Hana Ranochová vychytala čisté konto. Foto: Flickr Florbal Chodov
9. 5. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Favorité získali druhé zápasy a vedou 2:0, Hana Ranochová vychytala čisté konto

Semifinálové série v Extralize žen jsou po úvodním víkendu ve stavu 2:0 na zápasy pro favority. Pouhé dvě branky padly v utkání Chodova s Tatranem, Hana Ranochvá si tak díky čtrnácti zákrokům připsala čisté konto. Podruhé zvítězily také Vítkovice, které v neděli porazily FBC Ostrava poměrem 5:1.

Kratší přestávku mezi zápasy měly pražské týmy, které se proti sobě podruhé postavily již ve 14 hodin. Chodov byl od začátku aktivnější a soupeře přestřílel, také měl lepší pokrytí středu hřiště, což často znamenalo konec tatranských ofenzivních aktivit.

První branka zápasu padla v poslední minutě druhé třetiny, kdy pětiminutové vyloučení Prontekerové potrestala Polívková přesnou ranou do horního rohu branky. Druhý a poslední gól utkání padl v poslední sekundě základní hrací body, když trestné střílení proměnila Keprtová. Mladá chodovská univerzálka tak měla podíl na obou brankách, při první zapsala asistenci.

Haně Ranochové, která nastoupila do druhého utkání místo Jany Christianové, tak 14 úspěšných zákroků přineslo čisté konto.

Také FBC Ostrava do druhého semifinálového utkání vyměnilo brankářské jedničky a možná trochu překvapivě nasadilo místo Veroniky Tomšové Janu Dupčákovou. Slovenská brankářka předvedla dost možná svůj nejlepší výkon v Extralize žen, ale FBC to radost nepřineslo.

Svěřenkyně Jakuba Robenka rovněž zlepšily obrannou činnost, ale svůj první a jediný gól v utkání vstřelily již v 15. minutě. Vítkovice ještě do první přestávky srovnaly a především ve třetí třetině ukázaly, že i v neděli byly lepším týmem. Dílčí skóre poslední dvacetiminutovky bylo 3:0, celé utkání pak Vítkovice vyhrály 5:1. Svého soupeře opět výrazně přestřílely, tentokráte poměrem 32:19.

Obě série se tak za stavu 2:0 pro favority přesunou na domácí hřiště celků, které musí dotahovat, tedy do střešovické Stodoly a ostravské ČPP Arény.

Výsledky 2. semifinálových zápasů Extraligy žen:

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Tatran Střešovice 2:0
branky: 40. Adéla Polívková, 60. Vanessa Rebecca Keprtová; rozhodčí: Jiří Kropáček – Tomáš Novák; vyloučení: 0:0 + Markéta Prontekerová 5; využití: 1:0; zásahy brankářů: Hana Ranochová 14 – Eliška Drbalová 26; po třetinách: 0:0, 1:0, 1:0;

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC ČPP OSTRAVA 5:1
branky: 20. Michaela Kubečková, 38. Sára Seevaldová, 44. Lucie Cholinská, 55. Barbora Husková, 59. Barbora Husková – 15. Kristína Hudáková; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 2:3; využití: 0:0; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 18 – Jana Dupčáková 28; po třetinách: 1:1, 1:0, 3:0;