Martin Zozulák, duše pardubického florbalu, mohl nad hlavu zvednout trofej pro vítěze českého poháru. Foto: Martin Flousek, Český florbal Martin Zozulák, duše pardubického florbalu, s trofejí pro vítěze poháru. Foto: Martin Flousek, Český florbal
2. 4. 2020 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Bronzový medailista z MS a legenda Pardubic se loučí. Martin Zozulák ohlásil konec kariéry

 Jedna z největších osobností tuzemské florbalové scény se rozhodla uzavřít svou hráčskou kapitolu. Martin Zozulák, bývalý reprezentant a tahoun Chodova či Pardubic, už další zápasy na vrcholné úrovni nepřidá.

„Rozhodování to pro mě bylo samozřejmě strašně těžké, protože florbal je obrovský kus mého života. Ale po letošní sezoně jsem došel k závěru, že to vše bylo sice krásné, ale bylo toho dost a nastal ten pravý čas, kdy bych měl svoji kariéru ukončit,“ uvedl Martin Zozulák pro klubový web Pardubic.

V kariéře prožil Zozulák dvě těžká zranění, ale pokaždé se dokázal v plné síle vrátit zpět na hřiště. V říjnu 2019 na čas přerušil svou kariéru z rodinných důvodů, v závěru základní části už byl zpátky a chtěl pomoci poslednímu týmu tabulky k záchraně v nejvyšší soutěži.

Martin Zozulák i letos bude tahounem pardubického týmu. Foto: ACEMA Sparta Praha, Český florbal

Foto: ACEMA Sparta Praha, Český florbal

„Během té doby jsem si uvědomil spoustu věcí – například to, že chci skončit trochu s grácii a nebýt jen přestárlá legenda, které pomalu ujíždí vlak. Rád bych, aby si mě lidé pamatovali tak, že jsem florbal hrát alespoň trochu uměl, a ne že jen čekají na to až skončím a uvolním místo mladším. Nebo to, že mě skutečně florbal začal bolet a moje tělo začíná regenerovat výrazně hůř, než tomu bylo dříve,“ popsal Zozulák své úvahy o konci.

V historickém bodování základní části superligy se pardubický patriot nachází na šestém místě se ziskem 452 bodů. V tabulce kanonýry mu s 274 góly náleží dokonce druhá pozice za vedoucím Jiřím Curneym. Mezi jeho klubové úspěchy patří účast v superfinále 2013, ve kterém jeho Chodov těsně nestačil na Vítkovice. Po sezoně 2013/2014 se natrvalo vrátil z Jižního Města do Pardubic.

Martin Zozulák je pardubickým patriotem. I letos bude tahounem týmu. Foto: Sokol Pardubice, Český florbal

Foto: Sokol Pardubice, Český florbal

V lednu 2019 dosáhl na největší klubový úspěch východočeského celku, když jako kapitán dovedl tým k vítězství v českém poháru. Letošní sezona se pro Sokoli nevyvíjela dobře. Východočeši obsadili poslední příčku a vypadalo to na tuhý boj o záchranu. Ten se nakonec kvůli pandemii koronaviru a předčasně ukončené sezoně neuskuteční. Pardubičtí tak zůstanou v nejvyšší soutěži.

Martin Zozulák rovněž patřil k oporám reprezentace a z mistrovství světa 2014 má bronzovou medaili. Kompletní sbírku cenných kovů vlastní i z akademických šampionátů. V anketě Florbalista sezony 2013/2014 skončil druhý za Matějem Jendrišákem.

Na florbal ale legendární útočník s číslem 15 nezanevře a měl by pokračovat ve vedení pardubického klubu, kde dosud působil nejen jako hráč, ale také v roli generálního manažera. „Martin byl mimořádný hráč, prosadil se i v top klubu, reprezentaci. Navíc měl chuť i odvahu se k nám vrátit a začít pro klub i pracovat. Pozitivní pro mě je, že s jeho koncem na hřišti nekončí naše spolupráce v klubové kanceláři. Za všechno, co předvedl na hřišti mu patří velký dík,“ dodal předseda klubu Vít Drašar.

Zleva Martin Zozulák, Ondřej Mikeš, Patrik Dóža. Foto: Martin Flousek

Zleva Martin Zozulák, Ondřej Mikeš, Patrik Dóža. Foto: Martin Flousek


Autor: redakceKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*