Kapitán Mladé Boleslavi Jan Natov zvedl po superfinále nad hlavu mistrovskou trofej. Foto: Martin Flousek, Český florbal Kapitán Mladé Boleslavi Jan Natov zvedl po superfinále nad hlavu mistrovskou trofej. Foto: Martin Flousek, Český florbal
12. 6. 2021 Superliga (77) KOMENTÁŘŮ

Rozhodl obrat ve třetí třetině! Mladá Boleslav slaví druhý titul v klubové historii

 Přesně v osm hodin večer naskákali boleslavští florbalisté na sebe a užívali si radostné chvilky. Díky obratu ze třetí dvacetiminutovky pro sebe uzmuli superfinále 2021, ve kterém porazili Vítkovice 6:3. Ostravané měli zápas dobře rozjetý, na začátku třetí třetiny vedli 3:2, ale duel do vítězného konce nedotáhli.

Od prvních minut se hrál svižný florbal a na nic se nečekalo. Energicky vstoupila do zápasu hlavně druhá vítkovická formace. Lukáš Hájek byl na konci famózního ťukesu Ostravanů a otevřel gólový účet střetnutí. Ve 13. minutě Boleslavští srovnali. Adam Hemerka sebevědomě prošel vítkovickou obranou a překonal brankáře Součka.

Svěřence Petra Novotného gól nabudil. Tomáš Chroust v rychlosti vyvezl míček, předložil ho mladšímu bratrovi Tadeášovi a ten si se zakončením chladnokrevně poradil. Jenže Vítkovice měly Lukáše Hájka, jemuž úvodní část superfinále vyšla na jedničku. Kanonýr rytířů si počkal na zadní tyči a po další asistenci Marka Matejčíka srovnal na 2:2.

Lukáš Hájek vstřelil v první třetině superfinále dva góly. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Lukáš Hájek vstřelil v první třetině superfinále dva góly. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Druhá třetina už tolik vyložených šancí jako ta první nepřinesla. V jejím závěru se ze střední vzdálenosti prosadil Marek Bräuer a podruhé v zápase poslal Vítkovické do vedení. Úplně na konci třetiny se podařilo Janu Natovovi a spol. uzamknout svého soupeře, ale gól z tohoto tlaku nepadl.

Boleslav, která stáhla hru na dvě pětky, si převahu přenesla i do úvodu třetí části a byla záhy odměněna. Martin Tokoš sklepl míček na Daniela Šebka a ten probudil radost na střídačce Středočechů. Utkání se začalo lámat sedm minut před koncem. Dvougólový Hájek fauloval, následovala dlouhá výhoda a v přesilovce udeřila osvědčená dvojice Jan Natov – Jiří Curney.

Vítěznou trefu zapsal v přesilovce Jiří Curney. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Vítěznou trefu zapsal v přesilovce Jiří Curney. Foto: Martin Flousek, Český florbal

První jmenovaný narýsoval přihrávku na zadní tyč, kde čekal připravený Curney. Pět minut před koncem šla Boleslav do jednogólového vedení. Vítkovice si pak v 58. minutě vzaly oddechový čas, odvolaly brankáře, ale zvrátit výsledek se jim nepodařilo. Naopak triumf Středočechů ještě zpečetili trefami do opuštěné branky Jakub Bína a Milan Tomašík.

Ostravané se hodně zlobili na rozhodčí. Olej do rozpáleného ohně přilil tandem Sojků uznáním sporné přesilovkové trefy Curneyho, jenž patrně celek z města škodovek poslal do vedení 4:3 nedovoleně z malého brankoviště. Vítkovická družina reklamovala i zmíněný zásah Tomašíka do prázdné branky, před nímž boleslavský forvard zahrál rukou.

Výsledek se však nezměnil. Mladá Boleslav vyhrála poslední duel sezony 6:3 a po třech letech se vrací na český florbalový trůn.

