11. 2. 2013 Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

SSL: Johan Samuelsson zničil Pixbo šesti body, Tomašík dvakrát skóroval do sítě Helsingborgu

Nováček ligy Granlo si v domácím prostředí poradil se silným Pixbem Wallenstam, které porazilo 7:3. Jako správný kapitán táhl svůj tým Johan Samuelsson, jenž zaznamenal dvě branky a čtyři asistence.

Již v úvodní třetině si Granlo vypracovalo vedení 3:0, když se dvakrát prosadil Jonas Berglund a jednou Andreas Lindqvist. Hosté sice ve druhé třetině využili přesilovku zásluhou Brännberga, ale domácí to nepoložilo. Naopak třemi brankami ve třetí třetině se dostali do vedení 6:1, na což Pixbo nestačilo reagovat. Rosén a Julkunen sice ještě snížili necelé dvě minuty před koncem na rozdíl tří branek, ale poslední slovo měl domácí vůdce Johan Samuelsson.

Zajímavý zápas byl k vidění v Karlstadu, kam zavítal Warberg. Domácím se vstup do utkání podařil a po první dvacetiminutovce vedli 3:1. Na začátku druhé třetiny obdržel Wendel pětiminutový trest a Warberg nezaváhal. Dlouhou přesilovku využili hosté hned čtyřikrát a otočili tak duel ve svůj prospěch. Přesilovkovým hattrickem se blýskl Martin Emanuelsson. Přesto Karlstad dokázal pět minut před konce vyrovnat, ovšem Eriksson 21 vteřin před koncem základní hrací doby vstřelil vítězný gól hostů.

Linköping si připsal důležité tři body na půdě Tyresö Trollbäcken, kde zvítězil 7:4. Pro Tyresö to byla již třetí prohra v řadě, naopak pro Linköping čtvrtá výhra za sebou. Domácím nepomohli ani čtyři asistence Victora Ferraresiho. Skvělým výkonem se prezentoval hostující brankář Henrik Qvist, který pochytal 22 z celkových 26 střel domácího celku.

Helsingborg nedokázal navázat na výhru nad Pixbem a na půdě Dalenu prohrál 6:5. Domácí se na začátku třetí třetiny dokázali dostat do vedení 4:1, o které se přičinil i Milan Tomašík, jenž třetí branku sám vstřelil a na čtvrtý gól svého celku přihrál Andreasi Berglundovi. Hosté však necelých devíti minut náskok domácího celku smazali. Dalen však dvěma brankami rozhodl o svém vítězství. Zlomová byla především druhá přesná trefa Tomašíka, který dvě minuty před koncem využil přesilovku. Domácí se tak dostali do vedení 6:4, které již nepustili.

Vedoucí celek tabulky a obhájce titulu Storvreta přivítala na svém hřišti předposlední Jönköpings. Domácí byli od samého začátku jasně lepším týmem a v celku bez problémů si do tabulky připsali další tři body po jasné výhře 11:2. Premiérovou trefu v SSL si připsal mladíček Gustav Klang, který do Storvrety přišel v lednu z IK Sirius.

Granlo BK – Pixbo Wallenstam IBK 7:3 (3:0, 0:1, 4:2)

Branky: 6. Berglund (J. Samuelsson), 7. Lindqist (J. Samuelsson), 16. Berglund (J. Samuelsson), 44. Nilsberth (J. Samuelsson), 52. J. Samuelsson (Berglund), 57. Ekstrand (A. Samuelsson), 59. J. Samuelsson – 39. Brännberg (Rosén), 58. Rosén (Brännberg), Julkunen (Wiklund)

Diváků 1209, Střely na branku 32-20 (11-5, 11-6, 10-9), Vyloučení 2:3, Využití 1:2

Karlstad IBF – Warberg IC 5:7 (3:1, 0:4, 2:2)

Branky: 3. Nilsson (Djos), 11. Colling (Wendel), 19. Wendel (Ryhed), 42. Wendel (Dahlén), 55. Karlsson (Nordblad) – 19. Henriksson (Olofsson), 32. Emanuelsson (Olofsson), 32. Eriksson (Emanuelsson ), 33. Emanuelsson (Henriksson), 34. Emanuelsson (Henriksson), 60. Eriksson, 60. Hasselström

Diváků 688, Střely na branku 26-32 (10-11, 6-9, 10-12), Vyloučení 1:3 navíc Wendel (Karlstad) na 5 min., Využití 1:0

Tyresö Trollbäcken – Linköping IBK 4:7 (1:2, 2:2, 1:3)

Branky: 10. Dahmén (Ferraresi), 30. Bolin (Ferraresi), 33. Bolin (Ferraresi), 58. Gonzalez (Ferraresi) – 12. M. Johansson st. (M. Karlsson), 16. M. Johansson ml. (Pettersson), 24. J. Johansson (A. Karlsson), 39. M. Johansson st. (A. Karlsson), 42. Ström (J. Johansson), 42. M. Karlsson (A. Karlsson), 58. Ström (Pettersson)

Diváků 255, Střely na branku 26-26 (5-11, 8-8, 13-7), Vyloučení 3:4, Využití 2:2

IBK Dalen – FC Helsingborg 6:5 (1:1, 2:0, 3:4)

Branky: 16. Alm (An. Berglund), 22. Sedin (Ad. Berglund), 34. TOMAŠÍK (An. Berglund), 45. An. Berglund (TOMAŠÍK), 57. Hjort (Bodén), 58. TOMAŠÍK (Holmgren) – 4. Johnsson (Helgesson), 46. Nordgren (Kukkola), 51. Nordgren (Kukkola), 54. Johnsson (Nilsson), 60. Johnsson (Nilsson)

Diváků 1144, Střely na branku 28-27 (13-5, 8-10, 7-12), Vyloučení: 1:3, Využití 1:0

Storvreta IBK – Jonkopings IK 11:2 (5:0, 3:1, 3:1)

Branky: 5. Jacobsson (Kanebjörk), 13. Drews (Holtz), 16. Kanebjörk (Jacobsson), 18. Sundstedt (Holtz), 24. Öhman (Olsson), 30. Stenberg (Olsson), 32. Kanebjörk (Jacobsson), 44. Stenberg (Olsson), 44. Holtz (Drews), 16. Öhman (Stenberg) – 29. Anderson (Lindstrand), 51. Nordh (Glans)