26. 3. 2012 Zahraničí (2) KOMENTÁŘŮ

Finsko: Koovee přišlo o vítězství v poslední vteřině

Mistrovské SSV zachránilo druhý semifinálový zápas s Kovee v poslední možné chvíli. Juho Järvinen pokořil gólmana Joniho Järvia v čase 59:59. Následné prodloužení pak rozhodl v 6. minutě Henri Lehtonen.

Tamperský tým vedl nad SSV 2:0 a 3:2, nakonec ale cenné vítězství neuhájil a zápas pro něj dopadl krutě. Mistra vrátil do hry kapitán Mikael Järvi a hosté se po obratu dostali do vedení 2:0 na zápasy. V brance SSV opět chyběl David Rytych, do statistik se na druhé straně nezapsal ani Tomáš Sladký.

Druhé vítězství má na svém kontě už i tým SPV Seinäjoki, který vyhrál nad Happee poměrem 7:5. Favorit sice chvíli váhal a povolil domácím vedení 4:3, nakonec ale na začátku poslední třetiny získal potřebný náskok.

Třetí zápasy jsou na programu ve středu.

Čtvrtfinále – 2. zápasy:

Koovee – SSV Helsinky 3:4 (2:0, 0:2, 1:1 – 0:1)
Branky:
20. a 46. Paul Kotilainen, 11. Ylisurinen – 22. a 39. Järvi, 60. Järvinen, 66. Lehtonen. Diváci: 955. Stav série: 0:2.

Happee – Seinäjoki 5:7 (2:3, 2:1, 1:3)
Branky:
7. Kotovaara, 15. Riitesuo, 22. Tikka, 33. Kainulainen, 45. Pylsy – 2. a 10. Kiviranta, 19. a 37. Malkamäki, 43. Holopainen, 43. Mikko Kohonen, 45. Koski. Diváci: 938. Stav série: 0:2.