Hráčky Tatranu slaví vítězství nad Mladou Boleslaví. Foto: Flickr Mladá Boleslav
3. 4. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Poslední vzájemný duel rozhodne! Start nevyužil 2. mečbol a vysoko podlehl Židenicím. Tatran naděloval

O osmém místě a týmu, který postoupí do play off, rozhodne až poslední vzájemné utkání mezi Bohemians a Startem98. Kunratický tým totiž nevyužil ani druhý postupový mečbol a vysoko prohrál s Židenicemi poměrem 8:2. Tatran Střešovice udržel naději na 3. místo, když porazil Mladou Boleslav 11:1.

Startu se od začátku zápasu nedařilo, velmi špatně do něj vstoupil a po deseti minutách prohrával 0:3, když se trefily Smutná s Monikou Jahodovou, která skórovala dvakrát. Židenice průběh zápasu kontrolovaly i v dalších dvou třetinách a nakonec zvítězily 8:2. Dvě branky si připsala také Lucie Romančáková.

Tatran Střešovice zvládl první ze dvou kroků k přímému souboji s FBC Ostrava o třetí místo, když na domácí palubovce porazil Mladou Boleslav rovněž vysoko 11:1.

Sobotní výsledky Extraligy žen:

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – K1 Florbal Židenice 2:8
branky: 35. Anežka Pěnkavová, 38. Veronika Balejová – 1. Eva Smutná, 1. Monika Jahodová, 11. Monika Jahodová, 36. Barbora Sedláčková, 39. Kamila Pravcová, 40. Lucie Romančáková, 47. Lucie Romančáková, 58. Šárka Staňková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; zásahy brankářů: Kristýna Janglová 12, Kristýna Karli 2 – Alena Večeřová 22; po třetinách: 0:3, 2:3, 0:2;

Tatran Střešovice – MITEL Florbalová akademie MB 11:1
branky: 9. Kateřina Seemannová, 11. Kateřina Seemannová, 18. Katka Nádeníková, 28. Kateřina Vachudová, 30. Michaela Mechlová, 33. Kateřina Vachudová, 34. Mariana Býčková, 43. Markéta Prontekerová, 53. Lenka Faltusová, 54. Veronika Kopecká, 55. Karolína Judová – 57. Eliška Horáková; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 1:2; využití: 1:1; zásahy brankářů: Markéta Antalová 14 – Eva Klementová 33; po třetinách: 3:0, 4:0, 4:1;