Výsledek superfinále Livesport Superligy:

Florbal Mladá Boleslav – 1. SC Vítkovice 6:3 (2:2, 0:1, 4:0)
Branky: 13. Hemerka (J. Bína), 14. Tomáš Chroust (Tadeáš Chroust), 45. D. Šebek (Tokoš), 55. Curney (Natov), 59. J. Bína, 59. Tomašík – 7. Hájek (Matejčík), 16. Hájek (Matejčík), 38. Bräuer (Nehera).


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Honza napsal:

  Sojka a Sojka…. Gratulace ke třem zářezům za 5 minut!

 • Hudino napsal:

  Masakr. Tak ovlivněny zapas který rozhoduje o titulů tu nebyl od tatran fbc před Snad 10 lety. Maximální zhnuseni nad rozhodnutím rozhodčích, takto pohřbít zaoas…

 • Pavel napsal:

  3 neregulérní góly, co dodat? Bolka si za tím šla, ale takové vítězství? Trochu mě mrzí že se Tomašík nepřiznal k ruce

 • Tom napsal:

  Tohle bylo strašně špatně a strašná ostuda projektu jménem Superfinále.

 • Ostuda napsal:

  To je zase ostuda jak svina. Ti Sojkove cely zapas nepisknou nic a pak dvojku za obycejne sekani. A to co nasledovalo pak, to uz ani nema cenu komentovat. Doufam, ze ukonci karietu jako Bartosci po tom, co zasekli Pepino

  • Ještě větší ostuda napsal:

   Ta obyč sekera byla tak jasná že nevím o čem se bavíme…

   • Ostuda napsal:

    Vzhledem k tomu co (ne)piskali cely zapas…

    • ACH JO napsal:

     Takže sice to byl blok jak prase, ale ok, bylo to na frajera z Vítek, tak to vylučovat nebudeme, jasný 🙂 Ale to, že Hajuš nedal další 2 tutovky a obecně kdyby byli Vítky o tolik lepší tak vyhrajou, nebo na konci aspoň něco vymyslí… no nevadí, marné. Delongova hra na zemi/vysoká a nwm co všechno z posledního superfinále budiž zapomenuto :*

 • Takový florbal nechceme napsal:

  Tohle byl hnus.

 • flrbl napsal:

  Vyvrcholení dlouhotrvajícího tápání na poli rozhodčích. Kluby by měly okamžitě požadovat rezignaci komise rozhodčích a výraznou obměnu rozhodčích na nejvyšší úrovni. Tyhle „stálice“ tam už nemají dávno co dělat.
  Je mi líto Vítkovic.

  • Pavel napsal:

   A to byli nejlepší rozhodčí sezóny

   • LP napsal:

    fraška bude, jestli vyhrají tento rok

    • flrbl napsal:

     nemyslel jsem jen tento pár, nýbrž téměř všechny rozhodčí působící v superlize/1. lize. Letos jsem viděl hodně zápasů a téměř nebyl zápas, který by zvládli bez problémů

     • 1. liga napsal:

      To jste asi jediný co viděl hodně zápasů 1. ligy…

  • Rozhodčí napsal:

   Chtěl bych tomu věřit, že se třeba stane to co plánuje Fousek na FAČR že postaví novou komisi rozhodčích a novej šéf ty rozhodčí pročistí a bude se zaměřovat na zkvalitnění. Ale úplně tomu nevěřím že se to stane ve florbalu taky, tady se před tím radši zavřou oči a zítra vyjde oslavný článek jak se Superfinale povedlo

   • Komise napsal:

    Komise zodpovědná za nominaci tohoto superfinále skončila ještě před samotným zápasem, při volbě nového výkonného výboru 🤣 Rozhodčí reálně od konce Luboše Malého nikdo už několik let nevede. Jenom si tu agendu přehazují členové VV, protože to nikdo nechce od té doby dělat. Celý ten koncept, že se volí členové a Ti si pak rozdělují funkce je podle mě špatný. Měli by se volit jednotlivě pro každou komisi zvlášť. Pak by byla jistota, že rozhodčí povede alespoň někdo, kdo o to má zájem.

