Eliška Kuchyňková v dresu Vinohrad. Foto: Otakar Prášek. Eliška Kuchyňková v dresu Vinohrad. Foto: Otakar Prášek.
6. 3. 2018 Extraliga žen (6) KOMENTÁŘŮ

Věřím, že těm gaučovým expertům ještě ukážu, říká po fair play gestu Kuchyňková

 Před třemi lety si zachytala Superfinále, letos se gólmanka Eliška Kuchyňková snaží s Vinohrady o záchranu. Při zápase v Jičíně navzdory neutěšené situaci svého týmu předvedla skvělé gesto fair play, když přiznala gól ve své síti, který rozhodčí neviděli.

Moment z předposledního kola základní části nejvyšší soutěže žen opět potvrdit, že fair play chování není ve florbalových halách ničím vyjímečným ani v těch nejvypjatějších situacích. V inkriminovaném zápase si domácí Jičín mohl zajistit postup do play off, pro Vinohrady bylo zase utkání poslední šancí, jak se odlepit ze 12. místa.

Zápas byl dlouho vyrovnaný, ve 3. třetině však Jičín odskočil na skóre 6:3. V 50. minutě pak zachytila nepovedenou rozehrávku soupeře domácí Kateřina Rozsypalová a po své tvrdé střele na bránu se se svými spoluhráčkami začala radovat z gólu. Rozhodčí Lenka Jansová stojící u brankové čáry ale rozpažila na znamení toho, že o vstřelenou branku nešlo. Po mohutných protestech hráček Jičína se nakonec rozhodla poradit se svou kolegyní. Obě ženy s píšťalkou nakonec branku uznaly díky přímluvě překonané brankářky.

„Nebyla jsem si stoprocentně jistá. Ale zavlnila se síťka uprostřed a zadní tyčka prostě zní jinak než přední, to každý gólman pozná. Podvědomě jsem věděla, že je to gól,“ popisuje Kuchyňková. I díky jejímu férovému činu si tak 35letá jičínská veteránka, která nastupuje především za místní B-tým, připsala premiérovou trefu v sezoně.

Sedmý zásah domácích se navíc ukázal být pro vývoj zápasu klíčový, po něm už se Vinohrady nezmohly na větší tlak. Mladá gólmanka si nicméně i tak za svým činem stojí. „Vůbec jsem nad tím neuvažovala. Prostě jsem jim šla říct, že to byl gól a ani jsem v tu chvíli nepřemýšlela nad tím, jestli nás to poškodí nebo ne. Navíc jeden inkasovaný gól vám nikdy nerozhodne celý zápas. Ten rozhodují drobné chyby, kterých jsme my udělali příliš a to rozhodlo,“ uvědomuje si.

Uznání se jí dostalo i od hráček Jičína. „Když jsem šla k rozhodčím potvrdit gól, setkala jsem se s jejich kapitánkou. Podali jsme si ruce a poděkovala mi za fair play,“ vzpomíná. Domácí pořadatelé pak Kuchyňkovou vyhlásili nejlepší hráčkou hostujícího týmu.

O fair play gestu brankářky Bohemians Jitky Omelkové jsme psali ZDE

Vinohrady se nyní chystají na play down, postup mezi nejlepší osmičku jim totiž ani na pátý pokus nevyšel. „Faktorů, které rozhodly o tom, že se to nepovedlo, bylo hodně. A mě jako gólmanovi se to strašně špatně posuzuje, z brány na to přeci jen pohlížím trochu jinak,“ usmívá se dívka, která s florbalem začínala ve středočeském Novém Strašecí. „Ale asi to byla hlavně špatná docházka, kvůli které prostě nic nenatrénujeme,“ říká bez obalu.

Před třemi lety přitom měla úplně jiné florbalové starosti. V dresu tehdejšího Herbadentu si zachytala Superfinále, kde skvělými zákroky dlouho držela na uzdě rozjetý Chodov a pak se ukázala i na prestižním Champions Cupu v Mladé Boleslavi. Minulou sezonu si však dala od vrcholového florbalu pauze a chytala pouze za B tým Herbadentu v regionální lize.

„Lituju té pauzy, ale ničeho jiného. Posunulo mě to jak lidsky, tak florbalově dopředu. A pro gólmana je dobrá každá zkušenost, ať už kladná nebo záporná. Bylo dobře, že jsem dostala takovou facku abych si uvědomila, že to kde jsem, není rozhodně jen moje zásluha. Že jsem měla obrovské štěstí na lidi kolem sebe, kteří mi moc pomohli nahoru, za což jim děkuju,“ říká otevřeně. „A věřím, že těm gaučovým expertům, co mě tak dobře znají, ještě ukážu, že ta vesnická kulička chytat umí,“ uzavírá s úsměvem.


Autor: Redakce Florbal.czKOMENTÁŘE

 • Margret Tečrová napsal:

  Je to tlustá kulička a chytat nikdy neuměla. Doufám, ze bude mít soudnost a místo florbalu se dá třeba na pojídání hamburgerů na čas. Fuj fuj fuj.

  • Jan napsal:

   Ta tě musela vyčapat už tolikrát, že tvůj mindrák je stejně ubohý jako tvůj příspěvek. Holt začni více trénovat a třeba někdy jí toho góla dáš 😉 😀

 • Znalec napsal:

  A cenu za nejubožejší komentář v historii webu Florbal.cz i přes velkou konkurenci jednoznačně získává…. Margret Tečrová!

 • Hlavní znalec napsal:

  A cenu za nejubožejší předání ceny v historii hitorie získává….
  Znalec!

 • smajlík napsal:

  to si vážně nepřipadáte uboze….urážet tu někoho jen kvůli tomu že má pár kil navíc…ta holka se snaží a rozhodně ji držím palce aby přesně takovým ubožákům vytřela zrak. Jen tak dál.

 • Vasek Dusek napsal:

  FLORBALOVY AMATERSKY GOLMAN/KA MA NADVAHU! TO SVET NEVIDEL!
  PRINESLA JAKO PRVNI EXKLUZIVNE MARGRET TECROVA DOT KOM!!!!!!!!!!

Napsat komentář

*