Petr Salát v duelu s Otrokovicemi. Foto: FBC Liberec, Český florbal Petr Salát v duelu s Otrokovicemi. Foto: FBC Liberec, Český florbal
25. 1. 2021 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Petr Salát zpátky a Liberec dvakrát vyhrál! Zastanu takovou roli, jaká bude potřeba, říká

 Téměř po dvou letech se zkušený Petr Salát vrátil na hřiště. A jako by Liberec přítomnost matadora v týmu nakopla. Severočeši nejprve vyhráli po prodloužení na hřišti střešovického Tatranu a následně sebrali všechny tři body doma proti Otrokovicím. Jak moc stěžejním hráčem mužstva bude, to ukáže až čas.

Salát sám přiznal, že se s comebackem v zápasech vyrovnával dobře. „Čekal jsem, že to pro mě bude horší, ale na hřišti se toho tolik za ty dva roky nezměnilo,“ uvedl. Liberec nejprve otočil duel s Tatranem, přičemž už prohrával 1:3. Dva góly Prokopa Ferdana ale vynesly Severočechům vyrovnání a v prodloužení rozhodl o druhém bodu pro tým Zdeňka Skružného Martin Čermák.

Brankář Daniel Mück pak v neděli zavřel svou branku, za svá záda nepustil jediný míček, a Liberec proto zvítězil nad Otrokovicemi 2:0. Dva zápasy, pět bodů do tabulky a přiblížení se osmému místu zaručujícímu místenku v play off. „Víkend se povedl. Jako tým jsme byli lehce pod plánem a výhra na Tatranu nás zase trochu vrátila do hry. Nesmíme se ale nechat uspokojit. Cesta to bude ještě složitá,“ ví zkušený hráč.

Když bývalý reprezentant zkusil porovnat aktuální úroveň nejvyšší soutěže s dobou, kdy z ní odcházel, moc výrazných rozdílů nanšel. „Nepřijde mi, že florbal za ty dva roky nějak poposkočil. Jsou určitě týmy, které hrají ve vysokém tempu, ale tak to bylo i v sezoně 2018/2019,“ podělil se o svůj pohled na věc.

Zatím se Salát do střeleckých statistik nezapsal, proti Tatranu při svém obnoveném debutu strávil na hřišti solidních osm minut. „Moje role bude taková, jaká bude potřeba. Jak jsem už říkal, chci být pro tým přínosem. A pokud by to tak být nemělo, tak ať hrají mladší kluci. Návyky mám pořád dobré, ale tréninkově potřebuji ještě trochu doladit. Po další víkendu budeme já i Zdeněk o něco chytřejší,“ dodal na závěr.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

  • Jirka napsal:

    Omlouvam se, ze nekomentuju obsah článku, ale… !

    Proč tu ještě není ýádný článek o tom, že kmotrovský šéf florbalové unie Šuman podpořil spolu s dalšími pochybnými funkcionáři (Malík, Král, Jansta) Hniličku v setrvání v NSA. Museli by si začít omotávat kolem prstu jeho nástupce? Sparta a Slavia se již distancovali od rozhodnutí Malíka z FAČR ve společném (!) komuniké. Florbalové kluby by měly mít stejnou možnost. Berlička, že teď by byl problém s rozdělením dotací, neobstojí, myslí si snad někdo, že Milánek nad tím po večerech sedí sám a rozděluje? Měl by, za těch 180.000,-Kč měsíčně. Ale něj to půjde bez problémů. Jen to nemusí mít mafiánské sportovní svazy pod kontrolou. To by bylo jen dobře.

Napsat komentář

*