Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se
12. 1. 2021 Ženský florbal (19) KOMENTÁŘŮ

Eliška Krupnová florbalistkou roku podle Florbal.cz! V TOP 10 je polovina nových jmen

 Rok 2020 byl ze sportovního pohledu specifický. Projevilo se to také na žebříčku nejlepších českých florbalistek za rok 2020, kde je hned polovina nových jmen oproti předchozímu roku. Jasnou královnou je opět Eliška Krupnová, vyhlášená také za tu vůbec nejlepší florbalistku na světě. Na druhém místě se umístila její klubová spoluhráčka Denisa Ratajová, třetí je pak premiérově Denisa Kotzurová.

1. Eliška Krupnová (Pixbo Wallenstam IBK, Švédsko)
Loni: 1. místo

Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se

Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se

Rok 2020 sportu nepřál, přesto Eliška Krupnová potvrdila zcela výsadní postavení mezi českými florbalistkami. Ocenění se dočkala také v zahraničí, kde ji na konci roku vyhlásil renomovaný švédský internetový magazín Innebandymagazinet.se za tu vůbec nejlepší florbalistku v kalendářním roce na světě.

2. Denisa Ratajová (Pixbo Wallenstam IBK, Švéd.)
Loni: 2. místo

Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se

Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se

Český ženský florbal má jasnou královnu, stejně tak, jako svou korunní princeznu. Denisa Ratajová je univerzální florbalistkou, bez pochyby jednou z nejepších na světě, což potvrzuje také 8. místo v anketě, kterou Eliška Krupnová ovládla. Obě Češky patří k základním stavebním kamenům švédského týmu.

3. Denisa Kotzurová (FBC Ostrava/IBK Lund, Švéd.)
Loni: 8. místo

Foto: FBC ČPP Ostrava, Český florbal

Foto: FBC ČPP Ostrava, Český florbal

Specifický rok 2020 přinesl specifický příběh Denisy Kotzurové: ta totiž dovršila svůj zhruba čtyřletý příběh progresu úspěšným angažmá ve švédském Lundu, v průběhu zastavení českých florbalových soutěží. Její statistiky ve Švédsku byly skvělé, o to více je třeba je ocenit kvůli tomu, že Lund je týmem ze spodních pater tabulky.

4. Martina Řepková (Florbal Chodov/Piranha Chur, Švýc.)
Loni: 4. místo

Martina Řepková zapsala při restartu soutěží tři kanadské body. Foto: Piranha Chur

Martina Řepková zvolila v létě nečekaný přestup do Churu, ačkoliv předtím deklarovala, že zůstane na Chodově. Ve Švýcarsku potvrzuje svůj obrovský střelecký potenciál a okamžitě se zapojila k oporám. Na dálku se o třetí místo prala s Denisou Kotzurovou, rozhodlo to, že Chur je ve Švýcarsku dominantním týmem.

5. Nela Jiráková (Florbal Chodov/Piranha Chur, Švýc.)
Loni: 6. místo

Foto: FAT PIPE Florbal Chodov, Český florbal

Foto: FAT PIPE Florbal Chodov, Český florbal

O Nele Jirákové platí prakticky to samé, co bylo řečeno o Martině Řepkové. Jiráková v Churu roste a potvrzuje auru jednoho z nejvěších českých defenzivních talentů. Pro obě legionářky v dresu Churu se časem nabízí přestup do nejlepší soutěže na světě ve Švédsku.

6. Michaela Mlejnková (FBC Ostrava/IBK Lund, Švéd.)
Loni: –

Foto: FBC ČPP Ostrava, Český florbal

Foto: FBC ČPP Ostrava, Český florbal

Vítězka kanadského bodování nejvyšší české ženské soutěže si také zkusila angažmá v Lundu a rovněž patřila mezi důležité hráčky. V budoucnu může ze severské mise profitovat především v tom, že zvýší svůj bodový zisk v důležitých zápasech a zápasech na mezinárodní úrovni.

