Sascha Rhyner uděluje pokyny české reprezentaci žen. Foto: Martin Flousek, Český florbal Sascha Rhyner uděluje pokyny české reprezentaci žen. Foto: Martin Flousek, Český florbal
2. 12. 2021 Mistrovství světa žen (1) KOMENTÁŘŮ

Do defenzivy hrajeme velmi dobře, mrzí nás efektivita, hodnotí dobře naladěný Sascha Rhyner

 Hlavní trenér české ženské reprezentace Sascha Rhyner nechal po odehrání základní skupiny nahlédnout pod pokličku svých myšlenek na probíhajícím světovém šampionátu. Pochválil práci směrem do obrany, přiznal, že jeho tým trápí efektivita v zakončení. Obecně ale na hlavním trenérovi bylo vidět, že je dobře naladěn.

Po utkání s Lotyšskem a základní skupině bez ztráty bodu měl důvod ke spokojenosti. „Hráli jsme velmi dobře do defenzivy a povolili jsme soupeřům skórovat pouze čtyřikrát, takže z tohoto pohodu můžeme být opravdu velmi spokojení. Lotyšsku ani Polsku jsme nedovolili téměř žádné gólové šance, dobře jsme si pohlídali brejkové situace soupeře,“ vyložil pozitiva na české hře.

Trápí jej ale koncovka. „Mohli jsme ale také vstřelit více branek, nejsme nějakým způsobem extrémně efektivní, což nás mrzí,“ poprvé se a naposledy během naznačil, že s něčím není úplně spokojen.

Vůbec poprvé v reprezentační kariéře na světovém šampionátu vychytala brankářka Jana Christianová čisté konto. „Vychytaná nula je vždy dobrá pro sebevědomí brankářky, především, když si uvědomíme, jak těžké je toho ve florbale dosáhnout. Je skvělé, že se nám to povedlo, ale je třeba také říct, že v závěru zápasu s Lotyšskem jsme měli štěstí,“ usmíval se Sascha Rhyner.

Jeho tým nyní čeká semifinále s Dánskem. Plán před vlastně třemi volnými dny byl ale jasný. „Připravovat se budeme tak, jako obvykle, jako tradičně na šampionátu. Hrají ve středu ve 13 hodn, takže se na utkání podíváme a uděláme jeho analýzu. Podíváme se také na jejich videa z tohoto turnaje a najdeme jejich silné a slabé stránky, které bychom mohli využít. Připravíme se vlastně stejně, jako by šlo o zápas třeba s Finskem nebo se Švédskem,“ slíbil Sascha Rhyner.

Jaký program je pak před hráčkami? „Bude to hodně o regeneraci, musíme si uvědomit, že jsme odehráli dva zápasy během šestnácti hodin,“ zakončil Sascha Rhyner.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*