Florbalistky Startu98 mají první výhru za 3 body. Foto: Bulldogs Brno
28. 9. 2020 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

První výhra Startu98 za tři body, Židenice zastavily Boleslav, Bohemians narazily v Ostravě

Třetí pokračování nejvyšší ženské soutěže nepřineslo žádné velké překvapení, podobně, jako kolo minulé. Start98 si připsal první vítězství v sezoně za tři body, tvrdě narazila Bohemka, která nestačila na Ostravu. Stoprocentní jsou také Vítkovice s Tatranem, zabraly Židenice, které porazily Mladou Boleslav 6:1.

První výhru za 3 body získal v sezoně Start98 proti Bulldogs Brno. Domácí Brňanky sice vedly zásluhou Žákové, ale ještě v první třetině vyrovnala Balejová. Hned ve 22. minutě vstřelila svou první branku Zlatníková a Start už do vedení soupeře nepustil, naposledy se mu povedlo vyrovnat díky Halaštové v 35. minutě. Ve třetí třetině přidal Start ještě dvě branky a utkání dovedl do vítězného konce poměrem 6:3. „Bylo to těžké utkání, dělalo nám značné problémy, že domácí hráli fyzický florbal. Postupně jsme se do zápasu dostali, ve třetí třetině jsme byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili,“ řekl k zápasu Jakub Petr.

Židenicím se povedlo zastavit Mladou Boleslav. Už v první třetině se na hostujícím hřišti dostaly do vedení zásluhou Urbáškové, v polovině zápasu ale díky přesilové hře vyrovnala Machačová. V závěru třetiny přišlo druhé vyloučení Indrové, tentokráte ale Židenice slavily zásluhou Romančákové. Ve třetí třetině přidaly další čtyři góly a dovedly zápas k vítěznému konci v poměru 6:1. Těšit je kromě tří bodů může jistě také fakt, že své první dvě branky v extralize žen vsítila Klára Jahodová. „S výsledkem spokojená jsem, s předvedenou hrou už nikoliv. Téměř padesát minut jsme se trápili. Až při tříbrankovém vedení jsme se uvolnili a hra se blížila tomu, co chceme, zřejmě nám nesedla role papírového favorita,“ zhodnotila Petra Prouzová.

Vítkovice nemohly najít v Jičíně herní tempo, proto na úvod prohrávaly 0:1, nicméně ještě v průběhu první třetiny dokázaly skóre otočit, a nakonec jej dovést do vítězného konce poměrem 11:2. Hned dvě florbalistky si odbyly extraligovou premiéru: brankářka Viktorie Karasová a Anna Dobešová. Čtyři branky vstřelila Barbora Husková, hattrick pak Lina Hägg. „Do dnešního zápasu jsme nevstoupili ideálně, soupeř nás následně ze své první akce potrestal a hodně dlouho nám trvalo, než jsme se dostali do tempa. Navíc jsme neproměňovali šance, a to nás znervózňovalo. Nakonec jsme dali 11 gólů, ale směrem dozadu to nebylo od nás dnes ideální. Musíme se v tom zlepšit, protože v konečném důsledku nás to někdy může stát zápas, třeba už ten příští,“ varoval trenér Tomáš Martiník.

Příště se totiž Vítkovice utkají s Tatranem Střešovice, který má zatím rovněž na kontě devět bodů, stejně jako Vítkovice a FBC Ostrava. Pražanky prožily ideální vstup do utkání s Olomoucí a po necelých devíti minutách vedly 4:0, po dvou třetinách pak dokonce 8:1. Velmi špatná třetí třetina ale skončila 1:5 z pohledu domácích, nakonec vedla k výhře 9:6. „Je to škoda, zápas jsme měli velmi dobře rozjetý, prakticky bez problémů, byli jsme aktivní, kontrolovali hru. Olomoucí musím ale pochválit, je to aktivní tým, úplně jiný než v minulých letech. Ve třetí třetině nás doběhl náš nedůraz, zřejmě šlo o kombinaci podcenění a pod dojmem toho, že vedeme vysokým rozdílem, že nemusíme být důrazní. Přišlo varování, které pro nás snad bude pozitivní. Co si budeme povídat, třetí třetina byla hrůzostrašná,“ řekla trenérka Tatranu Michaela Marešová.

