Vítkovice v derby zabraly. Foto: 1. SC Vítkovice, Český florbal
22. 9. 2018 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Ostravské derby ovládly Vítkovice, Česká Lípa slaví první body

 Hlavním programem sobotního večera bylo ostravské derby. Vítkovice už na počtvrté nezaváhaly a po přesvědčivé výhře 10:3 ukořistily tři body. Z první výhry se mohou radovat v České Lípě, která především zásluhou Radka Krajcigra vyloupila Znojmo po výsledku 5:2. 

1. SC VÍTKOVICE – FBC OSTRAVA 10:3 (2:2, 4:0, 4:1)

Branky: 16. Delong (Rýpar), 20. Delong (Jastřembský), 25. Hájek (Delong), 25. Jan Šebesta (Hubálek), 28. Hájek (Delong), 30. Jan Šebesta (Hájek), 46. Hájek (Hubálek), 47. Delong (Hubálek), 49. Firda (Hubálek), 59. Řezanina – 11. Bauer (Juhaňák), 15. Sládek (Eichner), 58. Hrabal (Šindler). Rozhodčí: Kamil a Tomáš Sojka. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:2. Diváci: 339.

Do derby vstupovala z lepší pozice trochu překvapivě Ostrava a byli to právě hosté, kdo se jako první ujal vedení. Dvougólový náskok zařídili Bauer se Sládkem, kterého zachytil úvod nové sezóny ve skvělé formě. Ještě do konce třetiny ale bylo vedení pryč, dvěma góly srovnal Adam Delong.

Ostrava od té chvíle naprosto ztratila dech a především kvůli zbytečným vyloučením zvýšila svou ztrátu. Ve 30. minutě navyšoval Jan Šebesta střelou ze středu hřiště již na 6:2. Vítkovický brankostroj se sice poté na chvíli zastavil, o vítězi ale už bylo jasno.

Skóre se ještě dále měnilo, nejdříve zaokrouhlili svůj příděl na tři branky Lukáš Hájek a Adam Delong. Po jedné brance přidali i Firda s Řezaninou, za Ostravu se už prosadil pouze Hrabal. Vítkovice si po třech ztrátách alespoň částečně spravily chuť a posunuly se průběžně na čtvrté místo.

Ostravané musí po dvou vysokých výhrách zkousnout porážku. Foto: 1. SC Vítkovice, Český florbal

TJ ZNOJMO – FBC ČESKÁ LÍPA 2:5 (0:3, 0:0, 2:2)

Branky: 45. Kucharič (Žižka), 57. Krejčíř (Pánek) – 10. Novotný (Hřebřina), 16. Slaný (Krajcigr), 18. Krajcigr (Novotný), 43. Novotný (Krajcigr), 60. Krajcigr (Slaný). Rozhodčí: Gavlas a Mikula. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 300.

Česká Lípa po povedené první třetině slaví první body. Z úvodu vyšli jasně lépe hosté, kteří z minima vytěžili maximum díky skvělé produktivitě. Když po bezbrankové druhé dvacetiminutovce zvýšil Petr Novotný druhým gólem již na 4:0, zdálo se, že je rozhodnuto.

Kucharič s Krejčířem ale koncovku ještě zdramatizovali a domácí se při hře v šesti snažili o vyrovnání. Gólovou radost hra v šesti ovšem nepřinesla, z gólu do prázdné branky se naopak radovali hosté. O poslední trefu se postaral Radek Krajcigr, který byl se čtyřmi body u téměř všech branek.

Česká Lípa se díky výhře odpoutala od předposledního místa, posledním týmem bez jediného bodu zůstávají Bulldgos Brno.


Autor: Ondřej SlukaKOMENTÁŘE

  • fanda napsal:

    vítky vymazaly fbc a přitom to na počátku vypadalo všelijak…kádr nemají fbc špatný, ale jeden gol ze hry 5 na 5 je zoufale málo, přesilovka přitom dobrá, pár individualit se tam najde, ale jakoby hrál každý sám za sebe. Bauer předržuje míček a dělá taky chyby, Hrabal nemá parťáka, Juhańák dávno není to co býval, Daniš by se měl zklidnit – zbytečně diskutoval a vlastně rozhodl o prohře…hra 6 na 5 už byla o ničem

  • Bootham napsal:

    Zde bych řekl že platilo “hrajete to co Vám soupeř povolí” Vítky byly důsledné směrem dozadu a FBC při hře 5 na 5 jen sporadicky ohrozilo Součka. Bauer mi přijde jako nejlepší hráč FBC letos a vnímám ho jako velkou posilu, dokáže podržet, uklidnit hru, zrychlit, nezmatkuje a je silný na míčku…

Napsat komentář

*