12. 3. 2011 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Pardubice zaskočily Spartu, vedou 1:0 na zápasy

Pardubice překvapily: hřiště pražské Sparty dobyly vítězstvím v prodloužení 6:5. I druhý duel série o záchranu zvládli lépe hosté, Bohemians vyhráli na Kladně 5:3.
Pardubice, které už od začátku sezony počítají s tím, že je nemine boj o sestup, začaly první zápas série play down se Spartou překvapivým vítězstvím. Východočeši byli polovinu zápasu lepším týmem, vypracovali si dvoubrankové vedení a až v závěru se Spartě podařilo vyrovnat. Nakonec ale přece jen první vítězství vybojovali hosté, rozhodující gól dal v 5. minutě nastavení Petr Jelínek.

Sparta nastoupila bez mladíků, které poslala do bojů juniorského play off a tak se na hřiště vrátil kouč Václav Culka. Ani jeho příspěvek v podobě jednoho gólu a dvou asistencí však nestačil.

I ve druhém duelu se radovali hosté. Bohemians zvítězili v kladenské nafukovačce poměrem 5:3. Hlavní roli na sebe vzali ostřílení matadoři. Lukáš Janů a Michal Jedlička se podíleli na vítězství „klokanů“ každý dvěma góly.

Play down – sobota

Sparta Praha – Sokol Pardubice 5:6 pp (1:2, 2:2, 2:1 – 0:1)
Branky: 11. Skalička (Mi. Soukup), 30. Culka (Kiprov), 38. Moravec (Culka), 45. Pacan (Culka), 49. Pacan (Moravec) – 11. O. Veselý (Brychta), 13. Junek, 25. Bahník (O.Veselý), 39. Jelínek, 42. Teichman, 65. Jeliínek (Šťasný).
Rozhodčí: Dolanský, V. Sýkora. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 70. Stav série: 0:1.

FBC Kladno – FBŠ Bohemians Praha 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Branky: 6. Leipner (Louvar), 40. J. Hněvkovský (M. Ryneš), 44. M. Ryneš (J. Hněvkovský) – 10. Janů (Růžek), 38. Janů (Kubert), 45. Jedlička, 57. Hluchý (Kindl), 60. Jedlička.
Rozhodčí: Novák, Škaloud. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. Diváci: 40. Stav série: 0:1.