Florbalistky Chodova slaví postup do Superfinále. Foto: Flickr Florbal Chodov
19. 5. 2021 Extraliga žen (4) KOMENTÁŘŮ

Chodov dokázal otočit páté semifinále a po výhře v nájezdech vyzve Vítkovice v Superfinále

 Florbalistky Chodova sice v průběhu léta prošly velkou obměnou kádru, avšak minimálně na Superfinále to Chodovu opět stačí. Ve středu se mu totiž povedlo otočit páté semifinále, v jehož průběhu nikdy nevedl, ale po nájezdech postupuje do Superfinále.

Úvod zápasu vyšel lépe Tatranu, který vlastně Chodov nikdy v průběhu pátého semifinále nevedl. Už na začátku šesté minuty se totiž prosadila Beránková, v patnácté minutě na ni navázala Seemannová. Po první části tak vedl Tatran vedl 2:0 a směřoval za prodloužením série.

Z tempa se nenechal vyvést ani snížením Hanzlíkové ve 23. minutě, o čtyři minuty později se totiž prosadila Býčková. V čase 29:10 pak snížila Lechnerová, ale o necelé dvě minuty využila přesilovou hru ve 32. minutě Lucie Želízková.

O čtyři minuty později snížila opět z přesilové hry Jůzová, o chvíli později ale vrátila dvoubrankové vedení Tatranu opět Želízková.

Třetí třetina ale Tatranu vůbec nevyšla. Naopak Chodov vyrovnal díky dvěma zásahům Štolbové a utkání šlo do prodloužení. V něm branka nepadla, a tak musely rozhodnout nájezdy.

V dovednostní soutěži se dařilo pouze hráčkám Chodova. Ve druhé sérii se prosadila Eliška Chudá, která nakonec zaznamenala také vítěznou branku, protože razítko na postup Chodova pak dala ve čtvrté sérii Vanessa Rebecca Keprtová.

Chodov tak zvítězil v sérii s Tatranem 4:1 a v Superfinále 12. června vyzve Vítkovice.

 

 


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Fan 2 napsal:

  Gratulace! Po obrovské obměně týmu nečekaný postup do superfinále. Velká zásluha Lukáše Procházky.

 • omar napsal:

  Taky gratulace, to bude superfinalovy naklep, tipuji minimalne o parnik pro Vitka!

  • Jana napsal:

   To si nemyslím. Superfinále je o nervech, je rozkouskované, nikdy nepadá moc gólů. Navíc teď to bude po extrémně dlouhé pauze. A především Chodov v klidu útočí ze zadní pozice, už takhle defacto s přehledem vyřadil FBC, kterého proti nim měl každý za jasného favorita a v základní části s Vítkovicema uhrál těsné zápasy. Daleko víc tak tipuji těsný průběh a klidně i překvapení.

   • Lukys napsal:

    Nestane se překvapení. Tým Vítkovic je letos prostě jinde, kde kdo čekal dlouhou sérii s FBC, nakonec 4:0. Mají prostě kvalitou lepší tým než je aktuálně Chodov, v Chodově si stačí pohlídat pár hráček, co to umí vzít, zatímco ve Vítkovicích může zahrozit kdokoliv od první do třetí lajny. A nervy? I ty hrají pro Vítkovice, mají mnohem zkušenější tým.

Napsat komentář

*