Michaela Kubečková opouští Vítkovice. Foto: TEMPISH FLOORBALL
13. 11. 2020 Ženský florbal - Zahraničí (15) KOMENTÁŘŮ

Kubečková nakonec ve Švédsku zůstane. Mladá reprezentantka bude za Pixbo hrát

 Původně měla hráč Vítkovic s Pixbem pouze trénovat, nakonec ale Michaela Kubečková ve Švédsku zůstane. Talentovaná reprezentantka totiž do klubu, ve kterém potká také kapitánku ženské reprezentace Elišku Krupnovou a další ex-vítkovickou hráčku Denisu Ratajovou, přestupuje. Přestup je završením raketového progresu, který Kubečková za poslední dva roky udělala.

Je to paradoxní situace: všeobecně se ví, že Vítkovice nepodporovaly trend krátkodobých přestupů směrem na sever, přesto je Kubečková, která dosud v Pixbu byla na třítýdenní tréninkové stáži první, která se ze své severské mise do Česka zatím nevrátí. Po oznámení zrušení konání Champions Cupu totiž požádala o transfer směr švédský velkoklub.

„Nebylo to součástí původních dohod a rozhodně jen velmi neradi oslabujeme tým v rozjeté, byť teď přerušené sezóně. Dlouhodobě nám chybí zraněné Jana Trošková, Lucie Theimerová a Alžbeta Ďuríková a teď jsme ještě byli postaveni před tuto situaci. Alespoň, že Veronika Enenkelová se, vypadá to, z těžkého zranění již dostala“ okomentoval pro Florbal.cz situaci vítkovický činovník Jiří Velecký.

Michaela Kubečková tak přestupem do ženské Superligy zakončí doslova raketový progres, který trvá poslední dva roky. V lednu 2019 se představila na Champions Cupu, kde Vítkovice získaly stříbrné medaile, v září teprve mohla naskočit do zápasů ženské extraligy a už o tři měsíce později se stala členkou reprezentace žen na světovém šampionátu, když nahradila zraněnou Gabrielu Tožičkovou.

Možná až moc divoký rozjezd kariéry mezi dospělými má teď pokračování a ani ne rok poté přichází přestup do jednoho z nejlepších ženských florbalových týmů Švédska, ve kterém již působí kapitánka české ženské reprezentace Eliška Krupnová s Denisou Ratajovou.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Vítky, tam to máš krásný napsal:

  Když je Krásný z principu tak proti tomu, aby jejich hráčky odcházely za kvalitou do zahraničí, nic mu nebrání prokázat svojí velikost a poslat všechny ty Polky a Slovenky zpátky domů. Přece nebudou opouštět svojí domácí soutěž, to jeho optikou nemá smysl. Nebo je možné, že jediné, co zajímá Krásného, je Krásný. A rozvoj hráček má až někde na 158. místě.

  • Kaja napsal:

   Chtělo by to umět číst. Byli nebo jsou proti krátkodobým přesunům degradujícím týmový přístup a tréninkový proces. Což se nelze zas tak divit, když jim oba týmy chtějí hrát na titul.

   • Petr napsal:

    Týmový přístup a tréninkový proces – v době, kdy lze efektivně pracovat pouze na kondiční stránce, a to navíc jen individuálně nebo v malých skupinách – poměrně zajímavá argumentace.

    Ale rozumím tomu, že Vítkovice mají dost zkušený tým, s podílem zkušených hráčů, takže x týdnů bez herního vytížení ji umožní bez větších problémů opět naskočit do herní praxe. Jiné týmy to vidí jinak. Každý tam má ale právo na vlastní přístup.

   • TRUMPeta napsal:

    To je argument jak od mocného Donalda, ovcím bude znít moudře, ale je to nesmysl. Jak by asi mohla třemi týdny v Pixbu degradovat týmový přístup a tréninkový proces, když byly celou dobu tréninky zakázané? Nebo jako byla netýmová tím, že týmově neseděla doma na zadku jako ostatní?

    Pokud je tedy problém jen s krátkodobým testem, jak uvádíte, tento argument lze bez debat zamítnout. (čti: to je ale krávovina, velebnosti)

    • Kaja napsal:

     Individuální plány, jejich týmové plnění asi neexistuje. Tréninky v cizině taky ne a to že se už druhý týden naplno trénuje už vůbec ne. Já se divím, že to Český florbal celé nerozpustil a nezaplatil jen stáže někde v cizině pro pár lidí. Na co fungovat v ČR, ne?

     • Petr napsal:

      Týmové plnění individuálních plánů – to snad jde jen statisticky.

  • Vítkovičák napsal:

   Tož keby to tak bylo a do Vítkovic by se vrátily ti, co tam před odchody dál a do ciziny vyrostli ve známé hráče Urbánková, Ratajová, Šupáková, Hanzlíková, Martináková, Ranochová, Paloncyová či Rýpar, Veltšmíd a půlka Boleslavi, tak by to taky u rytířů bylo krásný.

  • Anonym… napsal:

   Tak na rovinu, kdy se naposledy Krásný upřímně zajímal či podpořil ženskou složku Vítkovic?, nejen ženy, ale i dívčí mládež. Protože to, co pořádně mezi soutěžemi nevydělává nemá asi smysl, že?

 • Tomáš Krásný napsal:

  Asi takto. Přes týden si mě rodina kvůli mému vytížení moc neužije, no a kromě advokacie musím skoro každý týden s kolegy řešit agendu klubu. Ač mám na starosti primárně elitní kategorie, aktivně se podílím na rozhodování i v ostatních záležitostech klubu. Převážně se tak děje z domova. Když jsem dal dnes manželce přečíst komentář, jak mě mládež nezájímá, tak hořce poznamenala, že by si autor komentáře mohl přijít k nám o tom popovídat. U nás doma je slovo florbal už pomalu sprosté slovo 🙂 No…kdyby na mládež kašlali všude jinde v ČR tak jako u nás, o náš florbal bych se nebál, i přes to, že by hlavním trenérem NT byl i nadale pan Kettunen 🙂

 • Pavel napsal:

  Zajímavá diskuse, ani jeden komentář o Kubečkové. Mimochodem ať se holce daří a vyroste z ní opora reprezentace, Vítkovice to snad zvládnou i bez ní.

Napsat komentář

*