Florbalistky Vítkovic potřetí vyhrály. Foto: Florbal Vítkovice Florbalistky Vítkovic potřetí vyhrály. Foto: Florbal Vítkovice
30. 9. 2023 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Vysoké výhry pro Chodov s Vítkovicemi, Znojmo bere první bod proti Liberci

Sobotní duely Extraligy žen jsou díky svým výsledkům vlastně nejlepší pozvánkou na první televizní duel této sezóny v rámci nejvyšší ženské soutěže. V pondělí 9. října se totiž na ostravské Dubině představí Vítkovice s Chodovem a oba týmy dnes zvládly klíčové zápasy, které z tohoto souboje dělají bitvu o první místo: Chodov porazil FBC Ostrava 8:2, Vítkovice pak Bulldogs Brno 11:3. První extraligový bod navíc bere Znojmo, které prohrálo s Libercem v prodloužení. V neděli pak zvítězily týmy Olomouce a Střešovic.

Jako první šly do akce florbalistky Chodova a FBC Ostrava, domácí Pražanky se i díky využité přesilové hře ujaly v první části vedení 2:0. Chodov byl nadále lepším týmem a své vedení postupně navýšil až na 6:1, kdy začínalo být zřejmé, že všechny body zůstanou v Praze. Zápas nakonec skončil 8:2 pro pražský tým.

Zhruba hodinu a půl po konci zápasu v Praze začal v Brně souboj Bulldogs s Vítkovicemi. První třetina nabídla oboustranně aktivní a celoplošný florbal, jedinou střelkyní byla vítkovická Maroszová.

Ve druhé třetině Vítkovice nastřílely šest branek a zápas prakticky rozhodly, ten se tak následně ve třetí části dohrál ke konečnému stavu 4:11.

Chodov tak má nyní stoprocentní zápis 4 výher ze čtyř zápasů, Vítkovice ještě ve středu dohrávají odložený zápas s Židenicemi, které mají stejně jako Ostravanky devět bodů a v sezóně ještě neztratily ani bod.

První extraligový bod zapsalo Znojmo, které podlehlo Liberci 5:6 v prodloužení. Proti Liberci podal nováček sympatický výkon, hned čtyřikrát vedlo, ještě deset minut před koncem navíc o dvě branky 5:3. Liberec ale srovnal díky Rondošové se Žbánkovou a bylo jasné, že body se budou dělit. V čase 61:52 pak o extra bodu pro Liberec rozhodla opět Žbánková.

V neděli se pak odehrála podle očekávání velmi vyrovnaná bitva mezi Bohemians a Olomoucí. Na jejím konci se ze dvou bodů radovaly florbalistky Olomouce, které ovšem v utkání dvakrát prohrávaly o dvě branky, a to 0:2 a 2:4. Vítěznou branku v prodloužení pak vstřelila Zuzana Kuchařová.

Roli favorita splnil Tatran Střešovice, který porazil Třinec poměrem 12:2.

Přehled sobotních výsledků Extraligy žen

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 8:2
branky: 10. Lucie Baldreichová, 10. Andrea Břeská, 29. Barbora Vávrová, 40. Nikola Skoková, 50. Barbora Vávrová, 51. Markéta Prontekerová, 55. Lucie Baldreichová, 60. Magdaléna Plášková – 41. Pavlína Bačová, 53. Karolína Sigmundová; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 1:3; využití: 2:0; diváků: 110; zásahy brankářů: Jana Christianová 12 – Jana Prátová 24; po třetinách: 2:0, 2:0, 4:2

Bulldogs Brno – 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:11
branky: 37. Tereza Pešková, 46. Anna Brucháčková, 58. Ema Brucháčková, 60. Anna Brucháčková – 12. Vendula Maroszová, 24. Michaela Kubečková, 25. Michaela Šponiarová, 30. Barbora Husková, 34. Jessica Kabelková, 38. Michaela Kubečková, 38. Barbora Husková, 47. Šárka Staňková, 48. Michaela Šponiarová, 48. Karolína Sovadinová, 55. Eliška Planková; rozhodčí: Tomáš Fuciman – Pavel Urbánek; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 77; zásahy brankářů: Martina Franková 23 – Nikola Příleská 8; po třetinách: 0:1, 1:6, 3:4

Crazy girls FBC Liberec – TJ Znojmo LAUFEN CZ 6:5p
branky: 10. Veronika Šmídková, 21. Karin Muchová, 35. Karolína Nováková, 55. Kristýna Rondošová, 56. Markéta Žbánková, 62. Markéta Žbánková – 7. Eva Smutná, 20. Eva Nečasová, 26. Marie Bartušková, 41. Marie Bartušková, 50. Marie Bartušková; rozhodčí: Michal Reczai – Tadeáš Sidenberg; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 40; zásahy brankářů: Alžběta Hánová 7 – Veronika Šplíchalová 37; po třetinách: 1:2, 2:1, 2:2, 1:0

FbŠ Bohemians – FBS Olomouc 4:5p
branky: 20. Natálie Bartošová, 26. Agáta Procházková, 44. Lucie Veselá, 47. Agáta Procházková – 34. Lucie Cholinská, 36. Lucie Cholinská, 48. Tereza Reimerová, 48. Gabriela Vaculová, 62. Zuzana Kuchařová; rozhodčí: Vladimír Buzický – Dominik Dolejš; vyloučení: 3:3; využití: 1:1; diváků: 71; zásahy brankářů: Eliška Svrčková 24 – Hana Kuchařová 12; po třetinách: 1:0, 1:2, 2:2, 0:1

PSN Tatran Střešovice – FBC Intevo Třinec  12:2
branky: 12. Lucie Vernerová, 15. Karolína Bláhová, 20. Karolína Bláhová, 23. Šárka Ježdíková, 29. Linda Fuchsová, 30. Kateřina Fialová, 31. Linda Fuchsová, 45. Barbora Lovíšková, 48. Barbora Panešová, 49. Linda Fuchsová, 54. Gabriela Vaníčková, 59. Lucie Krýslová – 8. Vendula Podsedníková, 43. Sabina Zoubková; rozhodčí: Jan Chuděj – Patrik Trejbal; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 22; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 15 – Martina Szwanczarová 30, Simona Pytlíková 7; po třetinách: 3:1, 4:0, 5:1

Autor: Bc. Michal Dannhofer