Daniel Folta zamířil na lavičku Vítkovic. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice
30. 12. 2022 Superliga (9) KOMENTÁŘŮ

STŘÍDÁNÍ LEGEND: Na lavičku Vítkovic jde Folta, Rytíře povede s Martiníkem. Klub mluví o titulu

 Na lavičce superligových Vítkovic proběhlo „střídání legend.“ Pavla Bruse totiž u Rytířů nahradí další klubová ikona – Daniel Folta. Ten povede tým společně s Tomášem Martiníkem a Tomášem Veltšmídem do konce aktuálního ročníku. Klubový prezident Tomáš Krásný navíc v tiskové zprávě oddílu vyhlásil útok na vítězství v Livesport Superlize.

Den po vysokém vítězství 10:3 nad Bohemians je jasno. Vítkovice nově povede jejich další ikona, Daniel Folta, společně s Tomášem Martiníkem, u týmu zůstane také Tomáš Veltšmíd.

Na trenérské lavičce se tak obnoví spolupráce dvou bývalých skvělých florbalistů, kteří oba patří mezi klubové legendy.

„Oba jsou velkými osobnostmi vítkovického florbalu a slibujeme si nyní, že se situace v kabině uklidní a že oba dva tým velmi dobře připraví na vrchol sezóny. Našeho cíle vyhrát Superfinále je stále možné reálné dosáhnout,“ uvedl v tiskové zprávě Vítkovic prezident a předseda správní rady Tomáš Krásný.

Ten sám označil rozhodnutí o odvolání Pavla Bruse za nejtěžší rozhodnutí za dobu, kterou Vítkovice vede. „Zdálo se nám, že prostě trenérovy metody přestaly v tymu fungovat a že by se herní a výsledková krize mohla jen prohlubovat. Proto jsme poté, kdy jsme nesplnili první cíl v sezoně, jednali s Pavlem Brusem a dospěli jsme k závěru, že je na místě, aby na svém postu skončil,“ uvedl.

O Bruse přitom přijít nechce. „Pavlovi bych chtěl velmi poděkovat za to, co za posledních 7 let ve funkci trenéra pro klub odvedl. S čistým svědomím mohu prohlásit, že je skutečným Vítkovičákem. Jak jsme již naznačili, budeme s ním jednat o jiné formě spolupráce, protože jsme si velmi dobře vědomi jeho sportovních a lidských kvalit,“ uvedl.

O tom, že Vítkovice mají velké ambice, nepochybujte. „Novému trenérskému týmu přeji mnoho štěstí na cestě za titulem,“ řekl také v tiskové zprávě Tomáš Krásný.

 


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*