 • Video napsal:

  Tak kdy už se zavede nějaký smysluplný video? Celou sezónu rozhoduje jeden zápas a ani nejsme schopní být v něm fér

  • Tom napsal:

   Je fakt, že na to kolik ta marketingová šaškárna sežere peněz by v tom SF video mělo být.

  • Taky Tom napsal:

   Je fakt, že asi zafungovala karma, když se vezme v potaz kolikrát za poslední rok nebo dva rozhodčí chybami dopomohli Vítkovicím

 • Kaja napsal:

  Gratuluji českému florbalu k tomuto hnusu. Už to není jen marketingová šaškárna. Povýšili jste to dál…nebo spíš níž.

  • Karlíku napsal:

   Jako sorry, ale co si čekal? 😀 celou covid sezónu se tu mluví ať se to dohraje na klasickou sérii a ne superfinále a pak tu všichni stejně brečíte. Co mají říkat třeba ženy Chodova, které byly celý zápas lepší a pár sekund od titulu.

   • Hmm napsal:

    Hm, jakoze zenam Chodova to pohnojili sudi? To asi ne, ze ano?

    • Hmmm napsal:

     Bavíme se o marketingu a reklamě na superfinale jako takové, ale ty tady taháš rozhodčí? Může se tady prosím vyjádřit i někdo nestranný než jen fanda Vítek? Díky

 • LP napsal:

  hnus, bez fair play, nechápu, měla se hrát série, a ne to rozhodovat v jednom zápasu, který dokázali rozhodčí takto ovlivnit, Bolce už titul nikdo nevezme a asi je jim i jedno, co se bude řešit a psát
  je mi smutno, co se může v tak důležitém zápasem bez možnosti reparátu stát, kdyby se aspoň přiznal k té ruce, o tom musel vědět….

 • Neznalec napsal:

  Tohle bych čekal ve fotbale, ale takový zářez ve florbale? Boleslavi bych rád pogratuloval, ale bohužel … dnes dostal florbal a fair play pořádnou facku

 • Taky Petr napsal:

  4. a 6. gól byly zralé na video, to bych rozhodčím nevyčítal, ale před 5. jasné sekání kousek od rozhodčího, a to jde jednoznačně za nimi.

  • Taky Petr napsal:

   Fair play – Curney v té rychlosti si nemusel být vědom, že je půlkou šlápoty v brankovišti, Tomašík ten míček na ruce ale asi cítil a byl zticha.

   Chce to video, florbal je nejrychlejší kolektivní hra a rozhodčí nejsou roboti.

   • Jerec napsal:

    Je úplně jedno, čeho si byl či nebyl vědom, od toho je tam rozhodčí.
    Kdyby dal gól úmyslným kopnutím nebo ho tam plácnul rukou, tak to beru jako nesportovní chování, ale co je nesportovního na tom, že si nepohlídal brankoviště? Nebo na tom, že hrál dál, i když ho to trefilo do ruky? Hraješ, dokud se nepíská. A ta ruka je mimochodem docela sporná věc, několikrát jsem zažil, že to rozhodčí pustili, a to byly daleko horší ruce, než tahle…

 • David napsal:

  Brečet nebo zvracet? S takovým sportem jděte někam…chudáci hráči,ať ti vítkovičtí tak ti z boleslavi, jestli mají aspoň trochu hrdosti, tak z toho sami nemohou mít radost.

 • Milan napsal:

  Tak to byla reklama na florbal, určitě se novému vedení cfbu budou dobre shánět sponzoři…

  • Milan napsal:

   Strašně bych chtěl věřit, že florbal není žumpa. Ale po dnešku se bude reputace špatně napravovat.

   • Taky Petr napsal:

    Každému mimo florbalové dění je úplně jedno kdo a jakým způsobem vyhrál, včetně sponzorů. Ti mají jiná kritéria rozhodování.

 • David napsal:

  Mistři!!!

 • včelka napsal:

  OK – Život i florbal už takový umí být.

  Někdy to máš sladký, někdy to máš kyselý.

  Tohle „superfinále“ však bylo pro Vítky a hlavně Sladkého nechutně hořký !

