21. 12. 2011 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Švédsko: Dalen prohrál derby s Umea City

Na severské derby v Umea přišly téměř dvě a půl tisícovky diváků a viděly překvapivé vítězství City. Tomašíkův Dalen tak pokračuje v nevýrazných výsledcích a začíná hazardovat s postavením v playoffové osmičce.

„Úplně plno nebylo, kapacita haly jsou 3000. Atmosféra byla skvělá, ale zklamali jsme. Že jsme měli víc šancí a střel, na to se nikdo neptá. Tady se hraje na využívání i nešancí,“
říká český florbalista, který odehrál celou první třetinu a na konci zápasu naskočil ještě na poslední čtyři minuty. Málo platné bylo Dalenu, že soupeře přestřílel 30:20.

Překvapení přineslo i další derby v Uppsale, kde Sirius zdolal mistrovskou Storvretu 7:5. Navrátivší se kouč Lars Jedheim dokázal bodovat v obou těžkých zápasech, ve kterých svůj tým vedl. Falun vyhrál na Caperiu jednoznačně 11:5 a posunul se na druhou příčku, za sebou nechal právě svého středečního rivala.

Švédsko, superliga – středeční výsledky:

Dalen – Umea City 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)
Branky: 9. A. Bodén, 30. Samuelsson, 47. Wallgren, 59. Kronberg – 22. a 38. Lindberg-Dellsand, 7. Andersson, 32. Tuomas, 57. Forsgren. Diváci: 2444.

Sirius – Storvreta 7:5 (2:1, 2:2, 3:2)

Branky: 36., 41. a 57. J. Eriksson st., 12. a 20. J. Eriksson ml., 28. a 49. Berlin – 29. a 48. Jacobsson, 11. Kanebjörk, 31. Samuelsson, 58. Stenberg. Diváci: 1789.

Caperio – Falun 5:11 (1:4, 1:3, 3:4)
Branky: 9., 40. a 47. Sundstedt, 51. Hagberg, 55. Edlund – 8., 9. a 15. Enström, 25. a 56. Galante Carlström, 31. a 50. Björk, 8. Tomth, 37. Larsson, 57. Skog, 60. Carlgren. Diváci: 763.