Gabriela Tožičková bojuje s Alžbetou Ďuríkovou v Superfinále 2018. Foto: Flickr
12. 2. 2020 Extraliga žen (4) KOMENTÁŘŮ

Překvapení na Chodově: Gabriela Tožičková ukončila před play off kariéru. Vrátí se mezi nás, věří Bauer

 Před klíčovým duelem s Vítkovicemi přišla z chodovského tábora nečekaná zpráva. Reprezentační univerzálka Gabriela Tožičková se rozhodla s okamžitou platností ukončit kariéru a do následujících zápasů tedy již nezasáhne. Členka širšího kádru reprezentace, která smolně přišla o účast na prosincovém světovém šampionátu na klubovém webu přiznala, že florbal už jí v poslední době více bral, než dával.

Gabriela Tožičková je ryzí odchovankyní Chodova, během čtrnácti společných let prošla v jeho struktuře od žákyň až po ženy. Do nejvyšší ženské soutěže poprvé nastoupila v sezoně 2012/2013, celkem i s play off odehrála 205 duelů s bilancí 128 + 102.

S chodovskými lvicemi získala sedm extraligových medailí, jedno zlato, tři stříbra a stejný počet bronzů.

Souzena ji nebyla účast na ženském mistrovství světa, v reprezentaci žen odehrála sice 44 zápasů, ale ani jeden na světovém šampionátu. Naposledy o šampionát přišla loni v prosinci, kdy poprvé byla v závěrečné nominaci.

Utkání s Lotyšskem na světovém šampionátu, do kterého sice nezasáhla aktivně, ale byla vedena na soupisce, bylo nakonec jejím posledním. Ve třiadvaceti letech se rozhodla skončit. „Můj konec ve florbalovém působišti měl spoustu důvodů, které tady teď nechci úplně rozepisovat. Nebylo to pro mě vůbec jednoduché rozhodnutí. Florbal mi už více bral, než dával, až se to dost značně podepisovalo na mém fyzickém i psychickém zdraví a já s tím musela něco udělat. Bohužel i okolnosti napomohly tomu, že jsem to ukončila teď v polovině sezóny, a ne až po sezóně, situace už pro mě byla neúnosná,“ uvedla na klubovém webu.

Prezident Chodova Michal Bauer věří, že Tožičková končí na Chodově pouze jako hráčka. „Gejby je klubová srdcařka, skvělá holka ze skvělé rodiny, výborná hráčka, bojovnice. Prožila s klubem a ženským týmem těžké etapy, ale i vrcholy a úspěchy! Je mi fakt líto, že nekončí se zlatou medailí na krku v O2 Areně, ale plně její rozhodnutí respektuji. Bylo mi ctí ji mít 14 let u nás na Chodově a pevně věřím, že až si trochu odpočine, vrátí se k práci pro klub jako trenérka nebo v nějaké jiné roli. GEJBY, díky za všechno!,“ rozloučil se.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*