11. 11. 2014 Švédsko (2) KOMENTÁŘŮ

Češi z Dalenu se opět podíleli na výhře

Čtvrté vítězství v sezoně si připsali ve švédské Superlize florbalisté Dalenu. A znovu jim k němu pomohli čeští reprezentanti. Předloňský vícemistr zdolal se třemi Čechy v sestavě Granlo těsně 6:5.

Hosté začali lépe a v úvodní třetině vedli už 2:0. K obratu zavelel půl minutu před první přestávkou Patrik Suchánek, na něhož navázali ve druhém dějství svými trefami nejzkušenější členové sestavy Dalenu Alexander Bodén a Ketil Kronberg.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili opět lépe domácí, Kronberg přidal svůj druhý gól a když na 5:2 zvýšil Martin Tokoš, zdálo se že si skvělá návštěva 1402 fanoušků užije poklidné vítězství svého týmu.

Granlo se ale nevzdalo. V 58. minutě už to bylo 5:4 a i když dvoubrankové vedení vrátil Dalenu po přihrávce Tokoše svým třetím gólem v utkání kapitán Kronberg, Daniel Nordlund necelou minutu po něm opět snížil. Vyrovnat ale už Granlo nedokázalo a všechny tři body zůstali v Dalenu.

Výsledek předehrávky 10. kola
Dalen – Granlo 6:5 (1:2, 2:0, 3:3)
Branky: 37., 43. a 59. Kronberg (na třetí TOKOŠ), 20. SUCHÁNEK, 25. Bodén, 53. TOKOŠ – 56. a 59. Nordlund, 14. Nilsberth, 16. Asp, 58. J. Berglund. Diváci: 1402.