10. 1. 2011 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Warberg dál válcuje soupeře, porazil i AIK

Warberg je neporazitelný. Očekávaný souboj nesmiřitelných týmů vyhrál tým Stefana Smedberga nad stockholmským AIK 7:5. A český forvard Aleš Zálesný byl u jednoho z rozhodujících gólů.

Domácí přitom ještě deset minut před koncem prohrávali 2:4, pak si ale kouč Smedberg vzal oddechový čas a přišel velký zvrat. Warberg dal čtyři góly během pěti minut a otočil na 6:4. U šestého gólu Svenssona asistoval v přesilovce Aleš Zálesný.

„Zahráli jsme jinou přesilovku, a AIK jsme asi překvapili, tentokrát nebyl na levé straně Larsson, ale Aleš Zálesný,“ vysvětlil trenér Warbergu. A právě z hole českého útočníka přišla gólová nahrávka pro Svenssona. AIK sice ještě stačili také v početní výhodě snížit, Canerstam ale nakonec pečetil do prázdné klece.

„Myslím, že za vítězství vděčíme Peterovi Sjögrenovi, byla to jeho práce,“ vysekl poklonu svému gólmanovi trenér Smedberg. „I když měl zraněný prst u ruky, chytal ve fantastické formě. Myslím, že ukázal, že si právě on měl chytat na mistrovství světa,“ dodal trenér Warbergu.

ŠVÉDSKO

Warberg – AIK Stockholm 7:5 (1:3, 1:0, 5:2)
Branky: 51. a 60. Canerstam, 3. Nilsson, 21. Brobakken, 52. Lindblom, 53. Emanuelsson, 56. Svensson (ZÁLESNÝ) – 3. Djurling, 16. H. Talme, 18. Kranberg, 47. Norman, 59. Kim Nilsson.