Florbalistky Olomouce si výrazně polepšily v boji o play off. Foto: FBS Olomouc, Český florbal Florbalistky Olomouce si výrazně polepšily v boji o play off. Foto: FBS Olomouc, Český florbal
5. 3. 2022 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Favorité mají mečboly, Olomouc vybrala na Ukrajinu téměř 20 tisíc

Favorité mají v Extralize žen mečboly. Rozhodly o tom sobotní třetí zápasy, které skončily ve prospěch všech favoritů. Chodov porazil Panthers poměrem 13:1, Ostrava porazila Bohemians 8:3, Tatran porazil Start98 10:1 a Olomouc podlehla Vítkovicím 1:6, v rámci charitativního dne, ve kterém za pomoci Vítkovic vybrala téměř 20 tisíc na pomoc Ukrajině.

Sobotní program začal tentokráte v Hořovicích, kde se florbalistky Bohemians utkaly ve třetím duelu s FBC Ostrava. Ve stejném prostředí již slavily výhru nad Tatranem, a také proti FBC hrály velmi dlouho vyrovnaný zápas, na jehož první branku se čekalo téměř polovinu základní hrací doby.

Ostravanky ale ve třetí třetině převzaly otěže utkání a zvítězily poměrem 8:3.

Nejvyrovnanější duel se v sobotu hrál v Olomouci. Domácí florbalistky, které zápas pojaly charitativně a společně se svými soupeřkami nabídly přítomným fanouškům zákusky vlastní výroby, výměnou za dobrovolnou pomoc Ukrajině, nakonec přispěly nejen téměř dvaceti tisíci na pomoc válkou zmítané zemi, ale také velmi kvalitním výkonem.

Nástup do zápasu byl za zvuků ukrajinské hymny a Olomouci se povedla především první třetina, po které mohla utkání vést. Nakonec ale Vítkovice zvítězily 6:1. Dvě branky vstřelila obránkyně Eliška Planková.

Pražské týmy Chodova a Startu98 si připsaly jednoznačné a vysoké výhry. Chodov se sice rozjížděl pomaleji, přesto také díky čtyřem bodům Kristíny Belicové porazil Panthers 13:1, ještě předtím si Tatran poradil 11:1 se Startem98. Tři body si tentokráte zapsala Barbora Břešťálová.

Všichni čtyři favorité tak v sériích vedou 3:0 a budou moci je v neděli ukončit.

Přehled výsledků 3. čtvrtfinále v Extralize žen

FbŠ Bohemians – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 3:8

branky: 44. Karolína Mezerová, 51. Karolína Mezerová, 58. Anna – Marie Divišová – 28. Paulína Hudáková, 36. Karolína Sigmundová, 43. Kristina Hudáková, 46. Michaela Mlejnková, 52. Malwina Zagórska, 54. Michaela Mlejnková, 59. Pavlína Bačová, 60. Kristina Hudáková; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 4:5 + Kristina Hudáková OS; využití: 1:0; diváků: 65; zásahy brankářů: Martina Franková ? – Veronika Tomšová ?; po třetinách: 0:0, 0:2, 3:6;

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – PSN Tatran Střešovice 1:11

branky: 37. Kristina Zlatníková – 4. Barbora Břešťálová, 20. Barbora Břešťálová, 28. Katka Nádeníková, 35. Veronika Kopecká, 38. Radka Korbelářová, 41. Vendula Beránková, 43. Veronika Kopecká, 45. Kateřina Seemannová, 53. Bára Matějková, 54. Vendula Beránková, 56. Lucie Želízková; rozhodčí: David Hejzlar – Martin Kněžík; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 72; zásahy brankářů: Kristýna Janglová 17 – Eliška Drbalová 7; po třetinách: 0:2, 1:3, 0:6;

Panthers Praha – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:13

branky: 5. Markéta Žbánková – 4. Daniela Frantíková, 17. Eliška Chudá, 26. Eliška Chudá, 30. Kristýna Lechnerová, 37. Magdaléna Plášková, 37. Kristína Belicová, 37. Lucie Florianová, 40. Natálie Balková, 45. Kristína Belicová, 47. Ivana Vachovcová, 52. Kristína Belicová, 55. Markéta Prontekerová, 58. Kristýna Jirásková; rozhodčí: Václav John – Lukáš Starý; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 50; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 30 – Jana Christianová 8; po třetinách: 1:2, 0:6, 0:5;

FBS Olomouc – 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:6

branky: 57. Eva Barvíková – 2. Eliška Planková, 5. Vendula Maroszová, 29. Vendula Maroszová, 31. Barbora Husková, 34. Eliška Planková, 48. Barbora Husková; rozhodčí: Dominik Prosický – Matěj Vrablík; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 132; zásahy brankářů: Martina Schoupalová 33 – Nikola Příleská 20; po třetinách: 0:2, 0:3, 1:1;