 • Michal napsal:

  Hnus. Na jednu stranu 5 minut pred koncem prisne vylouceni hrace Vitkovic za blokovani hole, ale pak uznani 3 neregulernich golu- Curney obema nohama v brankovisti, pak po faulu na Sindlera misto vylouceni hrace Boleslavi uznany gol a ve finale po ruce Tomasika uznany gol. Nechutne, bezte nekam. Jak rozhodci, tak Tomasik. Unfair.

  • Michale? napsal:

   Takže jasné blokování nevylučovat, ale obyč sekeru jen protože je na tvého oblíbence tak ano?

   • Otazniku napsal:

    Otazniku, takovy dotazek. Kolikrat byl vylouceny Tokos? Nebo ono se za evidentni tahabi za dres pririzikuprotiutoku uz automaticky nevylucuje? A co Gruberovy krosceky a osekavacky pred vlastni brankou? Co nesportovni chovani uplakanka Novotneho , jehoz urazky smerem k rozhodcim byly slyset jak v prvni, tak ve druhe tretine? O Sebkovych utocnych faulech nemluve. Je moc hezky videt ta “objektivita”, to byli uplakanci z MB prosluli uz ve treti lize, kdy jsem proti Novotnemu hral i ja.

   • Michal napsal:

    Rozhodně blokování hole bylo v nic neřešící nevýznamné situaci, na rozdíl od evidentního seknutí, po kterém následovala ztráta míčku a rozhodující gól do prázdné branky, otazníku…

    • Vykřičník napsal:

     Seknutí ok, to ti nikdo nebere, teda krom rozhodčích 😀 ale pořád tady jedeš jen do Bolky a Vítky jsou asi nevinný andílci jak tak koukám. Líbila se mi tu aj někde ta poznámka na předchozí zářez Bolky ze superfine 2019.

 • Berbrovina napsal:

  Taková trochu Berbrovina. Pochopím jednu chybu za zápas, ale ne tři fataly za 5 minut. A Tomasik mě taky celkem zklamal, chápu že je to finále, ale pořád se ohanime nějakým fair play, vzorem pro mladý, jak florbal není jako fotbal a pak si prihraje rukou a skáče tam jak strelenej. Škoda

 • Jerec napsal:

  Jasný zářez, dokonce třikrát, ale nechápu ty výčitky vůči Curneymu a Tomašíkovi.
  Co jako ti hráči měli dělat? Měl Curney jít za rozhodčím a říct: „Odvolej to, stál jsem v brankovišti“? Nic takového jsem nikdy nezažil. Tomašík to samé, jasně, trefilo ho to do ruky, ale hrálo se dál, tak hrál prostě dál. To se mi taky stalo – míček mě při hře trefil do ruky, nikdo nepískal, tak jsem hrál dál. Stejně tak se stalo, že mě míček trefil do hokejky a rozhodčí mí pískl ruku a nenaděláš nic… To jsou prostě chyby sudích, ne hráčů.

 • Ivánku kamaráde napsal:

  12.6.2021 se florbal oficiálně stává profesionálním sportem. No jdu novou myčku na nádobí

 • trener napsal:

  rozhodčí nesprasili zápas jenom klukům z vítkovic, ale i druhé straně na jejichž zlatých medailích ulpělo kýbl špíny – viď milane, jirko…

  • trenére napsal:

   Co pořád všichni máte s tím Karasem hej? Si myslíte, že tam stál úmyslně už od pátku nebo co? Jde vidět, že nikdo z vás za celou kariéru nedal gól drobnou vysokou, z brankoviště, po nahrávce nohou nebo jiným nedovoleným způsobem.

   • ThomasM napsal:

    No, nechť je mu to přáno… Ovšem trochu slušný člověk by si řeči o radosti, štěstí a řazení takového gólu vysoko jaksi odpustil.

