Brankář Martin Beneš a spol. body ze zápasu s Pardubicemi nevydolovali. Foto: ACEMA Sparta Praha, Český florbal Brankář Martin Beneš a spol. body ze zápasu s Pardubicemi nevydolovali. Foto: ACEMA Sparta Praha, Český florbal
18. 9. 2020 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Pardubice vyhrály na Spartě, Chodov schytal od Vítkovic devět branek

Pět duelů 2. kola Livesport Superligy přineslo zajímavé výsledky. Poslední tým minulého ročníku nejvyšší soutěže Pardubice zvítězily na hřišti ambiciózní Sparty 7:6. Ještě šest minut před koncem přitom domácí vedli o dvě branky. Vítěznou trefu vsítil Lehký 17 vteřin před koncem. Vítkovice ve šlágru kola nasázely Chodovu devět zásahů.

Sparta sice po úvodní třetině prohrávala s Východočechy 1:3, v průběhu druhé části ale dokázala skóre otočit a v té třetí mířila k vítězství. V 52. minutě dokonce zvýšil na 6:4 Mikuláš Krbec. Závěr zápasu ale patřil Pardubickým. Nejprve snížil Černý, dvě a půl minuty před koncem srovnal Savický a 17 vteřin před koncem zakončil rychlý brejk gólem Marcel Lehký.

„Snad jsme dnes ukázali, že se s námi alespoň trochu musí počítat,“ řekl po zápase Martin Zozulák, nový kouč pardubického celku. „Do zápasu jsme vstoupili nepřipravení, což Pardubice zúročily třemi góly. Ve druhé třetině jsme zahráli parádní tříminutovku, ve které jsme skóre srovnali, ale následně jsme zase téměř přestali hrát,“ mrzelo domácího trenéra Ondřeje Kašpárka.

Skvělou třetí třetinu odehráli na Jižním Městě florblaisté Vítkovic. Do té doby bylo skóre vyrovnané a byl to naopak Chodov, který byl dvakrát ve vedení. Jenže Vítkovičtí ve třetí dvacetiminutovce zabrali, dvakrát se prosadili Gattnar s Bräuerem a nakonec z toho byla přesvědčivá výhra 9:3. Dva body přidal také Marek Matejčík, který ještě v minulé sezoně působil právě na Chodově.

Zisk prvních bodů hlásí Black Angels. Loňský nováček doma porazil Českou Lípu 9:6. Čtyřmi body se na tom podílel Radek Hanák. Naopak hostům dvě branky a dvě asistence Radka Krajcigra na lepší výsledek nestačily.

Premiérový bodový zisk zapsal rovněž Liberec. Severočeši triumfovali na hřišti brněnského Hattricku 7:2. Čtyřbodovým výkonem se zaskvěl Tomáš Dlesk.

Vysokou výhru zapsala ve 2. kole Ostrava, která zvítězila na Vinohradech 10:4. Ostravané ve třetí části vsítili do sítě domácích šest branek a po dvou kolech zůstávají společně s Vítkovicemi stoprocentní. Pět bodů (3+2) nasbíral Marek Lipový.

Výsledky 2. kola Livesport superligy:

Florbal Chodov – 1. SC Vítkovice 3:9 (1:1, 2:2, 0:6)
Branky: 5. M. Podhráský (Vošta), 24. Maxa (Mikeš), 39. Eremiáš (Řezáč) – 5. Matejčík (Sladký), 32. Besta (Šindler), 40. Šindler (Delong), 46. Bräuer (Sidunov), 48. Gattnar (Jan Šebesta), 51. Gattnar (Delong), 54. Bräuer (Hájek), 55. Anis (Matejčík), 59. Jan Šebesta (Souček). Diváci: 80.

FBŠ Hattrick Brno – FBC Liberec 2:7 (0:2, 1:2, 1:3)
Branky: 27. Juhaňák (Hemerka), 55. Hemerka (Ondráček) – 6. Baudisch (Dlesk), 17. Dlesk (Stránský), 22. Dlesk (Stránský), 29. Světlík (Čermák), 49. Kořínek (Dlesk), 51. Rozkovec, 54. Lhota (Světlík). Diváci: 107.

Sparta Praha – Sokoli Pardubice 6:7 (1:3, 3:1, 2:3)
Branky: 9. Velc (Juha), 22. Zeman (Čermák), 24. Hurt (Dolejš), 26. Kolstrunk (M. Krbec), 44. Bartoš (Zouzal), 52. M. Krbec (Zouzal) – 9. Prix (Žáček), 12. Savický (Šmíd), 18. Kučera (Teichman), 32. Savický (Šmíd), 55. Černý (Prix), 58. Savický (Šmíd), 60. Lehký (Formánek). Diváci: 203.

Black Angels – FBC Česká Lípa 9:6 (1:0, 5:2, 3:4)
Branky: 12. Ma. Boček (Ludvík), 22. Kopecký (Hromada), 25. R. Hanák (T. Hanák), 29. Renčín (Ma. Boček), 37. Hněvkovský (Kopecký), 40. Novotný (R. Hanák), 45. Burian (R. Hanák), 49. R. Hanák (Burian), 60. T. Hanák (Hněvkovský) – 27. Krajcigr (Karel), 33. Krajcigr (Kopič), 50. Vlček (Štěrba), 50. Jirsa (Krajcigr), 55. Slaný (Jirsa), 55. Jirsa (Krajcigr). Diváci: 145.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Ostrava 4:10 (1:1, 1:3, 2:6)
Branky: 5. Gregor, 22. Bína (Procházka), 59. Linhart (Hájek), 60. Procházka (TS) – 10. Lipový (Pešat), 26. Klimscha (Jakubec), 35. Pešat (Herblich), 39. Klimscha (Sládek), 41. Pešat (Eichner), 45. Pešat (Lipový), 45. Malajka (Klimscha), 50. Lipový (Eichner), 51. Lipový (Eichner), 53. Malajka (Lipový). Diváci: 90.