7. Kamila Paloncyová (1. SC Vítkovice/Zug United, Švýc.)
Loni: –

Foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice, Český florbal

Foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice, Český florbal

Po zranění kolene se dokázala vrátit ve velkém stylu a potvrdila, že patří k nejlepším českým obránkyním. Po letech ve Vítkovicích vyrazila na zahraniční angažmá a v Zugu potvrzuje, že umí převzít vůdčí roli. Průměrný tým švýcarské NLA se stal jejím ideálním působištěm, kde se může zocelit v litých bojích každého zápasu.

8. Gabriela Žůrková (Florbal Chodov/FBK Jičín)
Loni: –

Foto: Florbal Chodov

Gabriela Žůrková se loni po letech odehraných za Jičín vrátila do Chodova, čímž se opět dostala do nejvyšších pater české ženské soutěže. A na Chodově ukázala, že patří k tomu nejlepšímu, co může česká nejvyšší soutěž nabídnout. Není divu, že se po sezoně ozývaly také zahraniční kluby, Žůrková ale zvolila návrat do Jičína, kde je rovněž hrající trenérkou.

9. Hana Poláková (FbŠ Bohemians)
Loni: –

Kapitánka Bohemians Hana Poláková ví, jak důležitou výhru její tým získal. Foto: FbŠ Bohemians

Hana Poláková si již několik let drží svůj velmi vysoký výkonnostní level, který je pro Bohemians nepostradatelný. Člověka při pohledu na její cit a čtení hry snadno napadá, kam by se mohla posunout v ještě lepším týmu. Každopádně ale patří mezi hráčky, které na hřišti rozdávají florbalovou radost.

10. Barbora Husková (1. SC Vítkovice)
Loni: –

Foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice, Český florbal

Foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice, Český florbal

Odchovankyně Otrokovic v nedokončené sezoně ukázala velký střelecký potenciál, v létě pak koketovala s možností odchodu do zahraničí. Nakonec zůstala v české soutěži, Vítkovice reprezentovala také na domácím Champions Cupu. Přesto, že zatím nedostala prostor v české ženské reprezentaci, do našeho žebříčku se dostala.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • henry napsal:

  Třetí místo Kotzurové ? Jasně v lize září (stejně jako Mlejnková), ale třeba v repre proti SWE, FIN, SUI hrůza (stejně jako Mlejnková),
  A desáté místo, tak to pardón, asi by se našli lepší než tato pseudoflorbalistka, mladičká Trojánková jí strčí do kapsy kdy se í zachce.

 • henry napsal:

  Máš přehled !!!

 • Petr napsal:

  Tereza Urbánková ukončila kariéru?

 • Venca napsal:

  To jste neměli lepší fotku Mlejnkové…tahle je jak nějaká schovanka ústavu

 • henry napsal:

  Foto je samostatná kapitola, Jiráková v chodovským (to by byla radši v kladenským), růžová Žura a Kamču Paloncyovou v Zugu asi taky nefotěj.

 • Pepa P. napsal:

  Husková je možná nejúspěšnější útočnice proti týmům ze spodní poloviny tabulky. A naprosto nemožná proti týmům z TOP4.

  Co je kritérium kvality? Schopnosti proti slabým nebo schopnosti proti silným?

  Takže 10. místo za hráčku bez potenciálu pro vrcholový florbal, která ale vždycky bude dávat hromady branek nekvalitním týmům, které jí dají čas, je hooodně vělký nesmysl.

  Ale je to miláček Krásného, který svojí figurku Dannhofera rád využije ke svému PR. Přece tam FBC nemůže mít dvě a Vítkovice ani jednu. Z toho by Krásný vyrostl.

  • Jejda napsal:

   Pravda, ta Husková je opravdu tragická, neumí běhat a při prvním střídání opouští plochu, jako by už nemohla, ale instagram vyladěný do detailu.

  • Tomáš Krásný napsal:

   Pane Pepo, nestrašte, že bych vyrostl. Zrovna dokončujeme úpravu našeho podkroví a je to tak akorát na mou výšku 🙂

   • Tam to máš krásný napsal:

    To se to rekonstruuje za cizí peníze. Za příspěvky vybrané od dětí, které nemůžou trénovat a kterým ani trenéři nepošlou individuální plán. Za příspěvky, které se klub rozhodl definovat né tréninky a zápasy, ale jako poplatek za úžasné právo být členem „silné“ značky Vítkovic. Takže plaťte, plaťte. A když se nebude hrát 2 roky, plaťte dva roky. Ten pocit, že si platíte účast ve Vítkách místo tréninků je přece k nezaplacení.

