Štěpán Slaný z České Lípy a otrokovický Filip Hrabal. Foto: Hu-Fa Panthers Otrokovice, Český florbal Štěpán Slaný z České Lípy a otrokovický Filip Hrabal. Foto: Hu-Fa Panthers Otrokovice, Český florbal
4. 10. 2020 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Česká Lípa si odvezla tři body z Otrokovic, Boleslav a Bohemka nadělovaly

 Až v 6. kole Livesport Superligy vybojovala Česká Lípa první body v novém ročníku. Svěřenci Davida Derky vybojovali v Otrokovicích těsnou výhru 5:4. Hodně produktivní byli florbalisté Mladé Boleslavi a Bohemians. Středočeši nasázeli Ostravě 12 branek, „klokani“ pro změnu Pardubicím 11.

Česká Lípa nejprve na otrokovické půdě prohrávala, ale ještě během první části dokázala skóre otočit. Do trháku pak šla po brankách Radka Krajcigra a Marka Dzierži. V úvodu třetí části navíc zvýšil na 5:2 Jan Hřebřina. Domácí se ještě dokázali vrátit zpět do zápasu a dvěma góly pořádně zdramatizovali závěr. Na víc už to však nestačilo.

„Bylo to velice vyrovnané utkání. Rozhodovala bojovnost, která nám dlouho chyběla. Ale proti Otrokovicím jsme do toho dali vše a myslím, že si zaslouženě vezeme domů tři body,“ uvedl po zápase brankář vítězného týmu Jan Dvořák, který v duelu zapsal 27 úspěšných zákroků. Česká Lípa slaví první výhru, naopak Otrokovice zůstávají bez bodu na posledním místě tabulky.

Druhou výhru v řadě vybojovali Bohemians. Klokani nastříleli Pardubicím 11 branek. Hattrick a jednu asistenci si v utkání připsal slovenský útočník Ivan Tomčo. Naopak domácímu celku nepomohly ani tři brankové nahrávky Adama Šmída. „V první půlce zápasu nás domácí zlobili, ale pak jsme odskočili a ještě jsme měli hodně brejkových příležitostí, které jsme nedokázali vyřešit,“ okomentoval triumf na východě Čech trenér zelenobílých Michal Jedlička.

Vysokou výhru zapsala Mladá Boleslav, která doma zdolala Ostravu 12:4. Domácí zadělali na vítězství už v první třetině, v níž vsítili pět branek. Hattrickem se prezentoval Jakub Bína. Tři body přidali Jan Natov, Daniel Šebek a Tomáš Chroust. Definitivně pak Boleslavští dorazili soupeře v závěrečném dějství, kdy dali dalších šest gólů.

„Potřebovali jsme výhru a nastřílet nějaké branky, abychom nabrali sebevědomí. Na druhou stranu to bylo také dost nervózní utkání, které trochu odráželo naší fyzickou a herní nepohodu. Jediné, co nám zbývá, je lépe se připravit a dobře trénovat. Musíme zůstat trpěliví,“ nebyl i přes vysokou výhru zcela spokojen kouč Boleslavi Petr Novotný.

Dobrý vstup do sezony zažívají Black Angels. Loňský nováček vyhrál už potřetí z prvních pěti střetnutí. Tentokráte Pražané vyzráli na Hattrick, který porazili 5:2. Až do 47. minuty platil vyrovnaný stav. V úvodu třetí části navíc oba dva týmy nevyužily trestné střílení. Pak se prosadil Jakub Boček, vedení domácích navýšil Radek Hanák a v závěru triumf „andělů“ zpečetil Jan Hněvkovský.

Výsledky 6. kola Livesport Superligy:

Panthers Otrokovice – FBC Česká Lípa 4:5 (2:3, 0:1, 2:1)
Branky: 5. Koláčný (Kvapil), 14. Vykopal (Gál), 45. Hronek (Grlický), 46. Michal Nagy (Medek) – 9. Kopič (Krajcigr), 11. Kadlec (Slaný), 18. Krajcigr (Štěrba), 33. Dzierža (Karel), 43. Hřebřina (Karel). Diváci: 128.

Sokoli Pardubice – FbŠ Bohemians 6:11 (2:5, 3:3, 1:3)
Branky: 3. Savický (Oubrecht), 16. Prix (Šmíd), 22. Lehký (Teichman), 24. Savický (Šmíd), 38. Prix (Šmíd), 53. Klein (Žáček) – 4. F. Forman, 8. Pěnička (Kopecký), 12. M. Forman (Forman), 15. Tomčo (Krebner), 20. Tomčo (Buršík), 25. Vojtíšek (Kopecký), 26. Oubrecht (vlastní), 38. Tomčo (Forman), 44. Šárka (Malič), 46. Ďopan (Tomčo), 51. Malič (Šárka). Diváci: 268.

Black Angels – FBŠ Hattrick Brno 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky: 13. T. Hanák, 32. J. Boček (Renčín), 47. J. Boček (Bauman), 51. R. Hanák (Straka), 60. Hněvkovský (Bouček) – 27. Ondráček (Fuchs), 28. Král (vlastní). Diváci: 135.

Florbal Mladá Boleslav – FBC Ostrava 12:4 (5:1, 1:2, 6:1)
Branky: 11. D. Šebek (Suchánek), 12. Zakonov (Tomáš Chroust), 17. J. Bína (Natov), 18. Tomáš Chroust (Řehoř), 18. J. Bína (Natov), 32. J. Bína (Curney), 45. Tokoš (Krzyžanek), 54. D. Šebek (Krzyžanek), 55. Natov (Curney), 56. Tomáš Chroust (Tadeáš Chroust), 57. Tokoš (Tomašík), 59. Tomašík (Šebek) – 15. Lipový (Pešat), 23. Burýšek (Sládek), 30. Klimscha (Jakubec), 60. Pešat (Sládek). Diváci: 185.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

  • pravidla napsal:

    Jen zpráva pro bandu sídlící na Matulově ulici v Brně v čele s hlavním vezírem a jeho nohsledy – rozhodčí Varga Bališ neznají pravidla – vyloučili ČK2 brankáře Hattricku za sabotáž hry a dali buly, leč pravidla jasně říkají, že mělo být TS – Pokud během probíhající brankové situace bránící družstvo úmyslně posune bránu nebo úmyslně hraje s příliš mnoha hráči na hřišti, bude vždy nařízeno trestné střílení…Varga neumí signalizovat ani TS – viz situace pro Black Angles..a další kopance…hlavně dávejte pokuty klubům za chybějící čárku v online ZOU a podobně sr…y, ale borci na nejvyšší úrovni neumí ani pravidla a nebo viz Filoušek Drápalů jsou v takovém stádiu an..alpinismu, že ani už jim není vidět hlava a ramena a strýček vezír jim za odměnu dává top zápasy MB vs Vitek

Napsat komentář

*