Hráčky Olomouce slaví gól do sítě Bohemians. Foto: FBS Olomouc Hráčky Olomouce slaví gól do sítě Bohemians. Foto: FBS Olomouc
13. 3. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Olomouc udělala další krok do play off, situace Bohemians se komplikuje. Cenná výhra Panthers

Florbalistky Olomouce udělaly další krok směrem do play off. V rámci své pětizápasové série o bytí a nebytí ve vyřazovacích bojích udolaly Bohemians poměrem 7:6. Stejným výsledkem, avšak po nájezdech skončil duel mezi Panthers a Židenicemi, kde se radoval pražský tým. Problémy s Jičínem mělo FBC.

Ve šlágru kola uspěla Olomouc. Ta sice nejprve prohrávala, nicméně ještě v průběhu první třetiny dokázala ukořistit vedení 4:2, které už v dalším průběhu zápasu nepustila, pouze dovolila Bohemians vyrovnat na 5:5. Olomouc ale reagovala brankami Suchánkové s Kacelovou, na konečných 7:6 už pouze snížila Poláková.

Shodný výsledek 7:6, avšak po samostatných nájezdech se udál v zápase mezi Panthers a Židenicemi. Radoval se pražský tým, který přitom skóre poprvé otočil na svou stranu až na začátku třetí třetiny. Židenice dokázaly otočit na 6:4 ze svého pohledu, ještě v 57. minutě ale Panthers dokázaly srovnat.

V prodloužení pak branka nepadla, v nájezdech měla rozhodující slovo Veronika Zittová.

Určité problémy měla Ostrava, proti které se opět chtěl vytáhnout Jičín, vedený odchovankyní FBC Gabrielou Žůrkovou. Domácí FBK dokázalo dvakrát odpovědět na vedoucí branku Ostravy, ta nakonec získala rozhodující tříbrankový náskok ve druhé třetině. Utkání nakonec skončilo výhrou favorita 6:4, který tak stáhl náskok vedoucích Vítkovic zpět na sedm bodů.

Bez problémů si s Bulldogs Brno poradil Chodov. Na domácí půdě zvítězil 9:2, když na první branku Jůzové ještě dokázala odpovědět Žáková, ale následně Chodov převzal otěže zápasu. Další zajímavý výkon jde na konto Patricie Suchanové, která si v zápasu připsala tři body.

Duely pražských týmů Tatranu a Startu98 se o víkendu neodehrají, oba týmy jsou v karanténě.

Přehled sobotních výsledků extraligy žen:

KM automatik FBK Jičín – FBC ČPP OSTRAVA 4:6
branky: 4. Kristýna Bachmaierová, 21. Michaela Pavlíková, 39. Karolína Erbanová, 54. Gabriela Žůrková – 3. Karin Vavrečková, 18. Vendula Schindlerová, 28. Pavlína Bačová, 36. Michaela Mlejnková, 38. Michaela Mlejnková, 41. Markéta Vrlíková; rozhodčí: David Bezucha – Michal Bezucha; vyloučení: 3:1; využití: 0:1; zásahy brankářů: Alena Vokatá 27 – Veronika Tomšová 19; po třetinách: 1:2, 2:3, 1:1;

Panthers Praha – K1 Florbal Židenice 7:6pn
branky: 12. Markéta Valešová, 27. Dominika Tůmová, 33. Karolína Nováková, 45. Veronika Zittová, 57. Markéta Valešová, 57. Markéta Žbánková, N Veronika Zittová – 7. Eva Urbášková, 16. Barbora Sedláčková, 21. Šárka Staňková, 46. Monika Jahodová, 54. Kamila Pravcová, 57. Kamila Pravcová; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 33 – Lenka Remešová 15; po třetinách: 1:2, 2:1, 3:3, 0:0;

FBS Olomouc – FbŠ Bohemians 7:6
branky: 4. Eliška Pešavová, 14. Eva Barvíková, 18. Eliška Pešavová, 19. Tamara Hašová, 39. Eva Barvíková, 48. Barbora Suchánková, 55. Michaela Kacelová – 4. Andrea Kadidlová, 9. Veronika Bímová, 36. Veronika Loudová, 41. Veronika Loudová, 45. Hana Poláková, 56. Hana Poláková; rozhodčí: Pavel Hála – Vladimír Hála; vyloučení: 2 + Kateřina Peterková 5:3; využití: 1:0; zásahy brankářů: Martina Franková 25 – Karolína Červová 18; po třetinách: 4:2, 1:1, 2:3;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Bulldogs Brno 9:2
branky: 1. Adéla Jůzová, 8. Karolína Suchá, 19. Karolína Suchá, 28. Adriana Hýsková, 36. Marie Havlíčková, 38. Patricie Suchanová, 41. Adriana Hýsková, 54. Patricie Suchanová, 54. Tereza Hanzlíková – 7. Michaela Žáková, 52. Michaela Žáková; rozhodčí: Josef Monzer – Lukáš Procházka; vyloučení: 1:4; využití: 2:0; zásahy brankářů: Hana Ranochová 7 – Sabina Dvořáčková 24, Markéta Marková 9; po třetinách: 3:1, 3:0, 3:1;