Tomáš Gärtner. Foto: IFF Tomáš Gärtner. Foto: IFF
22. 7. 2022 Superliga (5) KOMENTÁŘŮ

Vinohrady sází na posily ze zahraničí, přichází Gärtnerové i Blumbergs

 Florbalisty Sokola Královské Vinohrady posílí v nové sezóně bratrská dvojice Tomáš a Daniel Gärtnerových. Dvojčata, která reprezentují Austrálii, se budou ve svém rodném městě připravovat v české nejvyšší soutěži i na listopadové mistrovství světa.

Čtyřiadvacetiletí Tomáš a Daniel Gärtnerové společnými silami dovedli Austrálii přes kvalifikaci mistrovství světa na finálový turnaj, který se uskuteční ve Švýcarsku. Daniel dokonce nastupoval s kapitánskou páskou. Jejich přestup už oznámily stránky Mezinárodní florbalové federace.

Daniel Gartner a Austrálie

Nyní se z klubu Bondi Raptors ze Sydney přesunou do města, kde společně vyrůstali a v nové sezóně budou oblékat dres Sokola Královské Vinohrady. V minulosti hráli v mládežnických kategoriích za tehdejší SSK Future.

Roberts Blumbergs. Foto: Kekava Bulldogs

Podle zdrojů florbal.cz se sportovnímu vedení pražského klubu se podařilo přivést i třetího zahraničního hráče, od začátku léta se s týmem připravuje brzy třiadvacetiletý lotyšský brankář Roberts Blumbergs, který byl v posledních čtyřech sezonách jedničkou týmu Kekava.


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*