Další zklamání. Chodovské lvice v Superfinále znovu nezvítězily. Foto: Martin Flousek, Český florbal Další zklamání. Chodovské lvice v Superfinále znovu nezvítězily. Foto: Martin Flousek, Český florbal
10. 4. 2022 Extraliga žen (8) KOMENTÁŘŮ

Chodovská bolest a smutek: Můžeme si za to sami, nehráli jsme tak, jak umíme, znělo od Lvic

 Chodovské lvice v Superfinále opět padly. Po třech porážkách s Vítkovicemi jim „nepomohla“ ani změna ostravského soupeře, také FBC Ostrava podlehly v Superfinále 2:4. Hlavní kouč Lukáš Procházka s Janou Christianovou se ale shodli, že pražský tým si za porážku může sám a její příčiny musí hledat u sebe. Vůbec prý nepředvedl výkon, jakého je schopný.

Smutek byl na tvářích chodovských florbalistek očividný. „Strašně to bolí, ostatně jako pokaždé, když člověk prohraje, ale myslím si, že si za tu prohru můžeme samy, nehrály jsme vůbec dobře, vůbec jsme nehrály tak, jak umíme,“ hodnotila zápas brankářka Jana Christianová.

Chodov se sice dokázal dostat do šancí, jenže finální řešení nemělo v Superfinále potřebnou kvalitu. „Pokazily jsme to tím, že jsme nedávaly šance, když vidím holky v jiných zápasech nebo na tréninku, tak je to úplně jiné, nevím, co se děje. Asi atmosféra nebo fakt, že jsme v Superfinále… Nevím, ale je to smutné,“ krčila rameny.

Co zápas rozhodlo? „Druhý gól Michaely Mlejnkové. Myslím si, že jeden gól bychom ještě daly, ale dva už byly moc,“ smutnila.

Jana Christianová během superfinále 2022. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Jana Christianová během superfinále 2022. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Hlavní trenér Lukáš Procházka viděl zápas podobně. „Hodnocení je hodně těžké, protože dnes to z naší strany bylo nedobré, neukázali jsme tu kvalitu, kterou si myslím, že v týmu pořád máme. Dnes to nebylo o tom, že jsme nehráli na svých možnostech, ale prakticky jsme je ani nenaznačili,“ hořekoval.

Jeho tým už zápas zlomit nedokázal. „V první třetině nás podržela Christie, ale cítili jsme, že taháme za kratší konec a snažili jsme se to změnit. Bohužel si myslím, že se nám to dneska vůbec nepovedlo od začátku do konce. Nenašli jsme ve hře moment, kdybychom měli ten správný lauf a hráli to, co umíme,“ hodnotil Superfinále.

Nebyl problém ve dlouhé semifinálové sérii s Tatranem? „Sezona byla extrémně dlouhá a bez letní přípravy, možná se projevilo spíše nějaké tréninkové manko. Myslel jsem si, že nám sedmizápasová série pomůže, navíc jsme hráčky nepřetěžovali,“ odpověděl.

Nakonec sportovně uznal porážku. „Bylo to o tom, že Ostrava byla lepší, ukázala mnohem vyšší kvalitu, než jsme ukázali my a ten titul si zasloužila,“ pogratuloval Lukáš Procházka.


Autor: Gustav Ondrejčík / Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Jaroslav Moudrý napsal:

  Procházka hořekuje zcela právem, ale hlavně by měl vysypat přinejmenším polovinu z chodovského kýblu popela na svojí hlavu. Střídání formací 1-2-1-3, které bylo výborným tahem v sedmém semifinále, byl pro finále totální nesmysl. V první třetině, kdy Ostrava ani moc nebránila, Procházka není schopen zapojit ofenzivní sílu, kterou má k dispozici – nechat půl zápasu hrát nejlepší (o parník před ostatními) střelkyni Pláškovou jen každé čtvrté střídání je trestuhodné, obzvlášť ve chvíli, kdy mu první formace nic moc kloudného nevymyslí. V neochotě dát méně prostoru první formaci, když se jí evidentně nedaří, si bohužel jsou tragicky podobní s Rhynerem, takže nějaké velké změny v repre strategii asi nečekejme :/
  Nepotřebuju být generálem po bitvě, ale když to vidíte coby chodovský fanda opakovaně v mnoha zápasech, tak vám to prostě už nedá… Procházka by se měl naučit reagovat trochu rychleji a výrazněji na vývoj zápasu, od toho tam snad taky je, ne? Ve chvílich, kdy Chudá (jakkoliv je šikovná) se v osobních soubojích neprosazuje a Suchá (opět) nemá svůj den a na celé formaci je patrná únava, kdy i běhavé Vachovcová s Belicovou umí často zahrát lépe než první lajna, je potřeba něco změnit hned, ne čekat do půlky zápasu. A taky občas připomenout na lavičce některým hráčkám, že se svým supertalentem sice můžou běhat po ploše jak čamrdy, ale když budou zapomínat, že mají spoluhráčky, a dělat stále stejné předvídatelné kličky, pálit do plnejch a nedávat góly, tak je to k ničemu…
  Holky si rozhodně zaslouží pochvalu, že to nevzdaly, že bojovaly až do konce a že přinejmenším v druhé půli zápasu předváděly dobrou hru! Jestli ženský Chodov opravdu někdy chce zase vyhrát nějaké zlato, musí se naučit v těch nejdůležitějších rozhodujících zápasech zapojit celou lavičku, včetně realizáku. Howgh!

 • Fan 2 napsal:

  Procházka spoléhal na první lajnu celou sezónu, i když byla v některých zápasech lepší druhá nebo třetí. Když zamíchal sestavou, tak změny v první pětce byly opravdu vzácnou výjimkou. Je však pravdou, že oba superfinálové góly Chodova dala první lajna. Jinak produktivita Chodova byla špatná už v druhé polovině základní části, spousta střel končívala mimo branku.

  • Jirka napsal:

   No, první gól protlačila Trojánková (první lajna) se štěstím pod Tomšovou na začátku první třetiny, ale druhý padl až na konci při hře v šesti, kdy Plášková servírovala zpoza branky Suché.

   • Petr 2 napsal:

    A mezitím jedna chybná ztráta míčku na půlce, nesmyslné vyloučení a nešťasná teč střely. A řada nepřesných a blokovaných střel. Když měly střílet z první, tak míč ještě zpracovávaly nebo nahrávaly do plných, když už to zkusily, tak se netrefovaly. Je rozhodně co zlepšovat do další sezóny.

 • Pája napsal:

  Nevím, jestli u Chodova nezapůsobila únava z docela těžkého semifinále, ale hrály podle mě bez energie a již to tady někdo napsal, že hrály docela předvídatelně. Keprtovou si pohlídaly.
  Uvidíme jakou změnou projde Chodov. Určitě bude jiný trenér a odchází právě Keprtová a Lechnerová obě do Švédska. A jestli budou ještě nějaké odchody…..?

  • ? napsal:

   Zdroj?
   Pro Keprtovou ve Švédsku těžké, tam jsou všichni rychlí. Jen mají o 10 kilo svalů a 20cm výšky víc. A Lechnerová max do alsvenskan, jinak 5. lajna.

 • Luky napsal:

  Zdroj Vám asi Pája neřekne, ale je pravda, že se to říká. A asi se to brzy dozvíme.

Napsat komentář

*