Český kouč Petr Koutný si mohl plácnout s Martinem Kubovičem, mladý útočník přidal další čtyři góly. Foto: Flickr IFF Český kouč Petr Koutný si mohl plácnout s Martinem Kubovičem, mladý útočník přidal další čtyři góly. Foto: Flickr IFF
4. 2. 2016 Reprezentace (2) KOMENTÁŘŮ

Slováci splnili povinnost, čtyřmi góly se blýskl Kubovič

SOUHRN KVALIFIKACE | Slovensko zvládlo i druhý zápas v kvalifikaci na MS. Před domácím publikem v Nitře zdolalo Island 11:0 a i nadále plní papírové předpoklady. Pokud zítra tým českého kouče Petra Koutného zdolá outsidera z Belgie, postup bude na dosah. Ani čtvrteční den nepřinesl žádné překvapení, favorité nezaváhali.

Slováci od začátku směřovali za vítězstvím a po prvním dějství vedli nad Islanďany 4:0. V čase 45:01 zkompletoval útočník střešovického Tatranu Martin Kubovič hattrick a navrch přidal šest minut před koncem ještě jeden gól. Za dva zápasy si tak mladý útočník připsal už osm zásahů a dohromady nasbíral 11 bodů.

Další kanonádu předvedli Švédové, kteří však tentokráte i inkasovali. Od Rusů si nechali dát čtyři branky. Nespokojený musel být trenér Jan-Erik Vaara zejména se závěrem úvodní třetiny, kdy si jeho svěřenci nechali dát kontaktní gól na 1:2. Po příchodu ze šaten ho však uklidnili, když v rozmezí tří minut dali čtyři góly.

V české skupině to vypadá, že si o třetí příčku proti sobě zahrají domácí Slovinci se Srbskem. Oba týmy se utkají zítra od 19:30. Slovince požene plná hala, stejně jako tomu bylo dnes proti Itálii. Domácí triumfovali 8:4 a v hale se těsnalo bezmála 800 diváků!

Skupinovou část mají za sebou obě skupiny asijské kvalifikace. Z tříčlenné skupiny A postupují do semifinále Japonsko a Singapur. Oba dva týmy už měly před dnešním vzájemným duelem postup jistý a jejich střet skončil remízou. Ve skupině B si postup zajistilo Thajsko a Austrálie. Rovněž jejich vzájemný duel dnes vyústil v nerozhodný výsledek.