Budoucnost Falunu je nejistá. Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se Budoucnost Falunu je nejistá. Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se
5. 4. 2020 Švédsko (7) KOMENTÁŘŮ

Také Falun má problémy: Záchrana bude stát krev, pot a slzy, říká manažer. Ztrátu 2 miliony by klub neustál

 Koronavirus začíná negativně působit na švédský florbal. Ženské mistryně z IKSU již daly veřejně vědět, že ztratily finanční podporu a jejich budoucnost je nejistá, nyní se přidal také Falun. Aktuální situaci označilo vedení klubu za „nejtěžší boj v historii organizace“, přesto má za cíl udržet Falun na absolutním vrcholu švédského florbalu.

Po IKSU přiznal finanční těžkosti také Falun, jeden z nejlepších týmů minulých sezon ve švédské nejvyšší mužské florbalové soutěži. „Místo toho, abychom slavili zlato v mužské Superlize a postup našich žen do ženské Superligy, tak čelíme nejtěžšímu boji v historii naší organizace,“ napsal ve svém tiskovém prohlášení.

Potýká se totiž z rozsáhlým výpadkem finačních prostředků a cash-flow. „Samozřejmě nám nyní chybí v rozpočtu příjmy z play off, stále je nejasná také situace ohledně turnaje Jala’s Floorball Cup a našich letních kempů. Akumulovanou potenciální ztrátu přes 2 miliony švédských korun (zhruba 4 miliony českých korun, pozn. aut.) by organizace neustála,“ přiznalo vedení patrně nejlepšího mužského týmu na světě otevřeně.

Přesto se nevzdává. „Výzva je to obrovská a překážek je opravdu hodně. Přesto věříme, že se nám podaří uspět a v konečném důsledku tedy udržíme nejen elitní mužský tým, ale také pomůžeme našim ženám při postupu do SSL. Bude to těžké a potřebujeme pomoc od kohokoliv, kdo je toho aktuálně schopný,“ dodal klub ve svém prohlášení.

Pro renomovaný server innebandymagazinet.se se vyjádřil také klubový manažer Daniel Lindkvist, který si v aktuální situaci vypůjčil legendární citát Winstona Churchilla, z dob druhé světové války. „Udžet organizaci v chodu bude nesmírně těžké. Bude to vyžadovat krev, pot a slzy, kromě všeho jiného. Nicméně chceme se odpíchnout od toho, že hráči, kteří mají aktuálně pro příští sezonu podepsaný kontrakt, tak budou za Falun hrát,“ věří v lepší zítřky.

Stále věří, že Falunu se potíže podaří překonat. „Je to složitá situace, ale moje osobní přání je takové, aby Falun zůstal více než konkureschipným týmem a rovněž naše ženy si zahrály SSL. Bude to těžké, ale je to výzva, kterou chceme zvládnout,“ uvedl pro švédský portál Daniel Lindkvist


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Tom napsal:

  Je fakt, že turnaje děcek, tzn. pračky na prachy, co generují obrovské zisky, budou letos hodně osekanéba ti co na nich rýžovali, mohou mít velké problémy i v ČR.

  • MOT napsal:

   Tome, vidím že krizový stav zanechává na lidech různé následky 😂 Nevíš o čem píšeš. Jen pro Tvoje info, nejsem organizátorem žádných campů….

   • Ferda napsal:

    Zaplať pánbůh, že někdo pro ty děti něco dělá. Organizace takového turnaje není zadarmo, jen pronájmy hal něco stojí. Děti mají hodně zážitků a radost ze hry. A to je na těchto turnajích to nejhezčí.

    • Zkrat napsal:

     Je to jen business, Falun je zdimanim peněz a kašlaním na zlepšení pověstný, stejná pracka je i lednový turnaj v Praze (děla to stejný člověk ve spolupráci s Chodovem, kterému zase pomáhá v SWE, viz. zákaz před tímto turnajem).
     Ostrava cup to stejne, raději osekat, šetřit a vydělat, než zlepšit turnaj. Prague games úplně stejně. Tečou z toho obrovské peníze , kterými někteří lepí rozpočet a někteří to odklaneji do vlastního 🙂

     • Marťas napsal:

      Ty seš hroznej odborník na všechno. Možná se do Falunu jeď někdy podívat. Mimochodem Prague Floorball Cup pořádají lidi z Bohemky.

     • Zkrat napsal:

      Ve Falunu jsem byl jako hráč a pár posledních let jako trenér a pořadatel výjezdů. Anonymitu florbal.cz si užívají i lidi co to dělaj 🙂

      Když nevíš o propojení Chodova s Falunem v tomhle směru, tak hned nestartuj, díky.

     • Marťas napsal:

      Všichni tady vědí, že seš Petr Stejskal ty anonyme. Já tam jezdím na ty turnaje také. Kdyby byl pověstný kašláním na zlepšení, tak si ty týmy asi najdou jiné turnaje. Jenže oni jsou všechny stejné. Asi by to nikdo nedělal jen pro dětské úsměvy. A to, že Chodov nemá s Prague Floorball Cupem nic společného je jasné z pouhého pohledu na web týhle akce..

Napsat komentář

*