Lukáš Pešat v souboji s Milanem Tomašíkem. Foto: Štěpán Tomš, Technology Florbal MB Lukáš Pešat v souboji s Milanem Tomašíkem. Foto: Štěpán Tomš, Technology Florbal MB
29. 5. 2020 Superliga (4) KOMENTÁŘŮ

Posila pro muže FBC: do Ostravy se vrací Lukáš Pešat z Otrokovic

 Po řadě odchodů přichází do kádru mužů FBC Ostrava posila. Je jí Lukáš Pešat, který se do Ostravy vrací po působení v Otrokovicích. Podle klubového webu bude odchovanec Kopřivnice ve sportovním areálu FBC působit rovněž jako manažer bazénu.

Čtyřiadvacetiletý útočník začal s florbalem v rodné Kopřivnici, do superligy poprvé nastoupil ve Vítkovicích, poslední tři roky odehrál za Otrokovice. „Otrokovice mě hodně posunuly po celkové životní stránce,“ uvedl na webu FBC Ostrava.

Lukáš Pešat měl nabídky ze zahraničí, nakonec ale zvolil návrat na severní Moravu a působení v FBC Ostrava. „Dostal jsem pár hodně zajímavých nabídek ze zahraničí, ale vzhledem k tomu, že přítelkyně má ještě dva roky na vysoké škole, řekli jsme si, ze tato vrátka necháme otevřená a já se v Ostravě pokusím dostat na vyšší úroveň,“ popsal své cíle v rozhovoru na webu svého nového klubu.

Pešat podepsal s ostravským klubem smlouvu na tři roky. Klub s ním počítá na pozici klíčového centra a do speciálních formací. Pro FBC se jedná o vítanou posilu poté, co klub opustili například Jiří Bauer s Matyášem Šindlerem.

Lukáš Pešat ještě v dresu otrokovických Pathers. Foto: Hu-Fa Panthers Otrokovice

Lukáš Pešat ještě v dresu otrokovických Pathers. Foto: Hu-Fa Panthers Otrokovice


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*