Kdo se bude radovat v moravském derby mezi Olomoucí a Židenicemi? Foto: K1 Florbal Židenice Židenice se ve šlágru postaví Panthers, Olomouc čekají dva zápasy s Ostravou. Foto: K1 Florbal Židenice
2. 10. 2021 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

PREVIEW: V Olomouci se odehraje moravské derby, Panthers vyzvou Ostravu

 Podruhé v rámci jednoho víkendu půjdou do akce florbalistky v Extralize žen. V rámci pátého kola se proti sobě v moravském derby postaví Olomouc se Židenicemi, hráčky Panthers Praha pak zamíří do Ostravy, kde vyzvou FBC. Do Jičína přijede formu potvrdit tým Bohemians.

Program 5. kola Extraligy žen:

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – 1. SC TEMPISH Vítkovice
Sobota, 16.00, SH Jižní Město
Úvodní utkání víkendu nabídne souboj Startu98 a Vítkovic. V minulé sezoně skončil souboj těchto dvou týmů v Praze jasným vítězstvím Ostravanek, Start ale tehdy logicky směřoval pozornost k následujícímu zápasu. Bude zajímavé sledovat, jak se jeho tým bude prezentovat ve chvíli, kdy prošel nejen obměnou, ale také měl celý týdenní cyklus na to, aby se na Vítkovice připravil. Ty mají za sebou dvě poměrně jednoznačná vítězství a poprvé v sezoně si do Prahy jistě přijedou pro tři body.
Tip Florbal.cz:
Výhra Vítkovic za 3 body

FBC ČPP OSTRAVA – Panthers Praha
Sobota, 17.00, ČPP Aréna Ostrava
Panthers Praha nejsou pro ostravské FBC oblíbeným týmem, v minulosti totiž tento soupeř dokázal z Ostravy exportovat bodový zisk, ačkoliv se to příliš nečekalo. Nyní přijede v pozici, kdy si ověřil, že i v nové sestavě dokáže vyhrávat a opět nemá na půdě ČPP Arény vlastně co ztratit. Navíc v minulém kole bylo vidět, že omlazený tým Ostravy se dokáže v průběhu jednotlivých utkání dostat do potíží.
Tip Florbal.cz:
Výhra FBC za 3 body

FbŠ Bohemians – KM automatik FBK Jičín
Neděle, 14.00, SH Dolní Břežany
Výkony Bohemians nabírají vzestupnou tendenci, šest bodů z posledních dvou utkání budiž toho důkazem. Ale Jičín je nepříjemným soupeřem, který se může opřít o zkušenosti své elitní formace. Dá se očekávat, že utkání by mohlo být dlouho vyrovnané, nakonec by mohla rozhodnout větší šíře kádru na straně Bohemians.
Tip Florbal.cz:
Výhra Bohemians za 3 body

FBS Olomouc – K1 Florbal Židenice
Neděle, 15.00, SH Čajkaréna Olomouc
Moravské derby vévodí vlastně celému programu tohoto víkendu. Olomouc zahájila sezonu kvalitně a posbírala tři výhry, Židenice se naopak trápí, také díky početné marodce. Na tu navíc přibyla Jitka Drápalová se zlomeným žebrem, což brněnskému týmu přidělává další starosti. Pro oba týmy se bude jednat o zajímavý test, tím spíše, že Olomouc v týdnu zakusila první ligovou porážku od Vítkovic.
Tip Florbal.cz:
Výhra Olomouce za 3 body

PSN Tatran Střešovice – MITEL Florbalová akademie MB
Neděle, 16.00, STODOLA Aréna Střešovice
Mladá Boleslav v minulém zápase potrápila Ostravu a do střešovické STODOLY tak přijede jistě v dobrém rozmaru. To jí může pomoci soupeře rovněž potrápit, Tatran jistě ví, na co si dát pozor. Pro mladý pražský tým by se mohlo jednat o zajímavou zkoušku se soupeřem, který si v týdnu ověřil, že kostky ani zdaleka nejsou vždy předem vrženy.
Tip Florbal.cz:
Výhra Tatranu za 3 body

Bulldogs Brno – FAT PIPE FLORBAL CHODOV
Neděle, 17.00, SH SportPoint Brno
V posledním utkání tohoto kola dojde na souboj tabulkově stoprocentního týmu s tím, který ještě nezískal ani bod. Karty jsou zde rozdány poměrně jasně, svěřenkyně Lukáše Procházky by si z Brna měly odvézt tři body, avšak musí se vyvarovat herních výpadků. I přes případné dílčí nedostatky ve hře, by se ale měla projevit řádově větší kvalita na straně Pražanek.
Tip Florbal.cz:
Výhra Chodova za 3 body


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • FBC napsal:

    Já samozřejmě chápu, že vítkovický Danhofer se pokusí při každé příležitosti lehounce znevážit FBC. Ale Ostrava má na Panthers sérii asi 16 výher v řadě, pravidelně si je bere do play-off, takže asi o neoblíbeného soupeře nepůjde 😅 Ani kvůli jednomu ztracenému bodu za výhru v prodloužení někdy před 4 lety.

Napsat komentář

*