Eliška Planková se raduje, Vítkovice postupují do superfinále! Foto: Lukáš Zetek, Florbal Vítkovice Eliška Planková se raduje, Vítkovice postupují do superfinále! Foto: Lukáš Zetek, Florbal Vítkovice
16. 5. 2021 Extraliga žen (6) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice jsou nejkratší cestou v Superfinále, Chodov získal třetí výhru

 Florbalistky Vítkovic jsou prvním ženským týmem, který má jisté Superfinále. Rozhodly o tom v nejkratší možné době, semifinálovou sérii s FBC Ostrava získaly poměrem 4:0 na zápasy, když poslední vítězství získaly v neděli výsledkem 8:3. O hodinu později začal také zápas Chodova s Tatranem. Padly v něm tři branky a třetí vítězství si po výhře 2:1 připsaly chodovské lvice. 

Ostravské semifinálové derby v Extralize žen je rozhodnuto po čtyřech utkáních: Vítkovice totiž proměnily hned první zápasový mečbol a po výhře 8:3 slaví postup do Superfinále.
Utkání přitom začalo pro FBC skvěle, vždyť hned v první minutě skórovala Zagórska. Vítkovicím trvalo delší dobu, než se dokázaly dostat do tempa utkání, nicméně v čase 15:30 vyrovnala Krzywak.

FBC reagovalo na začátku druhé třetiny, kdy se blafákem prosadila Bačová. Během tří minut ale skórovaly Seevaldová s Buczek a Vítkovice poprvé v zápase vedly. FBC vyrovnalo díky Kotzurové ve 33. minutě z přesilové hry.

O osudu zápasu se rozhodlo v prvních osmi minutách třetí třetiny: Vítkovice stihly za tuto dobu třikrát skórovat, postupně se radovaly Kubečková, Ferenčíková a znovu Seevaldová, což rázem znamenalo vedení Vítkovic poměrem 6:3.

Situace se navíc pro FBC ještě zkomplikovala poté, co dostala Paulína Hudáková v 52. minutě dvojnásobný dvouminutový trest, což Vítkovice potrestaly Huskovou čtyři minuty před koncem. FBC zareagovalo okamžitou power play, ve které ale jen Buczek uzavřela na konečných 8:3 a 4:0 pro Vítkovice.

O hodinu později začalo čtvrté semifinále série mezi Chodovem a Tatranem. První a na dlouho poslední branka padla ve třetí minutě, kdy se prosadila Suchanová. Na další branku se muselo čekat do 48. minuty, kdy zvýšila vedení Chodova Suchá. Tatran poté spustil velkou ofenzivu, nicméně na více než na snížení Mechlové na konečných 1:2 to nestačilo. Chodov tak vede v sérii 3:1 a může ji ve středu ukončit.

Přehled nedělních výsledků semifinále Extraligy žen:

FBC ČPP OSTRAVA – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:8
branky: 1. Malwina Zagórska, 21. Pavlína Bačová, 33. Denisa Kotzurová – 16. Zuzanna Krzywak, 22. Sára Seevaldová, 23. Dominika Buczek, 41. Michaela Kubečková, 48. Denisa Ferenčíková, 49. Sára Seevaldová, 56. Barbora Husková, 58. Dominika Buczek; rozhodčí: Petr Števček – Radek Števček; vyloučení: 4:1; využití: 1:0; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 30 – Viktorie Karasová 16; po třetinách: 1:1, 2:2, 0:5;

Tatran Střešovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:2
branky: 58. Michaela Mechlová – 3. Patricie Suchanová, 48. Karolína Suchá; rozhodčí: Jiří Kropáček – Tomáš Novák; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 11 – Hana Ranochová 16; po třetinách: 0:1, 0:0, 1:1;


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Kaja napsal:

  Vítkovice jsou hybatel českého florbalu…tři roky po sobě oba týmy ve finále.

 • Kazatel napsal:

  To bylo keců, jak „dojedou“ na tuto „arogantní volbu“, atp.

  S FBC si vytřely a není o čem. Další titul v prstem v nose.

 • flrbl napsal:

  Na Chodov se nedá koukat. Po každý situaci nesnesitelnej řev ze střídačky na oslavu. Řvou víc když pro ně písknou out než když vstřelí gol. Hrůza. Navíc ta hra mezi Chodovem a Tatranem vypadá jako liga juniorek, jak vzrůstem a věkem hráček, tak předváděnou hrou. Jestli Vítkovice nevyhrajou titul tak to bude obrovský překvapení.

 • znalec napsal:

  Vítky super, dělají to fantasticky a narozdíl od dalších neposlouchají metodiky nebo Unii! Jinak uroven ligy fakt des = semi Chodov vs. Tatran: spis takova parodie na vrcholovy sport

  • Luis napsal:

   To je složité. Jasně, že je to živelné, jelikož je to mladé. Nicméně na mládež kvalitní. Třeba finalova serie žen ve Finsku byla teprve bída. A o Švýcarsku se ani nebavím, tam kromě Dietlikonu nemá ani kondiční úroveň žádný tým. Česká liga má v těch mladých super potenciál a kvalitu.

 • kondyčák napsal:

  Tak zrovna v kondici by česká děvčata oproti švýcarským mohla přidat.

Napsat komentář

*