14. 4. 2012 Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Tiitu vrátil SSV zpátky do hry

O finském mistrovi rozhodne až poslední, 5. finále. Obhájce titulu SSV Helsinky totiž v pátek večer doma porazil Seinäjoki těsně 6:5 a vynutil si pokračování série. Vítězný gól dal Tero Tiitu 127 sekund před koncem základní hrací doby.

Helsinky se ze 13gólového debaklu oklepaly a v domácím prostředí začaly dobře. Už v 6. minutě zvýšil Forsten na 2:0. Jenže hosté byli brzy zpátky ve hře a na konci 2. třetiny poslal SPV do vedení Erik Härkönen.

V poslední třetině domácí SSV opět otočilo skóre na 5:4 a z rovnováhy jej nevyvedl ani gól Samiho Koskiho na 5:5. Dvě minuty před koncem totiž vystřelil důležité vítězství znamenající pokračování finálové série Tero Tiitu.

Salibandyliiga, finále – 4. utkání:

SSV Helsinky – SPV Seinäjoki 6:5 (2:2, 1:2, 3:1)
3. a 58. Tiitu, 6. Forsten, 26. Lehti, 42. Manner, 44. Järvi – 12. vlastní, 16. Kuusela, 27. Kiviranta, 39. Härkönen, 55. Koski. Diváci: 2336. Stav série: 2:2.