 • lepší KOMIK napsal:

  tak se snaž víc 🙂

 • juřica napsal:

  slovy pana Zahálky si dovolím sdělit a opakovat volně jeho slova o obdivu k Brusovi, Sladkému, Hubálkovi a všem dalším z Vítkovic za to, že udrželi nervy a emoce v mezích rytíře Vítka…na jejich místě bych ale nenechal včerejší extempore bez reakce, protože tyhle manýry vedou do slepé uličky. distancovat se od dvojice pseudorozhodčích, požadovat veřejnou omluvu a ukončit definitivně jejich kariéru – to by mohlo stačit. spousta komentářů se pak pozastavuje nad Tomašíkem a Curneym…nedivte se, každého z nás formuje a utváří a mění prostředí ve kterém se pohybujeme a lidé se kterými se stýkáme. oba dva moc dobře věděli o co gou

 • miko napsal:

  Tak nějak přemýšlím, kde by byli všichni kritici zářezů bez detailního rozboru kamer, v pytli. Nepostřehli by sporné okamžiky zrovna, tak jako rozhodčí.

  • Zajimava myslenka napsal:

   Zajimava myslenka. Takze, dle vasi logiky, tri jasne zarezy ze strany sudich , navic vuci jedno u tymu, z nichz byly uznany tri goly, ktere evidentne platit nemely, tak to budeme omlouvat. Maji na to prece zlomek sekundy. Hm, to je zvlastni, ze tyhle argumenty nectu na strankach o hokeji? Neni to nahodou, ale jen cirou nahodou, prace tech sudi v tom zapase? Ono se uz nesmi napsat, ze Sojka Bros zkurvili Superfinale? I kdyz je to pravda. Argument “chtel bych videt tebe” je lichy a pouzivaji ho duchem slabi. Kdyz si na to neveri, nemaji tam lezt. Nebo ze by za ty zarezy mohli vitkovicti?

   • Nejzajímavější fakta napsal:

    Každý dělá chyby, ale vy z toho teď děláte kovbojku a hlavně z kluků z ostravska nějaké teplé Pražáky. A ukazovat prstem na video? Kdyby jste byli aspoň kapke v obraze tak to video mohli použít jen na kontrolu zda míček přejde brankovou čáru nebo na spornou poslední sekundu před každou sirénou. Papa

    • Mila hvezdo napsal:

     Mila hvezdo, kazdy dela chyby, jen je zkratka trapne, kdyz tri chyby po sobe v poslednich peti minutach, po kterych nasledujici tri goly, ktere evidentne platit nemely, rozhodnou Superfinale. Trapas. Takze Sojka Bros za Bartoska Bros. Neco nechapes? Papa
     BTW hlupacku neinteligentni, ja jsem o videu nenapsal ani carku.

 • Pískač napsal:

  Ono to bylo asi tak, že se před zápasem řeklo, že to nechají hrát.. Tak to nechali a na konci, když se začalo něco dít, už to neměli vůbec pod kontrolou. Gól Karase z brankoviště by se dal ještě jakž takž pustit, jelikož tím, že stál v brankovišti nikoho neomezil a snad ani nezískal výhodu. Nicméně při powerplay pustit jasný faul je obrovská chyba..stejně jako blokování střely rukou..je potřeba si uvědomit, že všechny tři situace se staly „na balonu“.. tedy tam měl alespoň jeden rozhodčí vždy koukat..
  Když pískají Sojky, vždy si vybavím zápas PO Brno vs. Bohemka před pár lety, kde Bauer rozdával facky v přerušené hře, Sojka u toho stál, řval, že to vidí a místo ČK3 z toho udělal 2min…

  • Aha napsal:

   Aha, mame tady novy vyklad hry v brankovisti. A on obrance, kdyz stoji nohou tak, ze se byt jen dotykalajny brankoviste, neni potrestan najezdem? My budeme ted rozlisovat, ze nikomu nevadi a dal dal pri jasnem poruseni pravidel a obrance golu zabrani a tak je potreba to muzstvo potrestat najezdem? Zajimava logika.

