České florbalistky na Finky nestačily. Foto: Swiss Unihockey České florbalistky na Finky nestačily. Foto: Swiss Unihockey
15. 10. 2021 Reprezentace žen (0) KOMENTÁŘŮ

Tlak ve třetí třetině přišel pozdě, Češky podlehly domácímu Finsku 3:6

České ženské reprezentaci se vstup do finského turnaje EuroFloorball Tour nepovedl. Výběru hlavního trenéra Saschi Rhynera se nepovedlo zachytit začátek utkání, rychle prohrával 0:5, nakonec odešel poražen poměrem 3:6, kdy jeho nápor přišel až v posledních deseti minutách.

Osud utkání určila již první část, ve které se Finky dostaly do komfortního vedení poměrem 4:0, o branky se podělily Oona Kauppi která skórovala dvakrát, obránkyně Kippilä a Piispa. V první části tedy Češky neskórovaly a ani v té druhé se jim nepovedlo otevřít gólový účet jako první.

Ve 27. minutě se totiž prosadila Leino, první český úspěch přišel až minutu poté, zásluhou Mlejnkové. Český tým navíc ve 36. minutě inkasoval ve vlastní přesilové hře, při vyloučení Manninen se podruhé v utkání zapsala mezi střelkyně Veera Kauppi.

Český vzdor přišel až v posledních deseti minutách základní hrací doby, a to bylo pozdě. Ve 53. minutě se prosadila opět Mlejnková, tři minuty poté přidala branku Krupnová, ale tím se střelecký účet zápasu uzavřel.

Češky tak podlehly Finsku 3:6 a na první výhru v rámci soubojů s týmy z TOP 4 v tomto cyklu stále čekají.

Euro Floorball Tour, Lempäälä 2021:

Finsko – Česko 6:3 (4:0, 2:1, 0:2)

Branky:1. V. Kauppi (O. Kauppi), 6. Kippilä (O. Kauppi), 12. O. Kauppi (Piispa), 18. Piispa (Kauppi), 27. Leino (Sälström), 36. V. Kauppi – 28. Mlejnková (Bačová), 53. Mlejnková, 56. Krupnová

Sestava Česka: Remešová – Šupáková, Jiráková, Beránková, Planková, Koníčková, Keprtová, Havlíčková, Paloncyová – Plášková, Krupnová, Řepková – Ratajová, Mlejnková, Bačová – Chudá, Suchá, Husková. Hlavní trenér: Sascha Rhyner.