Patrik Suchánek a Martin Tokoš v dresu Dalenu. Patrik Suchánek a Martin Tokoš v dresu Dalenu.
18. 1. 2015 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Tokoš nastřílel hattrick, Jendrišákův tým se propadá tabulkou

Životní zápas odehrál ve švédské Superlize Martin Tokoš. K vítězství Dalenu přispěl 3 góly, jednou se trefil i jeho spoluhráč Milan Tomašík. To Matěj Jendrišák vyšel bodově naprázdno a jeho Linköping se po prohře s Växjö propadl na 4. místo.

Dalen inkasoval už po 11 sekundách z čepele Daniela Johnssona, během 2 minut ale skóre otočil a ve 2. třetině začal řádit Tokoš. Po jeho 2 trefách šli domácí do 3gólového vedení. Helsingborg se ale nevzdal, zkušený blonďák Marcus Gullstrand snížil v 51. minutě na rozdíl jednoho gólu a bylo zaděláno na drama. Klid na hole hráčů Dalenu ale vrátil po přihrávce Patrika Suchánka Milan Tomašík a po dalším snížení pečetil vítězství svým třetím gólem Tokoš. Vítkovický rychlík si připsal první hattrick ve švédské nejvyšší soutěži.

Třikrát se trefil i kanonýr Falunu Alexander Galante Carlström. Höllvikens se držel statečně, přestože v tabulce je mezi oběma soupeři více než 20bodový rozdíl, nakonec ale na body nedosáhl.

Zisk Falunu nezvládl napodobit Linköping a Växjö podhledl 3:8. Domácí vykročili za vítězstvím 4 góly v 1. třetině a tým Matěje Jendrišáka už zareagovat nezvládl. Český ofenzivní lídr navíc vyšel bodově naprázdno.

I bez na Chodov se vrátivšího Patrika Dóži si naopak zastříleli florbalisté Pixba. Jejich atraktivní duel se Storvretou byl dlouho poměrně vyrovnaný, v závěrečné třetině ale tým kapitána Martina Östholma zapnul na vyšší obrátky a rozhodl o vysokém vítězství 9:3. O branky „lišek“ se podělilo hned 7 různých střelců.

Na nepovedenou sezonu alespoň na chvilku zapomnělo AIK Stockholm. Se silným Warbergem prohrávali zástupci hlavního města ve 12. minutě po slepených gólem 1:2, v další 2 třetinách ale zvládli otočit a vyhráli 5:3.

Mora se nedokázala odpoutat z posledního místa a na hřišti Granla padla vysoko 4:8. Po úvodní třetině přitom nováček vedl a na druhou přestávku šly oba týmy za vyrovnaného stavu. Ve 3. části ale Granlo vedené reprezentantem Johanem Samuelssonem nasázelo do branky Mory 5 gólů a uzmulo 3 body pro sebe. Bývalý útočník Chodova Max Wahlgren se zapsal do statistik 2 minutami za protesty.

Víkendové výsledky:

Dalen – Helsingborg 6:4 (2:1, 2:0, 2:3)
Branky: 22., 28. a 60. TOKOŠ, 2. Kronberg, 3. Berglund, 56. TOMAŠÍK (SUCHÁNEK) – 1. Johnsson, 42. Nordgren, 51. Gullstrand, 59. Moilanen.

Höllvikens – Falun 4:6 (0:2, 1:0, 3:4)
Branky: 29. Persson, 43. Wilhelmsson, 47. Karlsson, 48. Gulberg – 8., 13. a 60. Carlström, 44. a 57. Andriansson, 55. Hallén.

Växjö – Linköping 8:3 (4:2, 1:0, 3:1)
Branky: 3. a 43. Jämtdal, 39. a 54. M. Johansson, 5. Holmér, 6. Hessmer, 13. Roos, 60. Kjellson – 3. Lanver, 7. Ström, 48. J. Johansson.

Pixbo – Storvreta 9:3 (3:2, 1:0, 5:1)
Branky: 8. a 41. Hydén, 48. a 54. E. Julkunen, 7. Selindh, 9. A. Andersson, 31. I. Julkunen, 56. Malmström, 60. Thurén – 14. F. Holtz, 20. V. Andersson, 60. Rudd.

AIK Stockholm – Warberg 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
Branky: 18. Björkström, 34. Jirebeck, 39. Hagberg, 49. Berg, 58. Landberg – 11. Palmén, 12. Eriksson, 56. Karlander.

Granlo – KAIS Mora 8:4 (1:2, 2:1, 5:1)
Branky: 16. a 50. Lindqvist, 48. a 59. A. Samuelsson, 33. Nilsberth, 36. J. Samuelsson, 57. Karlsson, 60. Asp – 10. a 20. Mbanza, 40. Widh, 52. Hallvars Persson.

Autor: Redakce Florbal.cz