   Zkratka zarizli jeden tym jako sveho casu Bartoska Bros, kteri pak meli jeste tu drzost v rocence tohoto media pak tvrdit, ze vsechno bylo OK. Sebereflexe nula. To same se da rict iokomisi rozhodcich. Je strasne videt, jak chybi ti stari bardi, treba Petr Cerny…

   • Pískač napsal:

    Výklad je jednoznačný a gól neměl platit. Jen říkám, že kdyby stál Karas těmi špičkami mimo brankoviště, branku by dal nejspíš stejně. Jednalo se o vypracovanou akci. Ovšem následující dva góly padly přímo po faulech Bolky, po sekání měl následovat volný úder a po ruce Tomašíka též vyloučení.

    • LP napsal:

     nebo by ho nedal, ono i posunutí hráče o půl chodidlo nebo celý, už je jiný postoj a jiná situace, prostě momentálně je už všechno kdyby…..
     teď nezbývá se zdravě naštvat a příští sezónu snad už regulérně Bolku porazit, kdokoliv…. a ukázat, že peníze a zkupování hráčů není vše. Snad se to podaří, českému florbalu by to prospělo..

     • David napsal:

      Stejně příští rok vyhraje titul znovu Bolka!!

     • Odchovanec napsal:

      Snad se i Vítkám konečně podaří někoho vychovat 🙂

 • Běžec napsal:

  A že by někdo tady těm klukům pogratuloval??? Celá sezóna strašně dlouhá. Kluci chodí do práce, mají rodiny a tady jen kritika a nejen na rozhodčí. Na hřišti, kde bylo vedro nechali, co mohli. Curney ani Tomašík za to nemůžou ( a to nejsem fanda Bolky) . Trochu je třeba se zamyslet nad vidoerozhodováním a je třeba se zamyslet nad stále omílaným tématem jednoho finále. Všem klukům přeji dobrou regeneraci a chuť do další sezóny.

  • Sojkuv urcite pogratulovali napsal:

   Pacak urcite Sojkuv pogratuloval, o tom nepochybuji, stejne jako treba Tomasik ci Curney nebo Natov, ti meli prece svedomi kristalove ciste.

 • juřica napsal:

  za této konstelace a toho co se stalo by mě extrémně zajímal názor na celou tuhle taškařici pana Mrázka…přijde se silným pohledem na věc nebo je již zcela oddaný funkcionář unie s univerzálním názorem a zcela loajálním, lokajským příspěvkem do diskuse o tom co se stalo ? vyzývám proto pana Mrázka k odpovědi a novináře k položení otázek na tělo odpovědným lidem na unii. že tohle superfinále je ostuda, skandál, trapas se jak se zdá shodne většina co tam byli a nebo viděli doma

 • Michal Z. napsal:

  Žádný obrat nerozhodl. Rozhodla neuvěřitelný pětiminutový zkrat rozhodčích. Jsem zvědav jestli PČR bude zkoumat pozadí.

 • David napsal:

  Tak začni…:):):)

 • Dave napsal:

  I když jsem fandil bolce, tak nechápu, jak si rozhodčí Spojkové nemohli všimnout v posledních gólech bolky ty fauly a přestupky. A ještě k tomu zamazal se zahalkou řekli že si Vítky mohou vzít video a prozkoumat ho a Spojkové jim to prostě neumožnili. No prostě gól Curneyho neměl platit a za stavu 3:3 měla pokračovat Boleslavská přesilovka.

  • Taky Petr napsal:

   Jen tak na okraj, ono je ve florbale možno si vzít video? To jen na dokreslení skutečné znalosti českého florbalu některými diskutujícími.

 • Taky Dave napsal:

  No ono v superfinále si tým může vzít video a rozhodčí určí, jestli gól platí nebo ne, jednou se už video zkoumalo, myslím že to bylo superfinále 2017. V superfinále je to výjimka a nechápu, proč se to nepoužívá v každém superligovém zápase díky těmto situacím.

 • Taky někdo napsal:

  Předem se omlouvám a nemyslím špatně. Ale to si nevybavuju a slyším o tom upřímně poprvé.

 • Anonym napsal:

  Mydlim, ze se zapomnelo na finale poharu, kdy Matejcik rozhodl finale vysokou holi….. asi karma!

Napsat komentář

*