Juniorky ve svém druhém utkání podlehly Švédsku. Foto: Český florbal Juniorky ve svém druhém utkání podlehly Švédsku. Foto: Český florbal
21. 10. 2023 Reprezentace juniorek (0) KOMENTÁŘŮ

Juniorky ve druhém utkání podlehly Švédsku i přes tříbrankové vedení na začátku zápasu

Druhé utkání na turnaji EuroFloorball Tour ve finském Turku přineslo českým juniorkám první porážku. V zápase proti Švédsku sice bleskově vedly 3:0, nakonec ale odešly poraženy poměrem 4:6. V posledním utkání turnaje se zítra utkají se Švýcarskem.

Předehrou ženského duelu Česka se Švédskem byl shodný duel o kategorii níže. Juniorky předvedly skvělý start do druhého utkání turnaje, když po pěti minutách vedly 3:0 – postupně se prosadily Sikorová, Křtěnová a Břeská.

Švédsko ale postupně získalo půdu pod nohama a ještě do konce první třetiny se díky dvěma gólům dostalo na kontakt. Ve druhé třetině se pak brankový rozdíl nezměnil, protože na gól Klubalové reagovala Dybner.

Rozhodlo se tak ve třetí třetině, která mladým českým florbalistkám nevyšla. Soupeřky totiž během 44. až 49. minuty třemi zásahy otočily vývoj zápasu na svou stranu a dramatizaci již nepřipustily.

Češky tak po včerejší nájezdové výhře nad Finskem dnes podlehly Švédsku.

Česko WU19 – Švédsko WU19 4:6
branky: 2. Nela Sikorová, 4. Eva Křtěnová, 5. Andrea Břeská, 21. Karolína Klubalová – 11. Carolina Peil, 16. Mira Markström, 37. Moa Dybner, 44. Ellen Lundin, 46. Mira Markström, 49. Elin Dominicus; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 97; zásahy brankářů: Eliška Svrčková 22 – Rosario Aravena 25; po třetinách: 3:2, 1:1, 0:3

Sestava Česka: Švrčková – Fáčková, Gocová, A. Sigmundová, Jirásková, Kubalčíková, Matýsková, Hlaviznová – Klubalová, Baldreichová, Břeská – Lískovcová, Lovíšková, Sikorová – Křtěnová, Zerzánová, Skoková – Fuchsová, Štekerová. Hlavní trenér: Tomáš Martiník