Tomáš Kozlík má s ženami Sparty velké ambice. Foto: AC Sparta Praha Florbal
11. 6. 2020 Ženský florbal (8) KOMENTÁŘŮ

Sparta představila novou koncepci ženské složky. Je to neobroušený diamant, říká její šéftrenér

 Mužský tým pražské Sparty se již etabloval mezi elitou a patří k těm nejlepším, které v posledních letech Superligu hrají, nyní se chce Sparta zaměřit také na dívčí složku, která zatím v tomto velkém oddíle nebyla tak úspěšná. Šéftrenérem ženské složky se stal Tomáš Kozlík a věří, že Sparta girls budou brzy tam, kde patří všechny sparťanské týmy.

Elitní tým v superlize, skvělá práce s chlapeckou mládeží, to Spartu zdobí. Nyní přišla řada na ženskou složku, pracovně nazvanou Sparta girls. „Uvědomujeme si, že cesta, kterou se vydáváme nebude jednoduchá, ale věříme, že na ni budeme brzy velmi úspěšní,“ řekl v tiskovém prohlášení sportovní manažer Sparty Jaroslav Berka.

Post šéftrenéra ženské složky bude zastávat Tomáš Kozlík, ještě v předčasně ukončené sezoně hráč prvoligového Havířova, který současně vedl například tamní ženy v 1. lize. „Sparta je celkově ve sportovním světě obrovský pojem a stejně to vnímám i ve florbale. Z mého pohledu udělala Sparta především v posledních letech obrovský skok dopředu, ať už u elitního mužského týmu, tak také u práce s mládeží. Věřím, že je na dobré cestě také práce s ženskou složkou a společně s trenéry a vedením klubu se nám ji povede pozvednout tam, kam všechny týmy Sparty patří,“ prohlásil.

Ve stejné soutěži, tedy 1. lize, bude dohlížet také na sparťanské ženy, které využily nabídku na postup. Udělali jsme rychlý průzkum zájmu, ze kterého vyplynulo, že pro přihlášení první ligy je drtivá většina hráček, všichni trenéři a podporu máme také od celého klubu – v tom případě už nebylo co řešit. Osobně beru přihlášení první ligy jako obrovský impuls pro celou ženskou složku, přecejen je to už „jen krok“ od extraligy. Všechny nás teď čeká velká dřina, abychom byli na podzim co nejlépe připraveni,“ odkrývá Kozlík, že Extraliga žen je do budoucna cílem.

Sparta se chce soustředit na celou ženskou složku, tedy od nejmenších hráček až po ženy. „Celá dívčí složka na mě působí jako nebroušený diamant. Zní to jako fráze, ale opravdu to takto vnímám. Základ tady je a nyní je třeba jít každým dnem krok za krokem po cestě, kterou jsme si vytyčili. Postupně se navzájem zdokonalovat a trpělivě a s pokorou pracovat. Rozhodně mě zaujalo spousta věcí, nejvíce ale rozhodně to, že na včerejší představení nové koncepce ženské složky přišlo přes 70 lidí. Je to skvělé znamení, že to lidi zajímá, že na tom chtějí společně s námi pracovat a posouvat celou složku dále,“ pochvaluje si šéftrenér.

Zázemí a možnosti Sparty by měly být velkou devizou. „Společně můžeme ve Spartě vybudovat kvalitní a fungující složku! Sám moc dobře vím, že možnosti, které dívkám nabízíme, nejsou zdaleka standardem ani u některých extraligových týmů – proto by byla velká škoda, kdybychom ty možnosti nevyužili naplno. Být ve Spartě považuju za obrovské privilegium, což je velmi důležité mít v hlavě,“ zakončil Tomáš Kozlík.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Díky napsal:

  Škoda, že článek je jen sbírkou otřepaných frází a žádné sdělení v něm skoro není. Ale jinak super, extraliga táhne konečně!!

 • Ferda napsal:

  Takový malý nábotový článek 🙂

 • Tom napsal:

  Tak Hrouzek šel z Havířova do Slávie to se vědělo dlouho. Ale ,že další trenér půjde z Havířova do Sparty je překvapení 😀 😀
  Né, tak dlouhodobě to ve Spartě dělají dobře a určitě si zaslouží vyšší level, než byla 2.liga žen. A je to i dobře, že hlavně vyroste v Praze další kvalitní ženská základna . Aby to nebylo jen o Chodovu, Tatranu, Bohemce ,Startu (dříve Herbadentu/Tigers)

  • Karel napsal:

   Současný ženský tým Sparty skončil v 2.lize na 11.místě se 17 body za sezonu. Tak nevím, zda si zaslouží vyšší level. Nejlepší týmy ze Středočeské 2.ligy žen se určitě můžou měřit s prvoligovými, ale tým, který skončí na chvostu? Možná naberou pár šikovných holek, ale to by tam taky musely vydržet…

 • Kazatel napsal:

  Za mě toto bohužel trochu demonstruje situaci ženskýho florbalu v ČR.

  V podstatě stačí, aby se to někomu chtělo dělat a „sehnal na schůzi 70 lidí“ a rázem jsou tu reálné extraligové ambice, atp. Bez jakékoli kvalitní hráčské základny, či aspoň pár kmenových rozdílových hráček.

  Laťka je z mého pohledu proklatě nízko.

  A nechci, aby to znělo, jako nějaký hate. Je to čistě konstatování situace, dle mého pohledu.

 • Ostravak napsal:

  Válím se smíchy. Kozla znám mnoho mnoho let. Z tvrdého antispaťana je šéftrenér a bude – zrovna on – posouvat – zrovna Spartu – tam kde má být.
  Což není nic proti Spartě. Pokud chce zvednout svoji ženskou složku, super.
  Smutné je, v jakém úpadku je ženský florbal a pasivita Unie. Poslední léta sleduji nižší soutěže u nás a je to spíš k pláči, děs. Holky jsi jdou jen tak pinknout, celkem bez zájmu, nějakého rozvoje. Ano vyplnění volného času a pohyb, jen to s nějakým sportovním zaměřením nemá nic společného. Mnoho týmů ani netrénuje a jezdí jen na zápasy.
  Viděl jsem mnoho dívčích týmů ve švédsku. Hrou, nasazením, chutí po vítězství (a samozžejmě individuální kvalitou) by desítek týmů v pohodě stačilo na naší ženskou Extraligu.

Napsat komentář

*