17. 3. 2012 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Favorité mají tři mečboly. Drama nebylo ani v Boleslavi

Už v neděli mohou být známi všichni čtyři semifinalisté Fortuna extraligy. Třetí vítězství zaznamenaly týmy Chodova, Vítkovic, Tatranu i FBC Ostrava. Chodov vyhrál v Otrokovicích 12:5, Vítkovice v Brně 7:4, Tatran v Havířově 9:1 a duel Mladé Boleslavi s Ostravou se tentokrát neprodlužoval. FBC vyhrálo 6:3.

Otrokovičtí Panteři se po roce představili ve Zlíně, ale návrat do haly Novesty jim nevyšel. Naděje na zdramatizování série s Chodovem vzala domácímu celku už úvodní třetina, kdy po totálním kolapsu prohrával už 0:5.

Tradiční opora Radovan Michajlovič si šel odpočinout na střídačku a pustil do branky Jana Krkošku. V dalším průběhu zápasu se sice 900 fanoušků dočkalo i gólů v síti chodovského Bindera, to už ale hosté jen kontrolovali skóre. Patrik Dóža zaznamenal hattrick a Chodovu chybí k postupu už jen jeden zápas.

Do brněnské haly na Vodově ulici si našlo cestu jen 340 diváků. Televizní duel hokejové Komety zřejmě lákal víc a Brno navíc vstupovalo do domácích zápasů s mankem 0:2 na zápasy.

Buldokům se opět nedařilo překonat vítkovickou obranu. A jestliže Lukáš Souček udržel ve druhém utkání čisté konto, tentokrát se mu podařilo nulu chránit až do 47. minuty. To už ale Vítkovice vedly 5:0 a naděje domácích byly mizivé. Nakonec Brno přece jen duel zdramatizovalo a čtyřmi góly v řadě se dostalo dvě minuty před koncem na rozdíl dvou branek. Definitivu výsledku 4:7 dal až do prázdné branky Martin Tokoš.

Nic nového nepřinesl duel Havířova s Tatranem. Do hornického města se sice vrátilo play off, ale beznaděj domácích pokračovala i ve třetím duelu. Torpedu chyběl nejen distancovaný Miroslav Kožušník, ale opět i jeho zkušený bratr Pavel.

Domácí tým sice brzy vedl a držel krok půlku zápasu, po gólu na 1:4 v přesilovce ale začal pomalu rezignovat. Jednoznačné vítězství Střešovic v poměru 9:1 režírovala zejména formace Marek Vávra – Martin Richter – Jiří Kolísko.

Duel Mladé Boleslavi s Ostravou tentokrát prodloužení nenabídl. Nájezd Petra Skácela však ano. Jenže protentokrát naskočil proti chladnokrevnému exekutorovi gólman Jan Pipek a Skácelův pokus chytil.

Ostrava přesto tahala za delší konec provazu. I když domácí vedli 1:0, v polovině zápasu byl stav 1:4 a brankář Jakub Koráb se po svém zaváhání nechal vystřídat. Jenže hosté už hráli v dobré pohodě, hlídali si náskok a dotáhli zápas ke třetímu vítězství v sérii. Miroslav Mayer navíc nastřílel hattrick. Mladoboleslavští se v závěru pokusili o dlouhou power play, ale neuspěli. Konec zápasu pak jen okořenila potyčka Daniše s Novotným.

Fortuna extraliga, čtvrtfinále – 3. zápasy:

Panthers Otrokovice – TJ JM Pedro Pérez Chodov 5:12 (0:5, 2:2, 3:5)
24. Koňařík (Sovják), 29. vlastní Flousek, 48. Uhrinovský (Kostka), 50. Hradil (Vaněk), 56. Sovják (Ťopek) – 5. Cepek (Jendrišák), 8. Jendrišák (Sýkora), 12. Curney (Pražák), 16. Curney (Cepek), 20. Dóža (Šochnam), 35. Dóža (Šochman), 37. Mikeš, 42. M. Hanic (Hartmann), 44. Dóža (Štegl), 44. Sýkora (Hanic), 49. M. Hanic (D. Podhráský), 59. Sýkora (Jendrišák). Rozhodčí: Nováček, Vašíček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:2. Diváci: 892. Stav série: 0:3.

Bulldogs Brno – 1. SC WOOW Vítkovice 4:7 (0:1, 0:2, 4:4)
48. Ondráček (Kadlec), 50. Grich (Veselý), 52. Komínek (Mendrek), 58. Kadlec (J. Knotek) – 3. P. Suchánek (Heczko), 31. Hájek (Veltšmíd), 36. Heczko, 43. Kološ (P. Suchánek), 43. Veltšmíd (Hájek), 48. V. Hrubý (Matúš), 59. Tokoš (Matúš). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 340. Stav série: 0:3.

Torpedo Havířov – Tatran Omlux Střešovice 1:9 (1:2, 0:3, 0:4)
5. Bajgar (Kowal) – 11. Olšiak, 13. M. Podhráský (Garčar), 27. Kolísko (M. Podhráský), 35. Garčar (M. Podhráský), 36. Richter (Kolísko), 42. M. Vávra (Kolísko), 50. Kolísko (Richter), 53. M. Vávra, 56. Liljenbäck (Ondrušek). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 306. Stav série: 0:3.

Billy Boy Mladá Boleslav – FBC ČPP Remedicum Ostrava 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)
10. Ekl (Novotný), 39. Ekl (Novotný), 56. Fojta (Ekl) – 14. Mayer (Machala), 25. Skácel (Žydel), 30. Mayer (Machala), 35. Skácel, 54. Vojtíšek, 54. Mayer (D. Hanic). Rozhodčí: J. Kadlec, M. Kadlec. Vyloučení: 5:7, navíc Novotný (MB) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 330. Stav série: 0:3.