Tvrdý náraz čekal na florbalistky Bohemians. Nová dočasná hlavní trenérka Tereza Blažková vedla tým proti FBC Ostrava a klokanky na soupeře nestačily. Už po deseti mintuách to bylo 3:0 pro domácí, přes branku Adély Bočanové se nakonec skóre vyšplhalo až na 12:1. Dva pražské góly už nemohly na vysoké porážce nic změnit. Čtyři body si připsaly Denisa Kotzurová a Malwina Zagórska. „Od začátku jsme měli utkání pod kontrolou, hráli jsme dobře, organizovaně a zajištěně. Oproti minulým kolům jsme měli lepší risk management, což nám pomohlo v nerozhodných situacích. Ve druhé třetině jsme byli nezastavitelní,“ uvedl kouč Ostravy Jakub Robenek.

Problémy naopak neměl Chodov, který si v pražském derby poradil s Panthers poměrem 6:1, když soustavně navyšoval náskok a poprvé dovolil soupeři skórovat až v 55. minutě, za stavu 5:0. Dvěma góly se na výhře podílela Adéla Polívková. „Docela dobrý zápas. První třetina byla trochu vestoje, trvá nám, než setřeseme nervozitu, od druhé třetiny jsme dostali zápas pod kontrolou, až na proměňování šancí, dokázal bych si představit větší produktivitu,“ zhodnotil Lukáš Procházka.

Přehled výsledků 3. kola extraligy žen:

FBC ČPP OSTRAVA – FbŠ Bohemians 12:3
branky: 7. Malwina Zagórska, 8. Malwina Zagórska, 10. Andrea Pastušková, 23. Kristína Hudáková, 24. Terezie Šešulková, 28. Michaela Mlejnková, 30. Denisa Kotzurová, 32. Terezie Šešulková, 32. Denisa Kotzurová, 34. Veronika Rybičková, 34. Malwina Zagórska, 43. Veronika Káčová – 19. Adéla Bočanová, 46. Hana Poláková, 48. Andrea Kadidlová; rozhodčí: Tomáš Brus – Roman Sladký; vyloučení: 3:2; využití: 1:1; diváků: 82; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 11, Martina Schoupalová 4 – Pavla Lišková 13, Karolína Červová 10; po třetinách: 3:1, 8:0, 1:2;

KM automatik FBK Jičín – 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:11
branky: 2. Kristýna Bachmaierová, 57. Gabriela Žůrková – 13. Denisa Hyršová, 19. Barbora Husková, 24. Lina Hägg, 31. Barbora Husková, 34. Michaela Šponiarová, 37. Lina Hägg, 39. Eliška Planková, 41. Barbora Husková, 45. Vendula Maroszová, 46. Lina Hägg, 55. Barbora Husková; rozhodčí: Kateřina Hátlová – Lenka Jansová; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 74; zásahy brankářů: Alena Vokatá 13, Marcela Velzelová 7 – Viktorie Karasová 22; po třetinách: 1:2, 0:5, 1:4;

MITEL Florbalová akademie MB – K1 Florbal Židenice 1:6
branky: 31. Alena Machačová – 9. Eva Urbášková, 37. Lucie Romančáková, 47. Andrea Dernerová, 51. Klára Jahodová, 52. Eva Urbášková, 57. Klára Jahodová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 90; zásahy brankářů: Marie Topolová 27 – Lenka Remešová 33; po třetinách: 0:1, 1:1, 0:4;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Panthers Praha 6:1
branky: 9. Eliška Poláková, 18. Adéla Polívková, 38. Adéla Polívková, 40. Kristýna Lechnerová, 45. Kristína Belicová, 60. Ivana Vachovcová – 55. Petra Šusterová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 88; zásahy brankářů: Jana Christianová 26 – Kristýna Horňáková 21; po třetinách: 2:0, 2:0, 2:1;

Tatran Střešovice – FBS Olomouc 9:6
branky: 3. Vendula Beránková, 6. Kateřina Seemannová, 8. Vendula Beránková, 9. Lenka Faltusová, 26. Lucie Želízková, 31. Petra Malecká, 37. Lucie Želízková, 40. Michaela Mechlová, 43. Nikola Hermannová – 27. Eva Barvíková, 42. Barbora Suchánková, 47. Kateřina Peterková, 52. Kateřina Peterková, 56. Karolína Sigmundová, 58. Eva Řeháková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 1:3; využití: 0:0; diváků: 51; zásahy brankářů: Markéta Antalová 16 – Martina Franková 32; po třetinách: 4:0, 4:1, 1:5;

Bulldogs Brno – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 3:6
branky: 9. Michaela Žáková, 32. Michaela Žáková, 35. Tereza Halaštová – 18. Veronika Balejová, 22. Kristina Zlatníková, 30. Kristina Zlatníková, 35. Karolína Laura Hornová, 45. Veronika Balejová, 50. Kateřina Fousová; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 3:1; využití: 0:1; diváků: 92; zásahy brankářů: Markéta Marková 19 – Kristýna Janglová 20; po třetinách: 1:1, 2:3, 0:2;