Hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich právě vylosoval míček s vlajkou České republiky. Foto: Štěpán Hladký, Český florbal Hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich právě vylosoval míček s vlajkou České republiky. Foto: Štěpán Hladký, Český florbal
17. 12. 2020 Reprezentace - Junioři (3) KOMENTÁŘŮ

Finsko, Slovensko a Lotyšsko. Čeští junioři už vědí, s kým se utkají ve skupině domácího šampionátu

 Los v prostorách Staré radnice v Brně rozhodl o tom, že se česká juniorská reprezentace v základní skupině nadcházejícího světového šampionátu utká s Finskem, Slovenskem a Lotyšskem. Mistrovství se uskuteční na přelomu dubna a května v Brně.

„Máme hodně podobnou skupinu jako v roce 2019, jen je v ní třeba Finsko místo Švédska. Zrovna s Finskem jsme se nesetkali ani na jednom z předchozích dvou šampionátů, takže to pro nás bude velice zajímavé,“ řekl pro Český florbal kouč juniorské reprezentace Jaroslav Berka.

Druhou skupinu utvoří Švédsko, Švýcarsko, Dánsko a Německo. v Současné době má jistou účast na šampionátu 12 týmů, zbývá ještě obsadit tři místa z evropské zóny a jedna pozice z americké kvalifikační skupiny.

„Myslím, že na turnaj budeme dobře připravení a budeme úspěšní. Čeká nás velice těžká skupina. Chceme ale porazit každého. Pro mě je to o to prestižnější, že se turnaj koná v mém domovském městě,“ dodal český reprezentant a florbalista brněnského Hattricku Adam Hemerka.

Do Brna se takto velká akce vrátí poprvé od roku 2013, kdy se v moravské metropoli uskutečnila základní fáze mistrovství světa žen. Čeští junioři se budou snažit v městské hale na Vodově ulici navázat na předchozí šampionát, který se jim povedlo v kanadském Halifaxu ovládnout. Češi ve finále porazili Švédsko vysoko 8:2.

Los mistrovství světa juniorů 2021:

Skupina A

Česká republika, Finsko, Slovensko, Lotyšsko

Skupina B

Švédsko, Švýcarsko, Dánsko, Německo

Skupina C

EUR 2, EUR 1, Nový Zéland, AMER 1

Skupina D

EUR 3, Norsko, Japonsko, Austrálie

Záznam losovacího aktu:


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*