Cenná výhra pro Chodovské! Foto: Otakar Prášek, www.pulverfoton.cz) Cenná výhra pro Chodovské! Foto: Otakar Prášek, www.pulverfoton.cz)
23. 11. 2021 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Chodov přetlačil Spartu, Black Angels v prodloužení zaskočili Bohemku

 Chodov porazil v dohrávce 16. kola Livesport Superligy Spartu a díky tomu přeskočil svého soupeře v tabulce. V pondělí byla na programu také dohrávka 13. kola. Bohemians ještě osm minut před koncem vedli 5:3, nakonec ale dvakrát inkasovali a Matěj Boček v prodloužení rozhodl o triumfu Black Angels.

Chodov si šel od začátku za vítězstvím. Skóre otevřel ve třetí minutě po krásné ráně z velkého úhlu Petr Majer. Chodovští vedli v průběhu úvodní části nad Spartou už 3:0 a ve druhé třetiny dokonce odskočili svému soupeři na 5:1. Sparta se ale snažila dotahovat a po čtyřiceti minutách platil stavu 5:3 pro domácí.

Rozhodující se tak ukázaly následně dvě uklidňující trefy modrobílých, které přišly v 51. a v 53. minutě. Marek Vávra přidal svůj třetí bod v utkání a Chodov vedl už 7:3. Sparta v závěru mocně dotahovala, na víc než na snížení to ale nestačilo. Skóre pouhou vteřinu před koncem uzavřel Matěj Pruner. Chodov vyhrál nakonec těsně 7:6.

Zajímavé utkání se hrálo v hale pražské Slavie. Domácím Bohemians se dvakrát povedlo otočit duel ve svůj prospěch, podruhé se tak stalo po dvou přesilovkových zásazích Filipa Formana, který tak nadále potvrzuje roli nejproduktivnějšího hráče ligy. A když dal Peter Hrabčák ve 45. minutě na 5:3, vypadalo to se zelenobílými velmi dobře.

Jenže Black Angels mají Bočkovy. Nejprve ještě snížil Martin Obuškevič a pak začali úřadovat bratři. Půl minuty před koncem srovnal Jakub Boček a po čtyřech minutách prodloužení ukončil zápas Matěj. Pro něho to byla druhá trefa v zápase, bratr Jakub zapsal jeden gól a tři asistence. Andělé jsou na sedmé příčce tabulky, ze které ztrácejí tři body na šestou Spartu.

Dohrávka 16. kola Livesport Superligy:

Florbal Chodov – Sparta Praha 7:6 (3:1, 2:2, 2:3)
Branky: 3. Majer (Slunečko), 6. Řezáč (M. Vávra), 17. Doubek (Netrefa), 27. M. Vávra (Majer), 32. Strnad (Maxa), 51. Vošta (Ondrušek), 53. M. Vávra – 18. Kolstrunk (Košir), 34. M. Krbec (Ujhelyi), 39. Zouzal (Křenek), 56. M. Krbec (Pruner), 58. Garčar (M. Krbec), 60. Pruner (Ujhelyi).

Dohrávka 13. kola Livesport Superligy:

FbŠ Bohemians – Black Angels 5:6 (1:1, 2:2, 2:2 – 0:1) po prodl.
Branky: 13. P. Šebek (Malič), 22. Gajdoš (Cabejšek), 30. F. Forman (Malič), 42. F. Forman (P. Šebek), 45. Hrabčák (Dobisík) – 3. M. Burian (R. Hanák), 24. Renčín (J. Boček), 29. M. Boček (J. Boček), 53. Obuškevič (Renčín), 60. J. Boček (Bouček), 65. M. Boček (J. Boček).


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Luky napsal:

  Sledoval jsem zápas Chodova se Spartou a úplně souhlasím se Zamazalem a Richtrem, že pro Majera se mělo v reprezentaci taky najít místečko a to, že jede z Chodova nakonec MS jenom Ondrušek je snad výsměch všemu. Jeho „stoupající“ forma je vidět každým zápasem, za poslední 2 zápasy 0 bodů a v zápase s Bolkou dokonce byl se svojí lajnou na část zápasu posazen (-4 bod). Možná se šetří právě na MS a tam mi to ukáže, ale to by se musel šetřit už rok a půl…
  Škoda Jirky Bauera, ten bude ve Finsku chybět, donominace Beneše se dala očekávat.
  Bohemka nemohla dát za 6 bodů 2 zápasy ve dvou dnech v dvou lajnách, respektive v jedné.

  • hudino napsal:

   Souhlas, ale bohužel jiní starší hráči ve formě pod PK hrát nechtějí, tak jede Ondrušek.

   Doubkův StigaForman je dominantnější než Langer před rokem, mě baví daleko více než Mirek Dušín FL29.

   Co mě baví je neforma všech hráčů Boule krom jedné famozní lajny. Pěnička šílený, střílet do bloku se odnaučuje už v dorostu.
   A ještě je škoda, že oba represněhuláci nemají formu, Beneš mi příjde již delší dobu a u Bauera se možná projevuje zatím dost nefunkční obranná hra MBčka?

Napsat komentář

*