Sascha Rhyner povede poprvé ženský tým na MS jako hlavní trenér. Foto: Martin Flousek, Český Florbal Sascha Rhyner povede poprvé ženský tým na MS jako hlavní trenér. Foto: Martin Flousek, Český Florbal
18. 8. 2020 Reprezentace žen (7) KOMENTÁŘŮ

Nominace žen: Sascha Rhyner dá herní šanci Remešové s Lechnerovou, bere také Řezáčovou

 Několik nových tváří si připíše herní premiéru za reprezentační tým žen v rámci přátelských utkání se Slovenskem. Realizační tým Saschi Rhynera dal šanci několika mladým florbalistkám, například Kristýně Lechnerové, Marii Havlíčkové nebo Lucii Řezáčové. Stabilní brankářskou dvojici pak doplní Lenka Remešová z Židenic.

Realizační tým nominoval celkem 19 hráček do pole a netradičně tři brankářky. Primárně proto, že došlo ke zrušení červencového reprezentačního soustředění. „Reprezentační sraz jsme navíc prodloužili o den, abychom spolu strávili víc času. Máme mladý tým, potřebujeme sbírat zkušenosti společně,“ uvedl v tiskové zprávě Sascha Rhyner.

Šanci tak dostanou například brankářka Lenka Remešová, obránkyně Marie Havlíčková s Kristýnou Lechnerovou a útočnice Lucie Řezáčová. Do nominace se dostala také nová kapitánka Chodova Karolína Suchá, stejně tak, jako největší překvapení nominace na poslední světový šampionát – Michaela Kubečková.

Místo Švýcarek se pak reprezentace utká se Slovenskem. „Jsme velmi šťastní, že budeme mít příležitost si nějaká utkání zahrát. Slovensku jsme vděční. Ale nejde o úplně nový nápad, o střetnutí s ním uvažujeme už od chvíle, kdy bylo zrušené Polish Open,“ prozradil hlavní trenér.

Nominace reprezentace žen na federální derby:

Brankářky: Jana Christianová (Chodov), Nikola Příleská (Vítkovice) a Lenka Remešová (Židenice).

Obránkyně: Vendula Beránková (Tatran), Marie Havlíčková (Chodov), Nela Jiráková (Chur / SUI), Hana Koníčková (Red Ants / SUI), Denisa Kotzurová (FBC Ostrava), Michaela Kubečková (Vítkovice), Kristýna Lechnerová (Chodov), Kamila Paloncyová a Ivana Šupáková (obě Zug / SUI).

Útočnice: Tereza Hanzlíková (Chodov), Nela Kapcová (FBC Ostrava), Eliška Krupnová (Pixbo / SWE), Natálie Martináková (Kloten-Dietlikon / SUI), Michaela Mlejnková (FBC Ostrava), Magdaléna Plášková (Red Ants / SUI), Denisa Ratajová (Pixbo / SWE), Martina Řepková (Chur / SUI), Lucie Řezáčová (Emmental / SUI) a Karolína Suchá (Chodov).


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Kuki napsal:

  Vemte už toho Švýcarského agenta do deky.

 • Tom napsal:

  Proč chybí nejlepší střelkyně a hráčky z Czech Openu?

 • buldog napsal:

  Žádná změna po loňském šoku na MS.Proč tolik zasloužilých reprezentantek?Lepší už nebudou.Je to přátelák,proč nedat příležitost se ukázat více hráčkám z naší soutěže?Je to marný Sašo!

  • Taky Petr napsal:

   Z vnějšího pohledu je to přátelské utkání, pro trenéra s ohledem na zdravotní situaci jedna z mála reálných možností vyzkoušet tým v přípravě na MS. V tomto případě je pochopitelné, že nemá chuť příliš měnit sestavu a zkoušet větší množství potencionálních reprezentantek a sahá v tuto chvíli raději po jistotě.

   PS pro Toma – Czech Open v okleštěné podobě, s menší konkurencí a před sezónou je diskutabilním měřítkem.

 • Fanda 6 napsal:

  Trener to má těžké,
  po katastrofě na MS 2019 už nemá moc příležítostí něčím překvapit. Na druhou stranu, proč zkoušet béčkové holky. Chápu,že ambiciózní rodič či trenér si nepřeje nic jiného.
  Takže napiš mi Buldogu Tvou nominaci a pak si o tom povykládáme. Jinak to bude jen střelba slepými :-).
  Ukaž, co umíš .-)…
  Jsem fakt zvědavý…:-)

  • buldog napsal:

   Právě po kolapsu na MS je prostor na výraznější změnu.Jako fanoušek už něco takového nechci zažít.Podle Vás jsou holky mimo sestavu repre béčkové? Líbí se Vám zrušení výběrů a centralizace péče jen na pár vybraných „áčkových“a pseudohvězd? Co člověk to názor,nominaci psát nebudu,od toho jsou florbaloví experti,to já nejsem.

 • henry napsal:

  Buldog, na jednu stranu kritizuješ jako expert a na druhou stranu expert nejsi. Tomu nerozumím, tak napiš alespoň kdo je stará struktura a koho bys tam chtěl vidět, asi někoho z Brna, když jsi buldog.

Napsat komentář

*