Pavel Brus už není trenérem mužů Vítkovic. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice Pavel Brus už není trenérem mužů Vítkovic. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice
27. 12. 2022 Superliga (16) KOMENTÁŘŮ

PAVEL BRUS SKONČIL NA LAVIČCE MUŽŮ VÍTKOVIC! Nástupce bude znám do týdne

 Pavel Brus už není trenérem mužů Vítkovic. Překvapivá zpráva přišla v úterý večer z Ostravy, pouhé dva dny před šlágrem Livesport Superligy mezi Vítkovicemi a Bohemians. V tom povede Rytíře dvojice Tomáš Martiník – Tomáš Veltšmíd, další řešení by podle tiskové zprávy oddílu mělo být známo v horizontu týdne.

Éra Pavla Bruse ve Vítkovicích končí po více než pěti letech, hlavním trenérem byl od sezóny 2016/2017. Během této doby dokázal s Vítkovicemi získat jeden primát v Superlize a třikrát se mu povedlo zvítězit v pohárové soutěži.

K ukončení působení došlo po vzájemné dohodě. Vedení klubu se tímto krokem rozhodlo reagovat na aktuální situaci týmu, který se nachází na čtvrtém místě tabulky Livesport Superligy, ovšem v minulých zápasech podlehl Mladé Boleslavi a dvakrát také pražské Spartě, což vedlo k vyřazení z Poháru Českého florbalu,“ uvedl klub v tiskové zprávě.

Před letošní sezónou vytvořil rovnocennou dvojici s Tomášem Martiníkem, jejich spojení ale končí po šestnácti superligových zápasech. Martiník tým povede společně s Tomášem Veltšmídem v utkání proti Bohemians, které se odehraje ve čtvrtek. „Složení realizačního týmu, který povede tým minimálně do konce ročníku 2022/2023 je v řešení, jasno by mělo být v průběhu jednoho týdne,“ oznámily Vítkovice.

Další vyjádření v tuto chvíli nepřišlo. „Klub ani jeho zástupci nebudou do doby, než bude oznámeno nové kompletní složení realizačního týmu superligového A-týmu situaci veřejně komentovat,“ uvedl oddíl.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Komik napsal:

  Umřel, že ta černá parte fotka a nebo jen autor blbne?

  • Ramirez napsal:

   Taky tyhle redakční „parte“ fotečky nechápu. Podle černobílého filtru a Brusova útrpného výrazu v očích už to fakt vypadalo jako, že trenér Vítek navždy odešel do věčných lovišť.😄

  • Luky napsal:

   akorát to člověka vyděsí, redakce černou fotku pro běžné situace již, prosím, nepoužívejte. Díky.
   Jsem zvědavý, jestli to bude mít nějaký efekt, ale jenom trenéra bych za tím nehledal. Ale do šatny nevidím, co se tam děje, protože ani jejich elitní hráči jsou zatím neviditelní.

   • Komik napsal:

    Asi tak. Snad s tím tady konečně přestanou. A Vítkovice…hrají delší dobu všelijak, jen né konzistentně a jen málokdy fakt dobře na kvalitu kádru.

 • Pepa napsal:

  Wtf, tři body od druhého místa a on je odvolán pro neuspokojivé výsledky. Přijde mi to trochu unahleny, na to že v lize je pořád o co hrát. Ale do vítkovického klubu nevidím a asi měli jiné plány

 • Don pepa napsal:

  Vítkovice už delší dobu byly v áčku velice nemastné. Vcelku logický krok. Druhá věc je, že mnozí hráči typu Hubálek, Delong, Šebesta atd. hrají mizerně a klub je nepochopitelně drží na výsluní. Samozřejmě je možné, že změna jim pomůže, ale měli by se snažit začít zatraceně snažit.

  • potěš koště napsal:

   Nezbývá než souhlasit …. chyba byla na obou stranách a něco se udělat asi už muselo. Uvidíme, jakou to bude mít odezvu a jestli to klubu pomůže

 • Karel napsal:

  Tak hráči Vítkovic už konečně dosáhli svého, tak uvidíme, jak jim to tedka půjde.

 • PB napsal:

  Přesně, jak zde píšou někteří, tak hráči Vítkovic dosáhli svého, ale přišlo to pozdě..
  Nechali si utéct Hájka nebo Brauera a další kluky co skončili hlavně kvůli Bruse, a to zkušené jádro co zůstalo se pomalu rozpadá a nehraje na co má, navíc mladí to neutáhnou a Vítky jsou tam kde monentálně výkonnostně patří.

 • znalec napsal:

  Vítkovice jsou klubem, který vždy dokázal přivádět nadprůměrné ligové hráče z regionu. Na základě přísné herní disciplíny a taktiky obvykle dokázal také uspět v play-off. Nyní je ale situace na trhu hráčů na Moravě naprosto tragická a je jasné, že v nejbližších letech bude florbalu dominovat Praha a okolí.

 • Don Bidon napsal:

  Situace na trhu hráčů na Moravě je tragická právě díky schopnosti elitních klubů přivádět nadprůměrné hráče z regionu a neschopnosti stejných klubů starat se o rozvoj těch regionů, které je živí. Tak jednoduché to je. Když si řežeš větev na které sedíš, nemůže to s tebou dopadnout dobře.

  • Komik napsal:

   Jak byste si představoval starání se klubů o region? Jak se stará Bohemka nebo Chodov o Prahu, či Bolka o střední Čechy, to by mě teda zajímalo. Krom toho mi ten argument trochu kulhá i v tom, že třeba trenér FBC Segeťa zároveň šéguje celé severomoravské unii. Jestli na něco tyhle oblasti doplácejí (i jižní Morava,Liberecko, Severní Čechy) tak je to především prostě to, že je to tam daleko víc stojí na dopravě. A to jak finančně tak časově a to zejména dík Mlčouškovým šíleným nápadům.

 • Don Bidon napsal:

  Starat se neznamená vysávat prostředí už od mladších žáků. Mít např. v rámci spolupráce pod kontrolou tréninkový proces, rozvoj talentovaných hráčů. Ale chování ve stylu „u nás to děláme nejlíp, tak nám dejte ty nejlepší hráče“ je cesta do pekel. A pozor, tohle není problém jen Moravy, ale celé ČR. Pokud se nezmění přístup „elit“ k široké základně, dopadneme špatně.

  • napsal:

   To jako, že třeba Petr Novotný by měl mít pod kontrolou třeba tréninkový proces žáků v Milevsku?

 • Don Bidon napsal:

  To jako, že třeba „elitní“ šéftrenéři by mohli mít několik spolupracujících menších oddílů, které by vychovávaly své hráče ve spolupráci s „elitním“ klubem pro nejvyšší soutěže. Ale má to několik ALE. Tady je pár základních:
  – spolupráce není vysavač
  – menší oddíl s tím musí být v pohodě
  – spolupráce musí být výhodná pro obě strany
  Pak může mít Petr Novotný pod kontrolou tréninkový proces vybraných žáků třeba z Aše.

Napsat komentář

*