Za Mladou Boleslav se kromě tradičních opor Tadeáše Chrousta a spol. prosazovali i mladíci. Foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav Za Mladou Boleslav se kromě tradičních opor Tadeáše Chrousta a spol. prosazovali i mladíci. Foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav
29. 12. 2020 Superliga (4) KOMENTÁŘŮ

Mladá Boleslav bere dvě výhry!

 Mladá Boleslav v období mezi Vánocemi a Silvestrem absolvovala dvě superligová utkání a obě zvládla s vítězným koncem. V televizní předehrávce 16. kola nadělila České Lípě 16 branek. O den později si tři body odvezla ze hřiště brněnského Hattricku.

Deset minut drželi Českolipští nulu vzadu, pak se prosadil mladík Korych a skóre začalo narůstat. Po úvodní třetině vedl favorit 5:0. Skvělý výkon Marka Korycha (4+2) nakonec dokládá šest nasbíraných bodů. I díky němu Mladoboleslavští deklasovali svého soupeře 16:9. Šest bodů zapsal také Jiří Curney (2+4). Naopak hostům nestačili ani čtyři trefy kanonýra Radka Krajcigra.

„Mára Korych vypadá i na trénincích v poslední době dobře. Přijel z kempu juniorského národního týmu v dobré formě. V zápase se rval, předvedl chuť a měl pohyb, byl ale jeden z mála v tomto ohledu,“ pochválil kouč Boleslavi Petr Novotný solidní výkon svého juniora, zároveň ale neskrýval rozčarování z ne úplně stoprocentního výkonu týmu.

Středočeši si kritiku svého trenéra vzali k srdci a o den později v Brně až na poslední čtyři minuty naprosto dominovali. V 54. minutě zvyšoval Jakub Bína už na 6:0 a o vítězném celku bylo už dlouhou dobu rozhodnuto. Výsledek hostům zkazily až poslední minuty duelu, ve kterých Hattrick vsítil tři korigující branky. „Přistoupili jsme k tomu zodpovědně a moc šancí na body jsme Brnu nedali,“ byl tentokrát spokojen Petr Novotný.

Předehrávka 16. kola Livesport Superligy:

Florbal Mladá Boleslav – FBC Česká Lípa 16:9 (5:1, 7:3, 4:5)
11. Korych (Zoufalý), 11. Suchánek (Tomašík), 14. Korych (Řehoř), 17. J. Bína (Curney), 18. Natov (Tomašík), 21. Curney (J. Bína), 25. Zoufalý (Korych), 26. Natov (Curney), 26. Korych (TS), 27. Korych (Tadeáš Chroust), 37. Curney (Natov), 38. Tadeáš Chroust (Korych), 45. Zoufalý (Höffer), 46. Tomáš Chroust (Šebek), 50. J. Bína (Curney), 60. Daniš (Curney) – 14. Krajcigr (Ekl), 21. Pluhař (Štěrba), 25. Stárek, 40. Ekl (Štěrba), 48. Krajcigr (Novák), 55. Krajcigr (Hřebřina), 58. Krajcigr (Ekl), 59. Hřebřina (Krajcigr), 60. Studený (Hřebřina).

Dohrávka 7. kola Livesport Superligy:

FBŠ Hattrick Brno – Florbal Mladá Boleslav 3:6 (0:1, 0:3, 3:2)
Branky: 57. Brom (Juhaňák), 57. Martin Nagy (Leško), 59. Hemerka (Juhaňák) – 10. Natov (Gruber), 22. Tokoš (Tomašík), 23. J. Bína (Curney), 34. Komárek (Řehoř), 47. Tomáš Chroust (Řehoř), 54. J. Bína (Curney).


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Pavel napsal:

  V obou zápasech od Bolky „vypuštěna“ poslední třetina, takto se nehraje o titul.

 • David napsal:

  No kdyz hrajete 4 zapasy za tyden po karantene tak bohuzel se musi setrit nasazenim…

 • David napsal:

  A o titul se hraje az v semifinale a hlavne v superfinale…

 • flrbl napsal:

  Nemám s tím problém, že polevili třetí třetiny. Takhle se právě o titul hraje. Program je nahuštěnej a Bolka má kádr širokej, kvalitou si vypracujou silnej náskok a pak rozšíří zátěž mezi více hráčů… lepší než do toho dupat třeba s magorama z Lípy aby došlo k nějakýmu zranění klíčovýho hráče. Naopak takhle budou hráči na další zápas/trénink čerstvější a 3 body mají pořád v kapse.

Napsat komentář

*