Åsa Karlsson na lavičce švédské reprezentace. Foto: Per Wiklund
15. 3. 2022 Ženský florbal - Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

Kouč Storvrety Oscar Lundin je novým trenérem Švýcarek, Švédky povede nadále Karlsson

 O obsazení trenérských pozic u reprezentací žen Švédska a Švýcarska a je jasno. Švédky nadále povede Åsa Karlsson, Švýcarky pak přebírá hlavní trenér Storvrety Oscar Lundin, který dosud působil u švýcarského národního týmu juniorek.

Åsa Karlsson o své budoucnost dlouho mlčela, jednu dobu se mělo za hotovou věc, že ji na pozici hlavního trenéra ženské reprezentace nahradí kouč Rönnby Anders Harmesk. Nakonec ale bude švédský národní tým pokračovat pod vedením tamní legendy a členky Florbalové síně slávy Mezinárodní florbalové federace.

„Celý realizační tým odvádí fantastickou práci a my jsme s ním nadmíru spokojeni. Nejde jen o výsledky, ale také o způsob, jakým dokázali rozvinout hru národního týmu,“ říká manažerka elitních národních týmů Sofie Andersson. Pravdou budiž, že pod vedením zkušené trenérky švédská ženská reprezentace neprohrála jediné utkání a získala zlata na světových šampionátech v letech 2019 a 2021. Nyní podepsala smlouvu pro světový šampionát 2023, který by se měl uskutečnit v Singapuru.

Ve Švýcarsku se dosavadní hlavní trenér ženské reprezentace Rolf Kern přesunul k mužské reprezentaci, proto bylo třeba sáhnout po náhradě. A ta je velmi ceněná, novým lodivodem ženského národního týmu se totiž stal trenér Storvrety Oscar Lundin, který již ve strukturách švýcarského ženského florbalu působil jako Skills Coach u reprezentace juniorek, zkušenosti má také z NLA, kde vedl tři roky Malans, proto například umí plynule německy.

Nyní bude muset provést švýcarskou ženskou reprezentaci generační obměnou. „Jeho velkou devízou je trénink individuálních dovedností, navíc zná perfektně hráčky z juniorské reprezentace, se kterými bude muset pracovat. Podepsali jsme čtyřletou smlouvu, tak, aby trenér cítil naši důvěru,“ uvedl v tiskovém prohlášení manažer švýcarských národních týmů Remo Manser.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*