Florbalistky Vítkovic získaly Prezidentský pohár. Foto: Flickr Florbal Vítkovice
29. 1. 2022 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice mají Prezidentský pohár, Jičín by je cestou do play off musel porazit

Florbalistky Vítkovic porazily Start98 vysoko 17:1 a na domácí půdě tak potvrdily prvenství v základní části a zisk Prezidentského poháru. Naději na play off udržel po dnešku také Jičín, kterému pomohla prohra Panthers Praha s FBC Ostrava. Samotný Jičín ale podlehl Bohemians a jeho cesta do play off tak povede pouze přes zisk šesti bodů v posledních dvou utkáních, přičemž Panthers by nemohly získat ani bod. V neděli pak Chodov porazil Bulldogs Brno a Olomouc získala moravské derby.

Florbalistky Vítkovic sice neodehrály optimální první třetinu, ale jejich výkon nakonec stačil na pohodlnou výhru v poměru 17:1 pro oslabenému Startu98. Tímto vysokým vítězstvím tak potvrdily prvenství v základní části a zisk Prezidentského poháru. „Chceme vítězit, pokud možno stále. Zajistit si výhodné postavení pro play off je jedním z našich cílů, jsme rádi, že jsme opět opanovali základní část, uvidíme, co nás to přinese v play off. Tam začíná opravdová soutěž a my se těšíme,“ vyhlásil hlavní trenér Tomáš Martiník. Vůbec poprvé se v extraligovém zápase představila sedmnáctiletá gólmanka Startu98 Šárka Černá.

Na druhém místě tabulky přenocovalo ostravské FBC, které si poradilo poměrem 15:3 s Panthers. Šest bodů si v tomto utkání za dvě branky a čtyři asistence připsala útočnice FBC Adriana Středulová. Původně plánovaný duel FBC s Mladou Boleslaví se z nedělního termínu podruhé odložil, zatím na neurčito.

Stříbrnou příčku ale záhy uzmul zpět Chodov, který si podle očekávání poradil s Bulldogs Brno poměrem 10:1, přičemž jedinou branku Brna zaznamenala Nikola Domonkosová.

V neděli se hrálo také moravské derby mezi Židenicemi a Olomoucí. Nabídlo dvě vyrovnané třetiny, tu prostřední ale Olomouc ovládla poměrem 4:0 a celý zápas tak pro sebe získala se skóre 7:3. Hattrickem k tomu pomohla Barbora Suchánková.

Prohra Panthers udržela v boji o play off Jičín, který ovšem sám podlehl Bohemians 1:5, a to především díky hattricku Lucie Veselé, která jej ještě vyšperkovala jednou asistencí. Pro Jičín to znamená, že se do play off stále může dostat, ale oba své zbývající zápasy, včetně následujícího duelu s Vítkovicemi musí vyhrát za tři body, Panthers pak ve svých zbývajících čtyřech zápasech nesmí získat ani bod. Pražský celek čeká venkovní šnůra Bohemians – Bulldogs – Tatran a domácí zápas s Chodovem.

Přehled  výsledků Extraligy žen:

Panthers Praha – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 3:15
branky: 13. Lucie Florianová, 28. Lucie Florianová, 37. Lenka Faltusová – 3. Kristina Hudáková, 13. Radka Niemczyková, 15. Veronika Rybičková, 20. Adriana Středulová, 26. Kristina Hudáková, 26. Nikola Chalupová, 29. Pavlína Bačová, 38. Michaela Mlejnková, 40. Paulína Hudáková, 41. Pavlína Bačová, 44. Karolína Sigmundová, 45. Adriana Středulová, 49. Kateřina Galnorová, 58. Paulína Hudáková, 60. Michaela Mlejnková; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 3:2; využití: 0:2; diváků: 23; zásahy brankářů: Tea Mažáryová 11, Kateřina Macounová 3 – Jana Dupčáková 16; po třetinách: 1:4, 2:5, 0:6;

KM automatik FBK Jičín – FbŠ Bohemians 1:5
branky: 20. Kristýna Bachmaierová – 9. Lucie Veselá, 29. Anna – Marie Divišová, 47. Lucie Veselá, 48. Adéla Bočanová, 49. Lucie Veselá; rozhodčí: David Bezucha – Michal Bezucha; vyloučení: 4:0; využití: 0:1; diváků: 60; zásahy brankářů: Alena Vokatá 21 – Martina Franková 31; po třetinách: 1:1, 0:1, 0:3;

1. SC TEMPISH Vítkovice – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 17:1
branky: 3. Blanka Gajdošová, 7. Dominika Buczek, 7. Denisa Hyršová, 29. Jana Trošková, 31. Šárka Staňková, 33. Alžbeta Ďuríková, 35. Dominika Buczek, 37. Denisa Ferenčíková, 38. Vendula Maroszová, 44. Barbora Husková, 46. Denisa Hyršová, 46. Dominika Buczek, 52. Denisa Hyršová, 53. Barbora Husková, 55. Alžbeta Ďuríková, 55. Dominika Buczek, 60. Denisa Hyršová – 3. Kristýna Vejvodová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:2; využití: 2:0; diváků: 37; zásahy brankářů: Nikola Příleská 6 – Šárka Černá 11, Kristýna Karli 8; po třetinách: 3:1, 6:0, 8:0;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Bulldogs Brno 10:1
branky:
6. Kristýna Lechnerová, 14. Emilie Skalíková, 25. Marie Havlíčková, 26. Karolína Suchá, 31. Kristína Belicová, 33. Vanessa Rebecca Keprtová, 47. Magdaléna Plášková, 47. Kristína Belicová, 54. Marie Havlíčková, 60. Eliška Chudá – 46. Nikola Domonkosová; rozhodčí: Jan Brak – Tadeáš Provazník; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 32; zásahy brankářů: Jana Christianová 9 – Markéta Marková 40; po třetinách: 2:0, 4:0, 4:1;

K1 Florbal Židenice – FBS Olomouc 3:7
branky:
47. Monika Jahodová, 55. Michaela Styková, 60. Veronika Králová – 26. Barbora Suchánková, 30. Kateřina Peterková, 33. Eva Řeháková, 36. Karolína Šablaturová, 46. Barbora Suchánková, 53. Barbora Soušková, 54. Barbora Suchánková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 4:2; využití: 1:1; diváků: 75; zásahy brankářů: Alena Večeřová 16 – Martina Schoupalová 22; po třetinách: 0:0, 0:4, 3:3;