15. 4. 2012 Extraliga žen (7) KOMENTÁŘŮ

Barážové superfinále vyhrála Olomouc, Trutnov po dvou letech v extralize končí

 Baráž o setrvání v extralize nemohla mít lepší finále. Ve Velké Bystřici se o poslední volné místo totiž v jejím posledním duelu utkaly dosavadní účastníci elitní soutěže: Olomouc a Trutnov, které za sebou nechaly vyzyvatele z 1. ligy z Českých Budějovic a z Jičína. Statut extraligového týmu získala po jasné výhře 6:1 zpět Olomouc, Trutnov po dvou letech sestupuje a nahradí jej Šumperk.

Celkem 11 účastníků příštího ročníku extraligy žen bylo před víkendem známo: k 8 týmům, které prošly do play off, se v 1. kole play down přidaly Jihlava s Děkankou, k nim pak přibyl vítěz 1. ligy ze Šumperka. Nyní šlo o to, koho Asper v nejvyšší soutěži nahradí. Do turnajové baráže šly poražení z play down: Olomouc a Trutnov, které doplnily neúspěšný tým z finále 1. ligy, florbalistky Českých Budějovic, a vítězky malého finále 1. ligy z Jičína.

Už po sobotě bylo jasné, že si to o extraligovou místenku rozdají týmy Olomouce a Trutnova, a to dokonce v úplně posledním utkání barážového turnaje, v němž se hrálo systémem každý s každým. Hráčky FBS si totiž poradily s Jičínem 4:2 a děvčata z Budějovic přehrály 6:5. Trutnov nejprve přemohl Budějovice „fotbalově“ 1:0 a pak rozstřílel Jičín 9:4.

Dnes se tedy nejprve v souboji útěchy utkaly dva doposud prvoligové celky Jičína a Budějovic a díky Pavlíně Mikoláškové se radovaly hráčky Jičína. Bývalá hráčka Liberce a ELITE totiž dvěma brankami pomohla k výhře 5:4 v prodloužení.

V samotném barážovém „superfinále“ bylo poměrně rychle jasno o tom, kdo potáhne za kratší konec provazu. Olomouc totiž už v polovině 11. minuty vedla 3:0 a směřovala za udržením extraligové příslušnosti. Naději pro Trutnov sice vykřesala Nikola Marková, ale Olomouc drama nedopustila a po výhře 6:1 se opět stala účastníkem extraligy.

Výsledky barážového turnaje o účast v extralize:
FBS Olomouc – FBK Jičín 4:2
FBK 001 Trutnov-Nové Město – FBC UNITED České Budějovice 1:0
FBS Olomouc – FBC UNITED České Budějovice 6:5
FBK 001 Trutnov-Nové Město – FBK Jičín 9:4

FBC UNITED České Budějovice – FBK Jičín 4:5p
FBS Olomouc – FBK 001 Trutnov-Nové Město 6:1

Konečná tabulka turnaje:
1. Olomouc 3 3 0 0 0 16:8 9

2. Trutnov 3 2 0 0 1 11:10 6
3. Jičín 3 0 1 0 2 11:17 2
4. České Budějovice 3 0 0 1 2 9:12 1

Olomouc získala právo startovat v příštím ročníku extraligy, ostatní týmy zamíří do I. divize 1. ligy, kam krajsky náležejí.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Kokainovy kral napsal:

  Nedegradujte tu vyjimecnost „superfinale“ pouzivanim u kdejakeho prumerneho klani! Barazove superfinale… autor asi upad, ne?

  • X napsal:

   a v čem je superfinále jiné, než jakékoli jiné finále nebo rozhodující zápas???

  • Jirka Bareš napsal:

   Moje řeč, poslední dobou tu je pomalu každej zápas superfinále, to slovo už mě přestává bavit. Tím spíš, že považuju samotné slavné superfinále za nesmysl a degradaci vyvrcholení sezony, ať už tam přijde kolik chce lidí(z nichž budou stejně většina hráči všemožných soutěží) a bude to jakkoli dobrý zápas. Podle mě by finálová série nabídla mnohem lepší podívanou, a to možná vícekrát než pouze jednou a v domácích prostředích obou účastníků. Ať si to strčí unie superdořitě

 • Michelifix napsal:

  Kdo to zase psal ? Redaktor, by asi měl zpátky na základní školu, aby ho tam naučili číst a psát. Baráž se hrála celý víkend ve Velké Bystřici u Olomouce a ne ve Velké Bíteši u Brna. Rozdíl mezi těmito místy je jenom 120km. Už se naučte ty články psát pořádně.

 • Jitka napsal:

  Poznámka : Turnaj se konal ve Velké Bystřici a ne ve Velké Bíteši ! 😉

 • baráž napsal:

  hlavně ten model…během dvou dnů 3 zápasy 3×20 čistého, resp ta sobota dva zápasy..to je vražda…to ať se na mě nikdo nezlobí a i pro pořadatele hala dny v sobotu 9 -22:30 a v neděli 9-16, nejsme profi sport

  • Tomáš napsal:

   Správně, tento model baráže je opravdu pro hráčky vražda. Týmy z první ligy, zvyklé celou sezonu i ve finálových sériích hrát 3×15 min, vlastně sehrály za tento víkend né tři, ale čtyry zápasy. Není to už ani o florbale, ale o tom kdo odpadne déle a ten se pak může radovat. Myslím si, že nad systémem baráže by se měl někdo zamyslet!!!

Napsat komentář

*