Pohled na zaplněné tribuny při utkání Olomouce s Tatranem. Foto: Stanislav Heloňa - denik.cz
10. 3. 2020 Superliga (22) KOMENTÁŘŮ

KORONAVIRUS: Soutěže budou pokračovat bez diváků, práce na superfinále nekončí

 Český florbal vydal oficiální stanovisko k rozhodnutí Bezpečnostní rady státu z úterního rána, kterým byla zakázána, mimo jiných, také sportovní utkání s účastí více než 100 osob. Nejvyšší florbalové soutěže budou pokračovat bez diváků, pořadatel utkání je povinen zajistit, aby v hale nemohlo být více než 100 osob najednou.

Nejvyšší florbalové soutěže budou pokračovat. „Český florbal toto nařízení plně respektuje. U florbalových akcí, které budou pokračovat, bude postupováno tak, aby bylo dodrženo nařízení týkajícího se maximálního počtu osob na sportovní akci,“ uvedl prezident Českého florbalu Filip Šuman.

V praxi to znamená, že do limitu 100 osob se započítávají všechny osoby, přítomné v jeden okamžik hale, tedy hráči, realizační týmy, pořadatelé, pracovníci médií, a tak dále.

Na superfinále, které je naplánováno na 19. dubna, je zatím pozastaven pouze předprodej vstupenek. „Okamžitý dopad má rozhodnutí Bezpečnostní rady státu samozřejmě na superfinále, kde bylo rozhodnuto o pozastavení předprodeje vstupenek, s tím, že příprava akce zatím probíhá a o celé akci bude rozhodnuto dle dalšího vývoje,“ upřesnil Šuman.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Haha napsal:

  Za mě správný rozhodnutí, dokud situace není tak vážná, tak ať se hraje. Část lidí si u sportu alespoň odpočine od těch neustálých informací o Korone

 • Covid napsal:

  To je tak alibistické rozhodnutí. Prostě ve stylu jednali jsme o tom, či onom, přesně nevím o čem, ale výsledek je takový, že odpovědnost hodíme na kluby. Oni se s tím nějak poperou. Pan Mlčoušek by mohl časem nahradit pana Hamáčka, ten umí dělat také „razatní“ kroky.. 🙂
  Nevím jak by Český florbal vysvětloval, kdyby došlo k nějaké nákaze mezi florbalisty právě na centrální úrovni…

  • Cabri napsal:

   Co je na tom alibistickeho? Co byste udelal vy? Zrusil soutez uplne? Z jakeho duvodu? Stejne tak se lide muzou nadale nakazit v praci, v MHD nebo pri nakupech a zabranit tomu v zadnem pripade nepujde. Ze proti sobe na hristi bude 10 hracu pinkat do micku nijak neohrozi bezpecnost statu a nevim, proc by mel nekdo neco v pripade nakazy vysvetlovat. Dejte si doma caj a uklidnete se, zatim jeste vsichni neumirame.

 • Fan 2 napsal:

  V souvislosti s rozhodnutím by zodpovědní činovníci unie/klubů měli zajistit kvalitní internetové videopřenosy, tedy minimálně, že kamera sleduje hru a nezaostává za pohybem hráčů, jak se bohužel často stává. V lepším případě by mohlo být i opakování gólů.

  • Jan napsal:

   A měli by začít tisknout prachy ne? Víte do jakých ztrát tohle kluby pošle a ještě čekáte, že budou zařizovat skvělé video přenosy….

   • Zkrat napsal:

    Ve florbale? 😀 😀 😀 😀
    Při návštěvách okolo 300 lidí, když platí max polovina jsou to obravdu obrovské ztráty.

    • Jan napsal:

     Tak stačí lehká matematika. Cca 250 platících po 50 korunách je 12.500,-Kč, což jsou většinou výdělky, které klubu pokryjí náklady na pořádání (rozhodčí, pořadatelé atd.). Teď je mít nebudou….během play-off se tohle nahromadí a pak také různé peníze za marketingové projekty k divákům, které taky nebudou. To už je částka 100 tisíc Kč a to je třeba hodnota přestupu nejdražších hráčů v ČR a nebo odměny top hráče v ČR na sezonu.

     • Zkrat napsal:

      Takové peníze to budou v případě Boleslavi, derby BOHxSPA a na Štěrkovišti, jinde ne.

