Daniels Anis, nová posila Vítkovic. Foto: Masters Daniels Anis, nová posila Vítkovic. Foto: Masters
1. 9. 2020 Superliga (6) KOMENTÁŘŮ

Osmnáctiletý Lotyš Anis jde do Vítkovic. Takových jako on v lize moc není, hlásí Brus

 Vítkovice prožijí jednu velkou lotyšskou premiéru. Z celku Masters totiž přivedly osmnáctiletého útočníka Danielse Anise. Podle hlavního trenéra Pavla Bruse sice bude mladý útočník potřebovat svůj čas na adaptaci, ale takových jako on, prý v Česku moc není.

Vítkovice jsou známy pro přivádění především slovenských nebo polských posil, nyní zamířily do Pobaltí. „Daniho jsme získali díky rozvíjejícímu se scoutingu, snažíme se mít velmi dobře vyskautované Česko a Slovensko a Dani se v našem hledáčku objevil z čista jasna a řekněme i shodou pozitivních okolností,“ popisuje hlavní trenér Vítkovic Pavel Brus.

Zasáhla vyšší moc? „Až by se mi chtělo říct, že to tak prostě být mělo,“ usměje se.

Mladý Lotyš si následně vybojoval smlouvu v průběhu letní přípravy. „Dani patří mezi nejlepší lotyšské juniory ročníků 2002-2003, strávil s námi v létě tři týdny a ukázal, že jeho potenciál je velký. Má před sebou ještě obrovský kus práce, kterou si musí odpracovat, ale hodnoty, které má na hřišti jsou velmi zajímavé,“ porovnává vítkovický trenér.

Podle Bruse takových útočníků příliš po českých hřištích neběhá. „Jedná se o extrémně fyzicky výrazného hráče s čuchem na góly. Troufám si tvrdit, že takových hráčů v lize moc není, a tak jsme se rozhodli, že Daniho dostaneme k nám. Stále je to však mladý kluk, který si to musí odžít a odehrát penzum zápasů, aby se naplno projevil, ale už je to, že v osmnácti letech odejde do cizí země, kde nemá nic jistého, na něco ukazuje,“ oceňuje Pavel Brus.

Vítkovický kouč si pochvaluje, že má v útoku přetlak. „Věřím, že Daniho příchod jednak okysličí šatnu, zvýší už tak obrovskou konkurenci v týmu, a hlavně se bude chtít poprat o základní sestavu. Aktuálně máme společně s Danim 13 výborných útočníků a já se těším na práci s nimi,“ uzavřel bývalý reprezentační obránce a dnes hlavní trenér Vítkovic.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • chodovsky patriot napsal:

  Brus šnupe nebo keca. Jeho slova se nadaji vnimat jinak nez pocit nadrazenosti. Navic se rad chlubi cizim perim.

 • Brno není město napsal:

  Chodovský potrat:

  Hele jestli ma takovej pocit, tak bych se mu pod to podepsal, rozhodne je urazejicimu Chodovskemu povlu nadrazen zasadnim zpusobem a cest jemu, ze to nedava znat nicim jinym, nez culikem povysenym nad uroven temena a kapsacema z manchestru, ktere na znameni odliseni se od plebsu nosi do sprchy po zapase…a doporucil bych docist clanek celej, Lotyšem se chlubi proto, ze uz je to jeho peri…
  Zapremyslej nad tim, ze vlastni hodnotu nezvysis shazovanim ostatnich, prcku 🙂

 • lounge key napsal:

  Z celku Masters totiž přivedly osmnáctiletého útočníka Danielse Anise.
  Mladý Lotyš si následně vybojoval smlouvu v průběhu letní přípravy. „Dani patří mezi nejlepší lotyšské juniory ročníků 2002-2003.

 • Ferda napsal:

  Fajn zpestření ligy.

 • Baník napsal:

  Co si mám představit pod tím že patří mezi nejlepší lotyše ročníku 2002-2003? Je aspoň tak dobrý jako nafouknutá bublina českého florka Pepa Juha?

Napsat komentář

*