9. 12. 2011 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Semifinále si zahraje Finsko s Českem. Slovenky končí na 12. místě

Týmy Česka a Finska zkompletovaly čtveřici účastnic semifinále. Finky nedaly šanci Polsku, které rozstřílely 13:2. V nejvyrovnanějším čtvrtfinále Češky přehrály Dánsko 5:1. Slovensko nakonec skončilo na 12. příčce, v souboji s Německem podlehlo v prodloužení 3:4.

České florbalistky svůj čtvrtfinálový duel zvládly, i když se dlouho trápily. Seveřanky sice v úvodu vedly a hra českého celku vypadala ospale, ve druhé třetině ale Češky přeřadily na vyšší rychlostní stupeň a dokázaly si vypracovat rozhodující náskok.

Češky porazily Dánsko 5:1

Klíčový gól na 3:1, který byl zároveň jejím premiérovým na světových šampionátech, dala obránkyně Magdalena Cepek Žižková na konci druhé třetiny. V poslední části zápasu už tým trenérek Šatalíkové a Šteglové navýšil vedení na konečných 5:1, hattrick zkompletovala sedmnáctiletá Adéla Bočanová.

Naděje polského týmu aspoň trošku potrápit favorizovaný celek Finska skončily už po 7 minutách. Seveřanky rychle nabraly tříbrankový náskok a na konci prvního dějství vedly už 7:1.

Finky nastřílely Polsku 13 gólů

Brankovou nadílku Suomi ukončila 10 minut před koncem Tiia Ukkonen zkompletováním hattricku. Polky, které nakonec ještě stihly zkorigovat na 2:12, čekají pouze boje o 5. – 8. místo. Finky se v semifinále střetnou s Českem.

Nejlepším neevropským týmem jsou i tentokrát Američanky. Zámořský výběr dokázal v souboji světových politických mocností porazit Rusko 4:2 a vyrovnal nejlepší výsledek v historii: stejně jako v roce 2007 skončil na 9. místě.

Slovensko zápas o 11. místo prohrálo. Lucia Košturiaková skončila mezi mantinely

Smolně zakončily své vystoupení na šampionátu Slovenky. V boji o konečnou 11. příčku s Německem sehrály vyrovnanou partii a třikrát dokázaly smazat vedení soupeřek. Nakonec ale zápas rozhodla v 6. minutě nastavení Franziska Liebing. Slovensko si přesto oproti předchozím šampionátům polepšilo. V roce 2007 skončilo 19., v roce 2009 18. a letos získalo 12. pozici.