Veronika Zittová vstřelila Bulldogs Brno dvě branky. Foto: Bulldogs Brno
1. 3. 2020 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Panthers jdou do play off, Vítkovice uzavřely základní část výhrou nad FBC a Bohemians opět zdolaly Tigers

Základní část extraligy žen v ročníku 2019/2020 se uzavřela. Postup do play off oslavily hráčky Panthers, které v přímém souboji porazily domácí Bulldogs Brno 5:1. Vítězky základní části z Vítkovic uzavřely dlouhodobou soutěž výhrou v ostravském derby, na druhém místě tak nakonec skončil Chodov. Bohemians také podruhé v sezoně porazily Ivanti Tigers.

O osmém účastníkovi play off se rozhodlo již v sobotu. Přímý souboj zvládly lépe florbalistky Panthers a po výhře 5:1 se mohou radovat z postupu. Bez padesáti sekund se jim povedlo všechny branky umístit do první poloviny utkání, v čase 30:50 zvyšovala svým druhým gólem Veronika Zittová na 5:0. Konečnou podobu dala výsledku v padesáté minutě Barbora Greiplová. „První dvě třetiny výborný výkon a škoda dalších neproměněných šancí. Prvních deset minut poslední třetiny z naší strany zbytečně nervózních, ale situaci jsme ustáli. Jinak byl zápas z naší strany pod kontrolou,“ zhodnotil Pavel Skazko.

V neděli začal extraligový program úderem čtrnácté hodiny. V ostravském derby zvítězily Vítkovice 8:4, když základ této výhry položily ve výborně odehrané druhé třetině. FBC se sice povedl vstup do třetí části, ale po dalších brankách si Vítkovice utkání již vzít nenechaly. „Dvě třetiny jsme hráli velmi dobře, do útoku i do obrany. Hromada šancí, tlak v útočném pásmu, dobrý pohyb hráček i míčku. Chvilkové polevení herní disciplíny na začátku třetí třetiny, naštěstí jsme se srovnali, gólově odpověděli a zápas dotáhli do vítězného konce. Super razítko na základní část a teď s chutí do práce,“ pochvaloval si Tomáš Martiník.

Druhé místo v základní části tak nakonec obsadil Chodov, který po pomalejším rozjezdu smetl Olomouc poměrem 14:0, za přispění pěti bodů Martiny Řepkové. „Máme za sebou tréninkově náročnější týden, a hlavně v začátku zápasu to bylo znát. Postupně se ale holky alespoň částečně rozběhaly a postupem času šel náš výkon nahoru,“ hodnotil Lukáš Procházka.

Rovněž pomalejší rozjezd předvedly Židenice, které si ale nakonec díky výhře 6:3 nad Libercem pojistily pátou příčku. Liberec sice dokázal v první třetině udržet bezbrankové skóre, nicméně ve zbytku utkání nestačil a základní část soutěže tak zakončil bez bodového zisku. „Zápas ve velmi ospalém tempu, kdy celé utkání bylo o dobývání obrany soupeře, což nám dnes opravdu moc nešlo,“ kritizoval Jiří Starý.

Trochu stranou pozornosti tak s ohledem na dění v tabulce zůstala druhá výhra Bohemians nad Ivanti Tigers. Ve 27. minutě sice Tygřice vedly 3:1, ale ještě do druhé přestávky se povedlo zelenobílým barvám srovnat. V čase 53:00 pak vystřelila tři body Adéla Bočanová. „Od nás celkem slušné utkání, kde jsme si to vítězství vydřeli dobrou organizací naší hry,“ uvedl Tomáš Grigar.

V úplně posledním utkání základní části se utkají ještě Střešovice s Jičínem. Z pohledu tabulky se ale již nic nemůže změnit. Jedenáctý Jičín sice může dotáhnout desátou Olomouc, ale oba vzájemné zápasy prohrál, série play down tedy začne na Hané. Tatran pak může dorovnat Bohemians, ale nic se nezmění na tom, že bude mezi volitelnými týmy pro čtvrtfinále play off.

Přehled výsledků 22. kola Extraligy žen

Bulldogs Brno – Panthers Praha 1:5
branky: 50. Barbora Greiplová – 12. Veronika Zittová, 16. Dominika Tůmová, 21. Anežka Slaná, 27. Lucie Florianová, 31. Veronika Zittová; rozhodčí: Petr Števček – Radek Števček; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 188; zásahy brankářů: Sabina Dvořáčková 37 – Kristýna Horňáková 21; po třetinách: 0:2, 0:3, 1:0;

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC ČPP OSTRAVA 8:4
branky: 4. Barbora Husková, 22. Dominika Buczek, 23. Zuzanna Krzywak, 30. Michaela Kubečková, 31. Sára Seevaldová, 40. Zuzanna Krzywak, 52. Denisa Ferenčíková, 52. Dominika Buczek – 12. Michaela Mlejnková, 23. Paulína Hudáková, 35. Kristína Hudáková, 44. Denisa Kotzurová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 267; zásahy brankářů: Nikola Příleská 19 – Veronika Tomšová 31; po třetinách: 1:1, 5:2, 2:1;

Crazy girls FBC Liberec – K1 Florbal Židenice 3:6
branky: 33. Markéta Valešová, 34. Monika Zikmundová, 60. Monika Zikmundová – 23. Andrea Dernerová, 27. Kamila Pravcová, 30. Martina Indrová, 43. Andrea Dernerová, 45. Eva Filipová, 48. Lucie Romančáková; rozhodčí: Jiří Jelínek – Josef Libecajt; vyloučení: 2:1; využití: 1:1; diváků: 52; zásahy brankářů: Kristýna Klabanová 22 – Lenka Remešová 13; po třetinách: 0:0, 2:3, 1:3;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBS Olomouc 14:0
branky: 1. Martina Řepková, 20. Jana Vávrová, 22. Kristína Belicová, 27. Martina Řepková, 31. Jana Vávrová, 33. Tereza Hanzlíková, 34. Jana Vávrová, 35. Anet Jarolímová, 42. Adéla Jůzová, 47. Martina Řepková, 49. Gabriela Žůrková, 54. Karolína Suchá, 56. Hana Chaloupková, 60. Martina Řepková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 73; zásahy brankářů: Hana Ranochová 14 – Lenka Dvořáková 11, Michaela Juráková 15; po třetinách: 2:0, 6:0, 6:0;

FbŠ Bohemians – Ivanti Tigers Jižní Město 4:3
branky: 22. Adéla Bočanová, 28. Eliška Reischlová, 35. Hana Poláková, 54. Adéla Bočanová – 15. Kateřina Kovaříková, 22. Nikol Pekárková, 27. Eliška Vrátná; rozhodčí: Kateřina Hátlová – Lenka Jansová; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 125; zásahy brankářů: Daniela Kreisingerová 24 – Lucie Špačková 14; po třetinách: 0:1, 3:2, 1:0;