    • M. Horňák napsal:

     No, kluby jak kluby – ty pořád musí platit provoz, nájmy či energie. To se jen tak nedá z toho vyvléct. Víc by mě zajímalo co ty desítky tisíc zaplacených unii na startovných a licencích, když mnohé kategorie odehrály sotva jeden turnaj a unie defakto náklady nemá, když se nemusí o soutěže starat.

     • Matěj napsal:

      Právě že ne. Děti netrénují, provoz není, nájem není, energie nejsou. Náklady ušetřené. Jedině, že by nějaký tým měl vlastní halu. A to je v ČR tak jeden až dva. Vítkovice sice mají Dubinu relativně čerstvě ve správě, ale hezky rychle požádaly o výjimečnou dotaci na provoz. Takže i to málo, co hala aktuálně spotřebuje, zaplatí město.

      No a z příspěvků od dětí se zaplatí platy vítkovických mužů a zbytek si rozeberou Krásný s Palatou a Veleckým.

     • Jirka Velecký napsal:

      Matěji, díky za popularitu. Na webu je na mě telefon, ozvěte se a můžeme vaše poznatky a informace probrat. Jirka V.

 • Lukys napsal:

  Jste se zbláznili tady? Co máte proti Vítkovicím a Barče Huskové? Tady asi někdo nesleduje tabulku a léčí si tady mindráky, přitom v životě třeba neviděl Dubinu ani z tramvaje.
  Barča je reprezentantka, aktuálně 6. v kanadském bodování, což je dost dobrý počin, ale chtělo by to vidět dál jak za Prahu a Středočeský kraj, rádoby odborníci.
  A když vezmu tady těch 10?
  Trojanková je super hračka, ale sorry, určitě Husu do kapsy nestrčí. Odkud odešla Eliška? Z Herbadentu, aktuální Start, který Vítkovice nedorazil x zápasů. Další třeba ta Mlejnková, dobře, přišla ze zahraničí, ale šla do FBC, jak dlouho neporazilo FBC Vítky? Žurková s Jíčínem? Jediná, co tam něco uhraje, ale jinak týmově bída a Polákovou s Bohemians je úplný ústřel, pokud někdo z Bohemians, tak raději Bočanová. To už tam mohla být někdo ze sester Šponiarových, Kubečková, Beránková, Želízková aj a stejně se hraje na tabulku, kde je vládce jasný a to jsou Vítkovice a ten, kdo to nemůže překousnout se s tím bude muset smířit.

  • hudino napsal:

   Jistě, Slovensky v českém žebříčku ! FBC porazilo naposledy Vítky v předposledním zápase minulou sezonu.

  • Lucie napsal:

   Jenze tohle neni hodnoceni hracek podle kanadského bodovani. Myslim,ze by se naslo spoustu holek,ktere jsou komplexne vyborne a ktere by v tomto zebricku mohly take byt,jen proste tolik nevycuhuji,protoze nemaji 263 tisic bodu,ktere nasbiraji hlavne proti slabsim tymum.

   • Zkrat napsal:

    Bohužel slabší týmy jsou momentálně všechny krom FBC, VIT a s přimhouřením obou očí TAT a CHOD

  • Taky Petr napsal:

   Zlobíte se kvůli neznalosti vítkovických reálií, ale obráceně jste udělal to samé. Poláková v žebříčku není úlet, tím by byla Bočanová. Bez Polákové by Bohemka byla úplně v pytli. Jak je psáno, zasloužila by si lepší tým, ovšem za předpokladu, že by tam byla lídrem. Jinak to totiž ani neumí. A to je možná i důvod, proč nenī v reprezentaci, ač by se svými dlouhodobými výkony, stylem hry a herním myšlením do ní hodila.

Napsat komentář

*