      Ted spočítejte, o kolik příjde třeba Start 🙂

   • Fan2 napsal:

    Aby obsluha kamery sledovala hru, nepředstavuje žádný náklad navíc, když se přenos stejně uskutečňuje. Jde jen o to se tomu věnovat a nedebatovat s kamarádem, nevěnovat se svému mobilu, nedřímat …

 • Drak napsal:

  Sto lidi sto nazoru. Bud situace neni vazna, tak nevidim duvod nehrat souteze, nebo vazna je. V tom pripade jak zde bylo psano nakazit se muze v MHD, ve vlaku, jak hraci cestuji? Myslim hlavne vlaky, tak v horsim pripade jeden se nakazi ve vlaku a ostatni od nej na hristi….a muze se hrat bez divaku….

  • Taky Petr napsal:

   U nás jsme teprve na začátku celé legrace. Počítám, že je to jen otázka několika následujících dnů, kdy padne hranice 100 a bude zapovězeno vše pro aktuální situaci nepodstatné.

 • znalec napsal:

  Do 5 dnů je stejne po sezone a budeme resit uplne jine starosti…ceka nas epidemie. NEJEZDETE ani hrat! Mlčoušek, Šuman a spol. neví!

 • Marcel napsal:

  Myslím si, že je nejvyšší čas ukončit sezónu. Nebo se čeká, až se něco stane a budeme řešit vše až poté, kdy se něco stane? Vždyť nevíme, s kým se protihráči a pořadatelé potkali a jestli nejsou nakažení a ani o tom neví. Včera jsem psal dopis i Výkonnému výboru můj subjektivní postoj trenéra týmu z celostátní soutěže.

  • ??? napsal:

   Proč hned rušit, nestačilo by zatím provizorně pozastavit a počkat, co se bude dít. Stejně florbalová sezóna končí celkem brzo, tak se může v případě zlepšení dohrát třeba v červnu. No a když se to nezlepší tak čas na úplné zrušení by se našel vždy. Ale fakt by mě to dost mrzelo, stejně jako se v Anglii mluví o tom, že by případně mohl Liverpool přijít o titul, kdyby se sezóna anulovala

   • !!! napsal:

    Dohrát v červnu ?

    Ačkoliv se nehraje, tak hráči se musí pořád připravovat, už jste si někdy zkusil vypadnout z tréninkového režimu byť jen na 2-3 týdny?

    Kdyby se hráči a kluby ( pronájem hal atd ) měli připravovat 3 měsíce bez zápasu a ještě k sérii, která může prakticky trvat jeden víkend … no nepřijde Vám to na hlavu?

    Ačkoliv mě to mrzí, tak bohužel anulování sezony , případně rozhodnutí jako v hokejové 1 lize se zdá být momentálně jako jediná rozumná možnost

 • Marcel napsal:

  OK, přerušit, ale určitě nehrát.

 • Drak napsal:

  Tak po dnesnich novinkach nevim nac predsednictvo ceka?? Odlozeni je jedina volba. V moravskoslezkem kraji 1 nakazeny a prisel do styku se 160 lidma. Myslim mluvi za vse.

 • Marcel napsal:

  Taky to nechápu. Asi opět alibisticky čekají na rozhodnutí vlády. Vždyť nikdo neví, s kým se spoluhráči, protihráči, rozhodčí v uplynulých dnech potkali.

 • Libor napsal:

  Je až zarážející „aktivní postoj“ VV. Tlaky trenérů, hráčů, dětí, rodičů, škol, provozovatelů hal, atd. co bude – co vše se ruší, zda-li večer nechat tréninky, co turnaje za tři dny, neco šíleného pro kluby.
  A my se po půl dne dozvíme co? Dozvíme, jak dopadlo losování MS. A až večer se něco vyblije, něco nic neříkajícího, ale jen že dávají ruce pryč a zodpovědnost mají pořadatelé.
  Hrajeme si na to, že chceme být profesionálové, ale jací nuzáci a amatéři vedou tuto unii, se jasně ukázalo.

 • Marcel napsal:

  A teď už alibisti nic dělat nemusí…

 • Covid napsal:

  A je to tady! Bylo to nadmíru jasné, že k tomu dojde. Místo toho alibisticky nutili kluby dělat všechno možné, aby naplinili za kařdou cenu předpis … Ve stylu – něco jsme vám sice odpustili, hlavně ale vysílejte v TV.. Tak teď mužou vysílat tak aporát ze zasedání VV 🙂 Hlavně nerušte vzdělávání oddílů a semináře, aby někteří ředitelé ligových soutěží neskončili na Pracáku…

Napsat komentář

*